Skip to content

Jak otworzyć tryb InPrivate Edge za pomocą skrótu klawiaturowego?

1 de sierpień de 2021
edge hero 1024x469 1

Podczas korzystania z Microsoft Edge łatwo jest szybko otworzyć nowe okno InPrivate za pomocą skrótu klawiaturowego. InPrivate to specjalny tryb przeglądania prywatnego, który nie zapisuje lokalnej historii przeglądania. Oto jak to zrobić.

Najpierw otwórz Edge’a. W zależności od używanej platformy naciśnij jedną z tych dwóch kombinacji klawiszy:

  • Okna: Naciśnij Ctrl+Shift+N
  • Prochowiec: Naciśnij Command+Shift+N

Gdy tylko naciśniesz odpowiedni skrót klawiaturowy, otworzy się nowe okno InPrivate. (Możesz także otworzyć okno InPrivate w dowolnym momencie z menu wielokropka. Po prostu wybierz „Nowe okno InPrivate” z menu, które się pojawi).

Okno Microsoft Edge InPrivate

Podczas przeglądania w oknie InPrivate Edge nie zapisuje historii przeglądania, plików cookie ani zapisanych danych formularzy. Pobrane pliki i zakładki pozostaną, chyba że usuniesz je ręcznie.

To samo dotyczy kart otwieranych podczas korzystania z trybu InPrivate (aby otworzyć nowy, naciśnij Ctrl + T w systemach Windows i Linux lub Command + T na komputerach Mac); tak długo, jak karta znajduje się w oknie InPrivate, aktywność przeglądania lokalnego również nie będzie tam oszczędzana.


Jeśli nie masz pewności, czy jesteś w trybie przeglądania prywatnego, spójrz na pasek narzędzi Edge. Jeśli tryb InPrivate jest aktywny, zobaczysz małe logo „InPrivate” obok paska adresu. Edge przyjmuje również ciemniejszy schemat kolorów w trybie InPrivate.

Logo Microsoft Edge InPrivate

Chociaż InPrivate dobrze zapobiega lokalnemu podsłuchiwaniu historii przeglądania, pamiętaj, że nie chroni on Twojej aktywności związanej z przeglądaniem przed zewnętrznymi źródłami, takimi jak sieci śledzące lub dostawcy Internetu, tacy jak Twój dostawca usług internetowych, sieć szkolna lub pracodawca.

Po zakończeniu przeglądania prywatnego możesz wyjść z trybu, zamykając okno InPrivate. Aby to zrobić, naciśnij „X” w górnym rogu okna lub naciśnij Alt + F4 w systemie Windows lub Linux lub naciśnij Command + Shift + W na komputerze Mac. Miłego przeglądania!

Czy ten post był pomocny?