Skip to content

Jak otworzyć Powershell z uprawnieniami administratora z CMD

13 de marzec de 2022
windows 11 and 10 1024x575 1

PowerShell i Command Prompt (CMD) mają wiele nakładających się funkcji, ale co, jeśli musisz otworzyć PowerShell z wiersza polecenia lub pliku wsadowego? Oto jak to robisz.

Jak otworzyć PowerShell z administratora CMD

Po uruchomieniu dowolnej aplikacji z poziomu wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień aplikacja ta również uruchamia się z uprawnieniami administratora. To samo dotyczy plików wsadowych — jeśli skrypt został uruchomiony jako administrator, wszystkie aplikacje uruchomione przez skrypt będą również uruchamiane jako administrator. Rodzaj powershelldo wiersza polecenia, aby uruchomić PowerShell z uprawnieniami administratora.

Notatka: W systemie Windows 10, uruchomiony powershell w wierszu polecenia otworzy się nowe okno PowerShell. Jeśli używasz systemu Windows 11, będzie on zachowywał się nieco inaczej. Wiersz polecenia uruchamia się w Terminalu Windows, a po uruchomieniu PowerShell z wiersza polecenia uruchamia go po prostu w tym samym oknie.

Jak otworzyć PowerShell z dowolnego CMD

Uruchamianie PowerShell z uprawnieniami administracyjnymi ze zwykłego, niepodwyższonego okna wiersza polecenia to dość okrężny sposób robienia rzeczy. W rzeczywistości musisz wywołać PowerShell z wiersza polecenia, aby uruchomić inny; różny Okno PowerShell.

Aby to zrobić, wpisz lub wklej powershell start-process powershell -verb runas do wiersza polecenia, a następnie naciśnij Enter. Pojawi się nowe podwyższone okno PowerShell.

Jak zawsze, zachowaj ostrożność podczas wykonywania czynności w podwyższonym środowisku PowerShell. Możesz przeczytać więcej o niektórych zaawansowanych funkcjach, jakie oferuje PowerShell.

Czy ten post był pomocny?