Skip to content

Jak ponownie uruchomić Chromebooka

22 de lipiec de 2022
chromebook logo shutterstock

Chromebook z bliska na logo Chrome

Każde urządzenie wymaga od czasu do czasu restartu. Zwykle jest to dość prosty proces, który może rozwiązać małe problemy, które masz. Jak to działa na Chromebookach? Spójrzmy.

Co dziwne, nie ma możliwości „zrestartowania” Chromebooka w tradycyjnym sensie. Ponowne uruchomienie zwykle oznacza, że ​​urządzenie samo się wyłączy i włączy ponownie, ale system operacyjny Chrome tego nie robi. Wynika to prawdopodobnie z tego, jak szybko Chromebooki mogą się wyłączać i uruchamiać. Są na to dwa sposoby.

Najpierw użyjemy kontrolek oprogramowania. Kliknij lub naciśnij zegar na pasku zadań, aby otworzyć panel Szybkie ustawienia.

Następnie dotknij lub kliknij ikonę zasilania w menu Szybkie ustawienia. Spowoduje to natychmiastowe wyłączenie Chromebooka.

Wybierz przycisk zasilania.

Teraz wystarczy nacisnąć przycisk zasilania na Chromebooku, aby go ponownie uruchomić. Może to być przycisk z boku urządzenia lub klawisz na klawiaturze.

Wciśnij przycisk zasilania.

Druga metoda używa tego samego przycisku zasilania do wyłączania Chromebooka. Możesz go przytrzymać i poczekać, aż urządzenie się wyłączy, lub nacisnąć go, a następnie wybrać „Zamknij” z menu podręcznego.

Wybierz „Zamknij”.

Teraz możesz go ponownie włączyć przyciskiem zasilania z boku Chromebooka lub na klawiaturze.

Wciśnij przycisk zasilania.

To wszystko! Zdecydowana większość systemów operacyjnych ma opcję „Ponownego uruchomienia” urządzenia, co sprawia, że ​​trochę dziwne jest, że Chrome OS jej nie ma. Niezależnie od tego Chromebooki wyłączają się i uruchamiają tak szybko, że nie ma to większego znaczenia.

Czy ten post był pomocny?