Skip to content

Jak połączyć kanały RSS i media społecznościowe w jeden strumień w Safari?

25 de lipiec de 2021
img 56d47c22b7a38

Safari umożliwia subskrybowanie kanałów RSS i dodawanie kont w mediach społecznościowych, dzięki czemu można je przeglądać bezpośrednio w przeglądarce, w jednym uniwersalnym kanale, bez potrzeby stosowania dodatkowych aplikacji lub rozszerzeń.

W ten sposób zamiast ręcznie przeglądać wszystkie ulubione witryny i strony mediów społecznościowych, możesz wyświetlić każdy artykuł, tweet i aktualizację statusu na pasku bocznym Safari.

Jak dodać kanały RSS do Safari w systemie OS X i iOS?

Kanały RSS to świetny sposób na śledzenie ulubionych blogów i witryn z wiadomościami, ale strumienie mediów społecznościowych zastąpiły kanały RSS dla wielu osób. Jednak nadal istnieje wiele kanałów RSS dostępnych dla wielu głównych witryn internetowych, a jedną z fajnych rzeczy w Safari jest możliwość subskrybowania tych kanałów i przeglądania ich na pasku bocznym przeglądarki.

Aby otworzyć pasek boczny, kliknij przycisk „Pokaż pasek boczny” lub możesz przejść bezpośrednio do udostępnionych łączy, używając kombinacji klawiszy Command + Ctrl + 3. Na poniższym zrzucie ekranu otworzyliśmy już przeglądarkę na stronie kanału RSS New York Timesa.

Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

Po otwarciu paska bocznego kliknij przycisk „Subskrypcje” u dołu.


Najłatwiejszym sposobem dodania kanałów do paska bocznego Łącza udostępnione jest kliknięcie wybranego kanału RSS.

1627210484 656 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

Gdy to zrobisz, pojawi się okno dialogowe z potwierdzeniem i zapyta, czy chcesz je dodać. Aby to zrobić, kliknij „Dodaj”.

1627210484 874 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

Jak widać, strona główna Timesa została dodana do naszych udostępnionych linków. Możesz dodawać tyle kanałów RSS, ile chcesz.

1627210485 642 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

Innym sposobem zasubskrybowania kanałów jest kliknięcie przycisku „Dodaj kanał”, który często nie jest spójny. Czasami to działa, a czasami nie. Kiedy to zadziała, zobaczysz, że kanał pojawi się w oknie dialogowym „Subskrybuj”, a następnie możesz kliknąć „Dodaj kanał”.

1627210485 37 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

W przypadkach, gdy wynikowe okno dialogowe mówi po prostu „Pozycja” i nie daje żadnych dalszych opcji, najlepiej użyć metody opisanej wcześniej, aby dodać kanały RSS.

1627210485 884 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

Aby to zrobić na iPhonie lub iPadzie, musisz najpierw przejść do kanału, który chcesz dodać, a następnie kliknąć ikonę otwartej książki u dołu przeglądarki.

1627210485 706 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

Następnie kliknij przycisk „Subskrypcje”.

1627210485 85 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien


Wszystko, co musisz teraz zrobić, to kliknąć „Dodaj bieżącą witrynę”, a zostanie ona dodana do twoich subskrypcji.

1627210485 520 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

Uwaga, Twoje subskrypcje zostaną zsynchronizowane z iCloud, więc wszystko będzie pasować od sesji Safari do sesji Safari. Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, możesz wyłączyć synchronizację, ale stracisz wtedy cenną funkcjonalność.

Dodawanie kont mediów społecznościowych do Safari w systemie OS X

Jeśli chcesz dodać swoje konta w mediach społecznościowych, zamiast klikać „Dodaj kanał”, kliknij „Dodaj konto”.

1627210485 774 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

Zostanie wyświetlona strona preferencji systemowych kont internetowych, umożliwiająca dodanie kont w mediach społecznościowych.

1627210486 485 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

Na przykład, jeśli chcemy dodać nasz kanał na Twitterze, klikamy „Twitter”, a następnie wprowadzamy naszą nazwę użytkownika i hasło.

1627210486 210 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

(Jeśli korzystasz z uwierzytelniania dwuskładnikowego na swoim koncie w mediach społecznościowych, musisz zalogować się do jego ustawień i utworzyć hasło specyficzne dla aplikacji i użyć go tutaj.)

1627210486 653 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien


Teraz widzisz, że pomyślnie dodaliśmy nasze konto na Twitterze do naszego paska bocznego Safari.

1627210486 928 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

Kiedy klikniemy „Gotowe” u dołu paska bocznego, zobaczysz, że nasze udostępnione łącza zawierają teraz również aktualizacje Twittera.

1627210486 164 Jak polaczyc kanaly RSS i media spolecznosciowe w jeden strumien

Możesz nadal dodawać więcej kanałów RSS i kont w mediach społecznościowych do treści, które ci się podobają. Zamiast przechodzić od witryny do witryny, możesz pozostawić otwarty pasek boczny i otrzymywać najnowsze alerty, posty i aktualizacje ze wszystkich ulubionych witryn i znajomych.

Może to nie sprawić, że będziesz bardziej produktywny, ale z pewnością skróci czas spędzany na surfowaniu. Jeszcze lepszy jest jednak prosty fakt, że nie musisz używać rozszerzenia ani żadnej innej aplikacji. Już samo to jest warte wypróbowania.

Czy ten post był pomocny?