Skip to content

Jak ponownie otworzyć zamknięte karty na iPhonie lub iPadzie?

5 de sierpień de 2021
img 59b30aaf72489

Nowoczesne przeglądarki mobilne umożliwiają ponowne otwieranie ostatnio zamkniętych kart, tak jak robią to przeglądarki komputerowe. W przeglądarce Safari firmy Apple na iPhone’a i iPada ta funkcja jest nieco ukryta, ale jest. Możesz też ponownie otwierać zamknięte karty w Google Chrome i innych przeglądarkach innych firm na iPhonie lub iPadzie.

Safari na iPhonie

Aby ponownie otworzyć zamkniętą kartę w Safari na iPhonie, najpierw dotknij przycisku „Widok kart” w prawym dolnym rogu aplikacji Safari, aby wyświetlić otwarte karty. Następnie dotknij i przytrzymaj przycisk „Nowa karta” (znak plus).

1628157640 504 Jak ponownie otworzyc zamkniete karty na iPhonie lub iPadzie1628157640 388 Jak ponownie otworzyc zamkniete karty na iPhonie lub iPadzie

Po sekundzie lub dwóch powinien pojawić się ekran „Ostatnio zamknięte karty”. Stuknij dowolną ostatnio zamkniętą kartę, aby ją ponownie otworzyć.

Pamiętaj, że ta funkcja nie będzie działać w trybie przeglądania prywatnego. Karty zamykane w trybie przeglądania prywatnego są usuwane i nie można ich odzyskać ze względu na ochronę prywatności. O to chodzi!

1628157640 234 Jak ponownie otworzyc zamkniete karty na iPhonie lub iPadzie

Safari na iPadzie

Otwieranie zamkniętych kart jest jeszcze łatwiejsze na iPadzie, ponieważ przycisk „Nowa karta” jest zawsze obecny na pasku narzędzi. Wystarczy dotknąć i przytrzymać przycisk „Nowa karta” na pasku narzędzi Safari, aż pojawi się wyskakujące okienko „Ostatnio zamknięte karty”.


Stuknij ostatnio zamkniętą kartę, którą chcesz przywrócić, a Safari ponownie otworzy tę stronę internetową.

1628157640 409 Jak ponownie otworzyc zamkniete karty na iPhonie lub iPadzie

Google Chrome na iPhonie lub iPadzie

W przeglądarce Google Chrome na iPhonie lub iPadzie dotknij przycisku menu, a następnie opcji „Ostatnie karty”. Zobaczysz listę ostatnio zamkniętych kart w sekcji „Ostatnio zamknięte”. Stuknij kartę, aby ją ponownie otworzyć.

1628157640 203 Jak ponownie otworzyc zamkniete karty na iPhonie lub iPadzie1628157641 754 Jak ponownie otworzyc zamkniete karty na iPhonie lub iPadzie

Pamiętaj, że nie zobaczysz kart incognito na liście „Ostatnie karty”, ponieważ Chrome zapomina o nich zaraz po ich zamknięciu. O to chodzi!

Jeśli TwojeOstatnio zamknięte karty nie pojawiają się na liście

Jeśli minęło trochę czasu od zamknięcia karty i nie pojawia się ona już na liście, możesz spróbować znaleźć ją w historii przeglądarki.

Aby otworzyć historię przeglądania Safari, dotknij ikony w kształcie książki na pasku narzędzi, dotknij ikony w kształcie książki w wyświetlonym okienku, a następnie dotknij „Historia”. Przewiń historię przeglądania lub użyj pola wyszukiwania i powinieneś być w stanie znaleźć adres internetowy otwartej karty.

1628157641 898 Jak ponownie otworzyc zamkniete karty na iPhonie lub iPadzie1628157641 202 Jak ponownie otworzyc zamkniete karty na iPhonie lub iPadzie

Aby otworzyć historię przeglądania w Chrome, możesz dotknąć Menu> Historia lub dotknąć „Pokaż pełną historię” na stronie „Ostatnio zamknięte”. Przejrzyj historię i powinieneś być w stanie znaleźć adres internetowy otwartej karty.

1628157640 203 Jak ponownie otworzyc zamkniete karty na iPhonie lub iPadzie1628157641 764 Jak ponownie otworzyc zamkniete karty na iPhonie lub iPadzie


Jest to prosta funkcja, ale może być naprawdę wygodna w sytuacjach, gdy przypadkowo zamkniesz kartę lub po prostu nie pamiętasz, na jaką fajną stronę ostatnio przeglądałeś.

Czy ten post był pomocny?