Skip to content

Jak podłączyć zewnętrzny monitor do Chromebooka

9 de lipiec de 2021
img 578193db9b5e5 1024x469 1

Chromebooki zawierają porty, które umożliwiają podłączenie ich do monitora komputera, telewizora lub innego wyświetlacza. Możesz wykonać kopię lustrzaną swojego pulpitu na wielu wyświetlaczach lub użyć dodatkowych wyświetlaczy jako oddzielnych pulpitów, aby uzyskać dodatkową przestrzeń na ekranie.

Możesz także bezprzewodowo wykonać kopię lustrzaną całego ekranu Chromebooka – lub tylko jednej karty przeglądarki – na zewnętrzny wyświetlacz. Ten zewnętrzny wyświetlacz potrzebuje tylko Chromecasta lub innego urządzenia obsługującego Google Cast.

Użyj kabla fizycznego

Aby fizycznie podłączyć Chromebooka do zewnętrznego wyświetlacza, musisz użyć dowolnego portu dołączonego do Chromebooka. W zależności od Chromebooka możesz mieć co najmniej jeden z następujących portów:

  • Pełnowymiarowy port HDMI, który umożliwia podłączenie standardowy kabel HDMI do Chromebooka.
  • Mniejszy port microHDMI, który umożliwia podłączenie kabel micro-HDMI-do-HDMI do Chromebooka.
  • Port mini DisplayPort, który umożliwia podłączenie Kabel mini-DisplayPort-HDMI do Chromebooka.
  • Port VGA, który umożliwia podłączenie Kabel VGA bezpośrednio do Chromebooka. VGA jest stara i powinieneś unikać jej używania, jeśli to możliwe, ale niektóre starsze projektory mogą nadal wymagać połączeń VGA.

W zależności od urządzenia, do którego podłączasz Chromebooka, możesz potrzebować jednego z kilku adapterów. Jeśli na przykład Twój Chromebook ma port microHDMI i chcesz podłączyć go do starszego projektora, który wymaga połączenia VGA, musisz zaopatrzyć się w przejściówkę micro-HDMI-VGA.

Jeśli nie masz pewności, który port ma Twój Chromebook, zapoznaj się z instrukcją lub specyfikacją konkretnego modelu Chromebooka.


Gdy już masz odpowiedni kabel, po prostu użyj go, aby podłączyć Chromebooka do zewnętrznego wyświetlacza.

Jak podlaczyc zewnetrzny monitor do Chromebooka

Dostosuj ustawienia zewnętrznego wyświetlacza

Po nawiązaniu połączenia możesz dostosować ustawienia wyświetlacza zewnętrznego bezpośrednio na swoim Chromebooku. Na Chromebooku kliknij pasek stanu w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz podłączony ekran zewnętrzny.

1625845106 45 Jak podlaczyc zewnetrzny monitor do Chromebooka

Możesz wybrać tryb „Mirror” lub „Extended Desktop” dla swoich wyświetlaczy. W trybie dublowania masz jeden pulpit, który jest odzwierciedlany na wszystkich wyświetlaczach. W trybie rozszerzonego pulpitu każdy wyświetlacz zapewnia po prostu więcej miejsca na biurku i są one oddzielne.

Możesz także przełączać się między trybami dublowanego i rozszerzonego pulpitu z dowolnego miejsca w systemie operacyjnym Chrome za pomocą skrótu klawiaturowego. Wystarczy nacisnąć klawisz Ctrl i1625845106 377 Jak podlaczyc zewnetrzny monitor do Chromebooka(F4) jednocześnie.

1625845106 710 Jak podlaczyc zewnetrzny monitor do Chromebooka

Jeśli wybrałeś tryb rozszerzonego pulpitu, możesz przeciągać i upuszczać wyświetlacze, aby kontrolować ich orientację. Na przykład, jeśli zewnętrzny wyświetlacz jest fizycznie umieszczony nad Chromebookiem, przeciągnij i upuść jego ikonę, aby pojawiła się nad wyświetlaczem Chromebooka.Możesz wybrać, który wyświetlacz ma być wyświetlaczem głównym.


Możesz także wybrać idealną rozdzielczość dla zewnętrznych wyświetlaczy, jeśli nie została ona automatycznie wykryta prawidłowo, i wybrać inną orientację (obrót), jeśli chcesz odwrócić lub obrócić obraz.

1625845106 813 Jak podlaczyc zewnetrzny monitor do Chromebooka

Funkcja „TV Alignment” umożliwia dostosowanie dokładnego położenia obrazu na zewnętrznym wyświetlaczu, co będzie konieczne, aby zapobiec obcięciu obrazu lub pojawieniu się czarnej ramki wokół obrazu na niektórych telewizorach. Jeśli wystąpi problem, możesz użyć klawiszy strzałek wraz z klawiszem Shift, aby dostosować obraz, aby wyglądał poprawnie na telewizorze.

1625845106 490 Jak podlaczyc zewnetrzny monitor do Chromebooka

Połącz się bezprzewodowo z aChromecastem (lub Google Cast)

Chromebooki nie obsługują standardu Miracast dla bezprzewodowych wyświetlaczy zewnętrznych, więc jedynym sposobem na nawiązanie połączenia bezprzewodowego jest użycie protokołu Google Cast. Jeśli masz urządzenie Chromecast podłączone do wyświetlacza lub inne urządzenie obsługuje protokół Google Cast (np. Roku lub niektóre telewizory Smart TV), możesz użyć Chromecasta do bezprzewodowego „przesyłania” karty przeglądarki lub całego pulpitu na wyświetlacz.

Jeśli przeglądasz stronę internetową, Twoje działania zostaną odzwierciedlone na wyświetlaczu. Nie potrzebujesz nawetRozszerzenie Google Cast robić to więcej. Wystarczy kliknąć przycisk menu i wybrać „Przesyłaj”. W wyświetlonym oknie dialogowym możesz wybrać, czy chcesz przesłać pojedynczą kartę przeglądarki, czy cały pulpit.

1625845106 200 Jak podlaczyc zewnetrzny monitor do Chromebooka

Czy ten post był pomocny?