Skip to content

Jak ponownie uruchomić serwer multimediów Plex?

5 de lipiec de 2021
img 58d99bf8bf435 1024x469 1

Plex Media Server słynie z płynnej i intuicyjnej obsługi, więc możesz być nieco zaskoczony, jeśli zastanawiasz się, jak zrestartować serwer. Nie martw się, mamy Cię w zasięgu ręki.

Gdzie jest przycisk restartu *@%^ing?

Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem Plex, dobrze przyzwyczaiłeś się do interakcji z Plex Media Server za pośrednictwem internetowego interfejsu GUI — miejsca, w którym możesz wykonywać różnego rodzaju zadania, takie jak konfigurowanie zdalnego dostępu, udostępnianie biblioteki znajomym i optymalizację multimediów oraz inne rutynowe zadania i ulepszenia.

Chociaż możesz zrobić prawie wszystko z poziomu interfejsu Plex, jest jedna rzecz, którą mogłeś zauważyć: nie ma przycisku resetowania. Bez przycisku, bez przełącznika, bez linku, bez jednego odniesienia do uruchamiania, zatrzymywania lub ponownego uruchamiania Plex Media Server, które można znaleźć w dowolnym miejscu w dowolnym menu systemowym.

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać zaskakujące, ale w rzeczywistości jest to sprytny sposób na zapewnienie stabilności serwera: możesz ponownie uruchomić Plex Media Server tylko wtedy, gdy siedzisz przy komputerze, na którym działa, ponieważ jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że możesz włączyć to z powrotem. Jeśli uzyskujesz dostęp do instalacji Plex za pośrednictwem internetowego interfejsu GUI z dala od domu (na przykład podczas podróży służbowej) i przypadkowo go wyłączysz, serwer jest wyłączony, dopóki nie wrócisz do domu, aby uruchomić go ponownie.

Jak ponownie uruchomić serwer multimediów Plex?

Więc jeśli nie możesz go ponownie uruchomić z internetowego panelu sterowania, jak to zrobić? Sposób ponownego uruchomienia Plex Media Server różni się znacznie w zależności od systemu, na którym go uruchamiasz, od niezdarnego do użytecznego. W systemach Windows i macOS nie ma dedykowanej funkcji restartu, a wystarczy zamknąć aplikację i uruchomić ją ponownie.


Poszukaj ikony Plex w zasobniku systemowym Windows (lub pasku menu macOS).

1625509452 397 Jak ponownie uruchomic serwer multimediow

Wybierz „Wyjdź”, aby bezpiecznie zamknąć serwer.

1625509452 284 Jak ponownie uruchomic serwer multimediow

Uruchom aplikację ponownie, tak jak zwykle, używając skrótu w menu Start, Docku lub podobnym, aby go uruchomić.

Jeśli używasz Plex Media Server na platformie podobnej do systemu Unix, takiej jak Linux lub FreeBSD, uruchomisz, zatrzymasz i ponownie uruchomisz Plex Media Server z wiersza poleceń. Każde zdarzenie wyzwalają następujące, nie wymagające objaśnień polecenia:

service plexmediaserver start

service plexmediaserver stop

service plexmediaserver restart

Podejście oparte na poleceniach jest znacznie bardziej elastyczne, ponieważ pozwala, jeśli chcesz, skonfigurować zadanie cron, aby zaplanować, kiedy serwer jest uruchamiany, zatrzymywany lub restartowany.

Jeśli używasz Plex Media Server na urządzeniu pamięci masowej, takim jak Synology NAS, zwykle znajdziesz miejsce na pulpicie nawigacyjnym samego urządzenia (nie w Plex GUI), aby ponownie uruchomić aplikację Plex. Na przykład Synology ma „menedżera pakietów” na swoich urządzeniach i możesz użyć menu „Akcja” dla poszczególnych pakietów, aby je uruchamiać i zatrzymywać, jak pokazano poniżej.

1625509452 151 Jak ponownie uruchomic serwer multimediow


Ponieważ większość urządzeń pamięci masowej działa w środowisku podobnym do NIX pod ich GUI, często można skonfigurować zadanie podobne do crona — oto przykład z forum Synology gdzie ktoś użył Harmonogramu zadań wbudowanego w urządzenie, aby zaplanować sekwencję start / stop w celu ponownego uruchomienia serwera Plex Media Server zgodnie z harmonogramem.

Po rozwiązaniu zagadki brakującego przycisku restartu będziesz wiedział, gdzie szukać, gdy następnym razem będziesz musiał ponownie uruchomić Plex Media Server.

Czy ten post był pomocny?