Skip to content

Jak otworzyć folder menu Start w systemie Windows 7 lub 10?

11 de sierpień de 2021
smf top 650x300

Czy chcesz, aby menu Start było czyste, uporządkowane i uporządkowane? Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć specjalny folder w menu Start i zorganizować zawartość do woli. Oto jak to zrobić.

System Windows 10 oferuje różne sposoby dostosowywania menu Start, ale nadal możesz organizować swoje aplikacje w taki sam sposób, jak zawsze — organizując zawartość folderu menu Start systemu Windows. Wraz ze wszystkimi zmianami w menu Start w ostatnich latach sposób otwierania folderu Menu Start zmienił się z wersji na wersję. Omówimy, jak otworzyć folder Menu Start w systemie Windows 7 i 10.

Porządkowanie listy „Wszystkie aplikacje” w systemie Windows 10 jest nieco bardziej skomplikowane niż w poprzednich wersjach, więc koniecznie przeczytaj nasz przewodnik. Jedną dużą różnicą, o której należy pamiętać, jestto, że system Windows 10 używa wewnętrznej bazy danych do tworzenia listy „Wszystkie aplikacje” w menu Start. Oznacza to, że folder nie będzie wyświetlał całej zawartości menu Start — tylko zwykłe aplikacje na komputer. Nie zobaczysz aplikacji pobranych ze sklepu Windows, więc będziesz musiał zarządzać nimi gdzie indziej.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że system Windows buduje menu Start z dwóch lokalizacji. Jeden folder zawiera foldery i skróty systemowe, które pojawiają się w menu Start każdego zalogowanego użytkownika. Istnieje również folder specyficzny dla użytkownika, który zawiera skróty i foldery wyświetlane tylko dla aktualnie zalogowanego użytkownika. Jeśli kiedykolwiek zainstalowałeś aplikację i musiałeś zdecydować, czy chcesz ją zainstalować tylko dla bieżącego użytkownika, czy dla wszystkich użytkowników, to właśnie to oznacza. Te dwa foldery są połączone, aby utworzyć elementy widoczne w menu Start.

Windows 7 i 10: Otwórz foldery menu Start, przeglądając je w Eksploratorze plików

Zawsze możesz przejść do folderów Start w swoim systemie w Eksploratorze plików. Po prostu uruchom go i udaj się do jednej z następujących lokalizacji (wskazówka: możesz skopiować te lokalizacje i wkleić je do paska adresu Eksploratora plików).


Oto lokalizacja globalnego folderu Start dla wszystkich użytkowników:

C:ProgramDataMicrosoftWindowsStart Menu

1628677295 209 Jak otworzyc folder menu Start w systemie Windows 7 lub

A oto lokalizacja osobistego folderu Start dla aktualnie zalogowanego użytkownika:

%appdata%MicrosoftWindowsStart Menu

1628677296 263 Jak otworzyc folder menu Start w systemie Windows 7 lub

Zauważ, że %appdata% zmienna to tylko skrót, który prowadzi do AppDataRoaming folder wewnątrz struktury folderów użytkownika.

Jeśli więc z jakiegoś powodu musisz zorganizować osobisty folder Start dla innego konta użytkownika niż to, na którym jesteś aktualnie zalogowany, możesz po prostu przejść do tej samej lokalizacji w folderze użytkownika. Na przykład, jeśli nazwa konta użytkownika brzmiała „jan”, możesz przejść do następującej lokalizacji:

C:UsersjohnAppDataRoamingMicrosoftWindowsStart Menu

A jeśli uważasz, że będziesz regularnie odwiedzać te foldery, śmiało utwórz do nich skróty, aby następnym razem łatwiej było je znaleźć.

Windows 7: Kliknij prawym przyciskiem myszy folder Wszystkie programy w menu Start

W systemie Windows XP wystarczyło kliknąć prawym przyciskiem myszy przycisk Start, aby przejść do folderu, ale system Windows 7 to zmienił. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy menu Start w systemie Windows 7 pojawia się po prostu ogólna opcja „Otwórz Eksploratora Windows”, która przeniesie Cię do widoku Biblioteki.

1628677296 411 Jak otworzyc folder menu Start w systemie Windows 7 lub


Zamiast tego kliknij Start, aby otworzyć menu Start, kliknij prawym przyciskiem myszy opcję „Wszystkie programy”, a następnie wybierz „Otwórz”, aby przejść do osobistego folderu menu Start określonego dla użytkownika. Możesz także kliknąć „Otwórz wszystkich użytkowników”, aby otworzyć ogólnosystemowy folder Start stosowany do wszystkich użytkowników.

1628677296 694 Jak otworzyc folder menu Start w systemie Windows 7 lub

A teraz możesz się dobrze bawić, organizując menu Start. Pamiętaj tylko, że jeśli używasz systemu Windows 10, nie będziesz mieć tak dużej elastyczności w organizowaniu, jak kiedyś, ale nadal możesz to zrobić całkiem nieźle.

Czy ten post był pomocny?