Skip to content

Jak połączyć wiele okien Findera na macOS

15 de lipiec de 2021
img 58596487ecf59 1024x468 1

Jeśli często zagłębiasz się w Finder na macOS, prawdopodobnie po pewnym czasie skończysz z kilkoma otwartymi oknami. Możesz przejść, znaleźć wszystkie te okna i zająć się nimi jeden po drugim lub po prostu połączyć je w jedno.

Oto, o czym mówimy. Mamy pięć okien Findera otwartych na różnych komputerach stacjonarnych lub Spaces.

Jak polaczyc wiele okien Findera na macOS

Jeśli klikniemy którykolwiek z nich w Docku, macOS przeskoczy do tego okna Findera, w dowolnym miejscu, w którym się znajduje. Jest to jednak dość czasochłonne. Możesz także przełączać się między oknami za pomocą Command + `, ale działa to tylko wtedy, gdy masz otwarte dwa lub więcej okien Findera na tym samym pulpicie.

Odpowiedzią jest połączenie wszystkich otwartych okien Findera w jedno. Możesz to zrobić, klikając menu „Okno”, a następnie wybierając „Połącz wszystkie okna” z listy.

1626363672 172 Jak polaczyc wiele okien Findera na macOS


Gdy to zrobisz, wszystkie otwarte okna zostaną zebrane i połączone jako karty w Finderze.

1626363672 584 Jak polaczyc wiele okien Findera na macOS

Scalanie okien Findera jest znacznie bardziej eleganckim rozwiązaniem i zajmuje tylko kilka sekund.

Możesz użyć tej sztuczki lub uniknąć bałaganu w oknach, a w przyszłości otwierać nowe okna Findera na kartach za pomocą skrótu klawiaturowego Command + T.

Z drugiej strony, jeśli napotkasz wiele otwartych okien, możesz zamknąć Findera za pomocą prostego polecenia Terminala, które zamknie wszystkie okna Findera jednocześnie.

Czy ten post był pomocny?