Skip to content

Jak ponownie włączyć Flash w Safari 10

5 de sierpień de 2021
mac flash not working

Czy strony internetowe proszą o zainstalowanie Flasha w Safari, nawet jeśli już go zainstalowałeś? Oto, co się dzieje i jak przywrócić działanie tych witryn.

Safari 10, najnowsza wersja przeglądarki komputerowej Apple, nie informuje witryn internetowych, że zainstalowano Adobe Flash. Chodzi o to, aby takie witryny domyślnie korzystały z rozwiązań innych niż Flash, tak jak robią to na urządzeniach mobilnych. Kiedy to działa, jest cudownie. Odtwarzanie jest płynniejsze, a funkcje takie jak obraz w trybie obrazu faktycznie działają. Jednak wiele witryn nie oferuje opcji innej niż Flash, dlatego są sugerowane, aby zainstalować program, który już masz.

Miałem już problemy z Pandorą, NHL.tv i WatchESPN i jestem pewien, że jest wiele innych stron z problemami. Oto, jak włączyć Flash w poszczególnych witrynach, aby móc wrócić do przesyłania strumieniowego.

Otwórz niedziałającą witrynę, a następnie przejdź do Safari> Preferencje na pasku menu. Kliknij kartę „Zabezpieczenia”, a następnie przycisk „Ustawienia wtyczki”.

1628152862 408 Jak ponownie wlaczyc Flash w Safari 10

Pojawi się podmenu, pokazujące aktualnie otwarte witryny obok wszystkiego, co wcześniej włączyłeś.

1628152862 835 Jak ponownie wlaczyc Flash w Safari 10


Kliknij menu obok dowolnej witryny, aby włączyć dla niej Flash. Możesz też powiedzieć Safari, aby zapytało Cię przed użyciem Flasha.

1628152862 66 Jak ponownie wlaczyc Flash w Safari 10

W dolnej części okna zobaczysz opcję „Podczas odwiedzania innych witryn” – pozwala to włączyć Flash na całej tablicy. Nie zalecamy tego robić, ponieważ przez większość czasu będziesz tylko włączać natrętne reklamy.

Odśwież swoją witrynę, a wszystko powinno teraz działać.

1628152862 847 Jak ponownie wlaczyc Flash w Safari 10

Jeśli włączysz opcję „Zapytaj”, zobaczysz takie powiadomienie:

1628152862 837 Jak ponownie wlaczyc Flash w Safari 10

To denerwujące, ale to jedyny prawdziwy sposób na zapewnienie, że Flash nigdy nie zostanie włączony bez twojej wiedzy.

Nawiasem mówiąc, unikanie Flasha nie jest złym pomysłem. Sugerujemy użytkownikom, aby na jakiś czas domyślnie wyłączyli Flasha w swoich przeglądarkach, ponieważ powoduje on zablokowanie komputera i jest powszechnym wektorem złośliwego oprogramowania. Byłoby wspaniale, gdyby każda witryna przestała używać Flasha. I wiele witryn ma, od YouTube przez Vimeo po Netflix. Apple, domyślnie blokując Flasha, próbuje zachęcić programistów na całym świecie do porzucenia Flasha.

Ale krótkoterminową konsekwencją są zdezorientowani użytkownicy, którzy są zasadniczo pionkami w planie Apple. W tej chwili użytkownikom mówi się, że Flash nie jest zainstalowany, nawet jeśli jest. Musi istnieć lepszy sposób, aby twórcy stron internetowych porzucili Flasha.

Czy ten post był pomocny?