Skip to content

Jak otworzyć tryb incognito Chrome za pomocą skrótu klawiaturowego

4 de sierpień de 2021
chrome hero

Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować przeglądania prywatnego w Google Chrome, możesz szybko otworzyć okno incognito za pomocą skrótu klawiaturowego. W tym specjalnym trybie historia przeglądania nie będzie przechowywana na komputerze lokalnym. Oto jak go uruchomić.

Najpierw otwórz Chrome. Przy otwartym dowolnym oknie przeglądarki Chrome naciśnij następującą kombinację klawiszy, aby otworzyć nowe okno incognito:

  • Windows, Linux lub Chromebook: Naciśnij Ctrl+Shift+N
  • Prochowiec: Naciśnij Command+Shift+N

Po naciśnięciu skrótu klawiaturowego otworzy się specjalne okno incognito.

Okno trybu incognito Google Chrome

Zawsze, gdy jesteś w trybie incognito, będziesz w stanie to stwierdzić, ponieważ pasek narzędzi okna przeglądarki Chrome będzie miał ciemniejszy schemat kolorów, a obok paska adresu na pasku narzędzi pojawi się mała ikona incognito.

Logo Google Chrome Incognito na pasku narzędzi

Podczas przeglądania w oknie incognito Chrome nie przechowuje lokalnie historii przeglądania, danych witryny, plików cookie ani zapisanych danych formularzy po zamknięciu okna incognito. Jednak pobrane pliki i zakładki zostaną zapisane, chyba że ręcznie je usuniesz.


W dowolnym momencie możesz nacisnąć Ctrl + T (lub Command + T na Macu), aby otworzyć nową kartę w oknie incognito, a aktywność przeglądania na tej karcie również będzie lokalnie prywatna.

Pamiętaj, że tryb incognito nie jest doskonały i nie chroni Cię przed osobami, które mogą zdalnie przeglądać Twoją aktywność w sieci, takimi jak pracodawca, szkoła, dostawca usług internetowych lub odwiedzane witryny. Ma to tylko zapobiec lokalnemu podsłuchiwaniu historii przeglądania.

Aby zakończyć przeglądanie prywatne, musisz zamknąć okno incognito. Aby to zrobić za pomocą skrótu klawiaturowego, naciśnij Alt + F4 w systemie Windows i Linux lub Command + Shift + W na komputerze Mac. Możesz też po prostu kliknąć myszą „X” w rogu okna. Bądź tam bezpieczny!

Czy ten post był pomocny?