Skip to content

Jak podłączyć klawiaturę fizyczną do konsoli Xbox One?

24 de lipiec de 2021
img 575f22c2cf0c8

Xbox One Microsoftu ma ograniczone wsparcie dla niektórych typów klawiatur fizycznych, ale nie myszy. Podłącz klawiaturę i możesz używać jej do pisania tekstu wygodniej niż za pomocą klawiatury ekranowej z kontrolerem.

Aby uzyskać dodatkowe opcje wprowadzania, możesz zainstalować aplikację Xbox One SmartGlass na telefonie lub tablecie. Zapewnia klawiaturę i touchpad, których możesz używać do nawigacji po interfejsie za pomocą telefonu.

Ograniczenia klawiatury na Xbox

Istnieją pewne duże ograniczenia dotyczące obsługi klawiatury na Xbox One, w tym:

  • Tylko klawiatury, bez myszy: Xbox One obsługuje tylko klawiatury. Nie możesz podłączyć myszy do konsoli.
  • Tylko USB, bez Bluetooth: Musisz mieć klawiaturę, która łączy się przez USB. Konsola Xbox One nie zawiera radia Bluetooth, więc nie może łączyć się z klawiaturami ani zestawami słuchawkowymi Bluetooth. Twoja klawiatura może być bezprzewodowa, ale wymaga bezprzewodowego klucza sprzętowego podłączanego do portu USB.
  • To tylko do wprowadzania tekstu, nie do kontrolowania gier: Klawiatury można używać tylko do wprowadzania tekstu, a nie do sterowania grami.

Obsługa klawiatur USB nie została dostarczona z oryginalną konsolą Xbox One, ale została dodana w Aktualizacja systemu z lutego 2014.

Microsoft ma obiecałże Xbox One zyska w przyszłości lepszą obsługę klawiatur, a także myszy. Na razie Xbox One jest znacznie w tyle za PlayStation 4 firmy Sony, która umożliwia korzystanie z myszy, obsługuje Bluetooth i USB oraz pozwala grom używać klawiatury i myszy do wprowadzania danych, jeśli twórca gry zezwoli na to.

Jak podłączyć klawiaturę do konsoli Xbox One

Podłączanie klawiatury do konsoli Xbox One jest proste. Wystarczy podłączyć klawiaturę do jednego z portów USB na konsoli – albo jednego z dwóch z tyłu, albo jednego z lewej strony, w pobliżu gniazda na płytę.


Jeśli masz klawiaturę bezprzewodową z kluczem sprzętowym USB, podłącz klucz sprzętowy USB do konsoli Xbox One.

1627140779 271 Jak podlaczyc klawiature fizyczna do konsoli Xbox One

Twoja klawiatura powinna natychmiast działać. Nie zobaczysz wyskakującego powiadomienia i nie ma ekranu do jego skonfigurowania. Nie zobaczysz go nawet jako podłączonego urządzenia, jeśli przejdziesz do Wszystkie ustawienia> Kinect i urządzenia> Urządzenia i akcesoria, gdzie możesz pomyśleć, że tak

Klawisze strzałek i klawisze Enter umożliwiają poruszanie się po pulpicie nawigacyjnym.Możesz również użyć klawiatury do wpisywania pól tekstowych w interfejsie konsoli Xbox One, w tym w Microsoft Edge. Działają różne skróty klawiaturowe – na przykład klawisz Windows na klawiaturze przeniesie Cię z powrotem do pulpitu nawigacyjnego Xbox One.

Niestety ograniczenia są szybko widoczne. Możesz użyć klawiszy Tab i Enter, aby nawigować po stronie internetowej i wybierać linki w Edge, ale nadal jest to niezręczne. Bez myszy klawiatura jest lepiej używana jako szybka metoda wprowadzania do czatu i wprowadzania tekstu do interfejsu, a nie pierwsza klasa metoda wprowadzania umożliwiająca nawigację po interfejsie konsoli Xbox One i korzystanie z aplikacji.

Jak podlaczyc klawiature fizyczna do konsoli Xbox One

Jak grać w gry Xbox One za pomocą klawiatury i myszy

Nawet jeśli Xbox One otrzyma oficjalne wsparcie dla myszy i lepsze wsparcie dla klawiatur, nadal prawdopodobnie nie będzie możliwe granie w większość gier za pomocą klawiatur i myszy. Gry na konsole są zaprojektowane z myślą o kontrolerach, a gry wieloosobowe nie chcą mieszać użytkowników klawiatury i myszy z użytkownikami kontrolerów. Dlatego tak niewiele gier obsługuje wieloplatformowy tryb wieloosobowy między komputerami PC i konsolami.


Nieoficjalnym sposobem obejścia tego ograniczenia jest zakup takiego urządzenia like Adapter Xim 4, który działa również z PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3. Adapter umożliwia podłączenie klawiatury i myszy do konsoli Xbox One. Adapter przekształca wejście klawiatury i myszy na wejście kontrolera Xbox One, umożliwiając granie w gry Xbox One za pomocą klawiatury i myszy, tak jak gra się w gry komputerowe z tymi urządzeniami peryferyjnymi.

Ten adapter jest drogi w cenie 150 USD, ale ma doskonałe recenzje. Możesz znaleźć alternatywne adaptery za mniejsze pieniądze na Amazon, ale ich recenzje wydają się bardziej trafione. Na przykład MayFlash tworzy50 USD alternatywaz bardziej nierównymi recenzjami.

Jeśli Microsoft naprawdę planuje zbliżyć do siebie komputery PC i Xbox One, miejmy nadzieję, że wkrótce pojawi się lepsza obsługa myszy i klawiatury. Niestety, bez zintegrowanego sprzętu radiowego Bluetooth Xbox One nigdy nie będzie w stanie wygodnie obsługiwać tych wszystkich bezprzewodowych myszy i klawiatur Bluetooth, które wiele osób kłamie na około.

Źródło obrazu: Alberto Perez Paredes

Czy ten post był pomocny?