Skip to content

Jak połączyć się z VPN na Androidzie

25 de lipiec de 2021
IMG 0309 650x300

Jeśli chcesz pobrać aplikację niedostępną w Twoim kraju, połączyć się z siecią firmową w podróży lub po prostu zachować bezpieczeństwo w publicznej sieci Wi-Fi, potrzebujesz VPN. Oto jak połączyć się z VPN na telefonie z Androidem.

Warto zauważyć, że urządzenia Nexus mają wbudowaną sieć VPN, która zapewnia bezpieczeństwo w publicznych sieciach Wi-Fi, a więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Ale w przypadku innych zastosowań masz kilka opcji łączenia się z VPN na telefonie z Androidem.

Użyj samodzielnej aplikacji VPN (najłatwiejsza opcja)

Tutaj w How-To Geek mamy kilka ulubionych usług VPN, z których wszystkie mają dedykowane aplikacje na Androida, dzięki którym konfiguracja jest dziecinnie prosta.

ExpressVPN to zdecydowanie nasz najlepszy wybór, ponieważ ich klienci są nie tylko łatwy w obsłudze, ale możesz udostępniać konto na dowolnym urządzeniu — Androidzie, iPhonie, Windowsie, Macu, Linuxie, a nawet na routerze domowym. Lubimy teżSilnyVPN,co jest świetne dla bardziej zaawansowanych użytkowników, a jeśli naprawdę potrzebujesz darmowego poziomu,TunelNiedźwiedźma bezpłatną wersję próbną, która daje 500 MB danych.

Jak polaczyc sie z VPN na Androidzie

Sieci OpenVPN

Android nie obejmuje zintegrowanej obsługi serwerów OpenVPN. Jeśli korzystasz z sieci OpenVPN, musisz zainstalować aplikację innej firmy. OpenVPN Połącz, oficjalna aplikacja OpenVPN, działa na Androidzie 4.0 i nowszych i nie wymaga rootowania. Aby połączyć się z siecią OpenVPN na urządzeniu ze starszymi wersjami Androida, musisz zrootować swoje urządzenie.

1627232275 810 Jak polaczyc sie z VPN na Androidzie1627232275 140 Jak polaczyc sie z VPN na Androidzie

Wbudowana obsługa VPN w Androidzie

Android ma zintegrowaną obsługę VPN PPTP i L2TP. Możesz łączyć się z tego typu sieciami VPN bez instalowania aplikacji innych firm, ale żadna z nich nie jest idealna. Protokół PPTP jest ogólnie uważany za przestarzały i niezabezpieczony, a L2TP ma również pewne problemy z bezpieczeństwem (w szczególności korzystanie z kluczy wstępnych, które wielu dostawców VPN publikuje publicznie). Jeśli możesz, zalecamy zamiast tego korzystanie z OpenVPN lub samodzielnej aplikacji. Ale jeśli musisz użyć PPTP i P2TP, oto jak to zrobić.


Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij „Więcej” w sekcji Bezprzewodowe i sieci.

1627232275 917 Jak polaczyc sie z VPN na Androidzie

Stuknij w VPN na ekranie Bezprzewodowe i sieci.

1627232276 67 Jak polaczyc sie z VPN na Androidzie

Stuknij przycisk + i podaj szczegóły VPN. Wprowadź nazwę, która pomoże Ci zapamiętać który VPN w polu Nazwa, wybierz typ serwera VPN, z którym się łączysz, i wprowadź adres serwera VPN (albo adres taki jak vpn.example.com lub numeryczny adres IP) .

1627232276 483 Jak polaczyc sie z VPN na Androidzie1627232276 865 Jak polaczyc sie z VPN na Androidzie

Stuknij VPN, aby połączyć się po skonfigurowaniu. Możesz skonfigurować wiele serwerów VPN i przełączać się między nimi z ekranu VPN.

Podczas łączenia będziesz potrzebować nazwy użytkownika i hasła, których wymaga Twoja sieć VPN. Możesz jednak zapisać te informacje o koncie na następny raz.

1627232276 615 Jak polaczyc sie z VPN na Androidzie


Po połączeniu z VPN w szufladzie powiadomień zobaczysz trwałe powiadomienie o aktywacji VPN. Aby się rozłączyć, dotknij powiadomienia i dotknij Rozłącz.

Zawsze włączony tryb VPN

Począwszy od Androida 4.2, Google włączyło opcję włączenia zawsze aktywnego trybu VPN. Gdy ta opcja jest włączona, system Android nigdy nie zezwoli na wysyłanie danych poza siecią VPN. Może to być przydatne, jeśli korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi i chcesz mieć pewność, że Twoja sieć VPN jest zawsze używana.

Aby włączyć tę opcję, dotknij ikony koła zębatego obok nazwy VPN, a następnie przełącz suwak „Zawsze włączony VPN”.

1627232276 874 Jak polaczyc sie z VPN na Androidzie

Sieci VPN nie są czymś, czego wszyscy potrzebują — w rzeczywistości większość użytkowników będzie w porządku, nigdy ich nie dotykając. Ale jeśli nadarzy się okazja, gdy jeden jest wymagany, dobrze jest wiedzieć, jak go używać i którym z nich możesz zaufać.

Czy ten post był pomocny?