Skip to content

Jak otworzyć terminal w bieżącej lokalizacji Findera OS X?

3 de sierpień de 2021
img 54e6274a41759

Czy kiedykolwiek pracowałeś w Finderze OS X i chciałeś otworzyć Terminal w tej dokładnej lokalizacji? Jest na to prosty sposób, ale jest jeszcze prostszy.

Użytkownicy systemu Windows dzierżą tę moc od dłuższego czasu. W dowolnym oknie Eksploratora plików możesz po prostu kliknąć menu „Plik”, a zobaczysz dwie opcje otwarcia tej lokalizacji w wierszu polecenia.

Jak otworzyc terminal w biezacej lokalizacji Findera OS X

W OS X jest to nie mniej łatwe, wystarczy kilka kroków. Gdy chcesz przejść do lokalizacji w Finderze z wiersza poleceń. Możesz otworzyć Terminal i ręcznie zmienić katalog, co jest czasochłonne, lub po prostu przeciągnąć i upuścić tę lokalizację w oknie Terminala.

1627983567 819 Jak otworzyc terminal w biezacej lokalizacji Findera OS X

Nie jest to niewygodne, a jeśli chcesz wprowadzić zmiany w wielu plikach lub folderach, możesz przeciągnąć wszystko naraz do Terminala.

1627983567 57 Jak otworzyc terminal w biezacej lokalizacji Findera OS X

Tak więc metoda przeciągania i upuszczania nie jest garbiąca, ale istnieje inny sposób, który w połączeniu ze skrótem klawiaturowym jest coraz szybszy i prawdopodobnie bardziej wydajny.

Dodawanie skrótu terminala do menu usług

To, co chcemy zrobić, to dodać jeden lub dwa skróty do menu usług OS X, aby można było wybrać lokalizację, otworzyć menu lub użyć kombinacji klawiszy i od razu mieć okno terminala w tej lokalizacji.


Tak więc, gdy wybieramy lokalizację w Finderze, a następnie otwieramy menu „Finder -> Usługi”, mamy dwa skróty do otwierania tego folderu w nowym oknie terminala.

1627983567 506 Jak otworzyc terminal w biezacej lokalizacji Findera OS X

Podobnie, kliknij prawym przyciskiem myszy ten folder, a zobaczysz menu Usługi na dole menu kontekstowego.

1627983567 183 Jak otworzyc terminal w biezacej lokalizacji Findera OS X

Domyślnie te skróty nie są włączone, ale jest to łatwe, a przy okazji, choć opcjonalne, dodaj kombinacje klawiszy, aby naprawdę wzmocnić swoje terminale.

Najpierw chcesz otworzyć preferencje systemowe klawiatury i kliknąć kartę „Skróty”. Jeśli nigdy nie dodawałeś skrótów klawiaturowych do OS X, oto bardziej obszerny artykuł, który możesz przeczytać.

Aby dodać skróty terminala do menu Usługi, kliknij kategorię „Usługi”, przewiń w dół do „Pliki i foldery” i włącz „Nowy terminal w folderze”, a w razie potrzeby „Nowa karta terminala w folderze”.


Opcjonalnie możesz również dodać kombinację klawiszy, co zalecamy.

1627983567 934 Jak otworzyc terminal w biezacej lokalizacji Findera OS X

Teraz mamy włączone skróty terminala i możemy z nich korzystać za każdym razem, gdy mamy otwarty Finder. W naszym przypadku, gdy użyjemy kombinacji klawiszy „Control + Option + Shift + T”, otworzy się nowe okno Terminala.

1627983567 589 Jak otworzyc terminal w biezacej lokalizacji Findera OS X

Jeśli użyjemy kombinacji „Command + Control + Option + Shift + T”, Terminal otworzy nową kartę zamiast nowego okna.

1627983567 768 Jak otworzyc terminal w biezacej lokalizacji Findera OS X

Otwarcie okien terminala w dowolnym miejscu za pomocą przeciągania i upuszczania, menu Usługi lub skrótu klawiaturowego jest bardzo proste, co pozwala zaoszczędzić czas i może wykonać kilka dodatkowych czynności.

Posłuchajmy o Twoich ulubionych narzędziach do oszczędzania czasu w systemie OS X. Czy zrobiłeś coś, aby dostosować swój system, bez czego nie mógłbyś się obejść? Dodaj swoją opinię do naszego forum dyskusyjnego. Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.

Czy ten post był pomocny?