Skip to content

Jak pokazać otaczające linie wokół meczów za pomocą grep dla systemu Linux?

23 de lipiec de 2022
add8ac45 1024x437 1

Bash Shell

grepto narzędzie wyszukiwania do znajdowania ciągów i wzorców w plikach i danych wejściowych konsoli. Domyślnie wypisuje wiersz zawierający dopasowanie, ale przydatne jest również wypisanie poprzedzających wierszy wokół dopasowania dla kontekstu.

Kontekst drukowania dla dopasowań grep

Podczas używania grepmożesz dodać wielkie litery-Cflaga dla „kontekstu”, który wypisze liczbę N linii przed i po meczu. Może to być bardzo przydatne przy przeszukiwaniu plików kodu lub czegokolwiek innego, w którym musisz przeczytać, co dzieje się wokół meczu.

grep -C 4 „foo” file

Jest to dość powszechne polecenie, więc tak naprawdę nie musisz określać -Cflaga, jeśli jest między 1-9, możesz po prostu użyć flagi, takiej jak -4dla 4 linii kontekstu:

grep -4 „foo” file

Jeśli jest wiele dopasowań, grepwyświetli separator między nimi, z wyjątkiem sytuacji, gdy są wystarczająco blisko siebie, aby znajdować się w kontekście siebie. Gdy masz wiele dopasowań, przydatne jest również wyświetlanie numerów wierszy z -nflagi, dzięki czemu można zobaczyć, gdzie w pliku znajduje się dopasowanie.

grep -4 -n „foo” file

1658549734 603 Jak pokazac otaczajace linie wokol meczow za pomoca grep dla

Możesz także ręcznie określić, ile wierszy chcesz przed i po za pomocą -Bna przed i -Ana później. Upewnij się, że nie mieszasz ich z „powyżej i poniżej”, ponieważ byłoby to odwrotne.

grep -A 1 -B 3 „foo” file

1658549734 960 Jak pokazac otaczajace linie wokol meczow za pomoca grep dla

Czy ten post był pomocny?