Skip to content

Jak ponownie włączyć hibernację w Windows 8 i 10?

27 de lipiec de 2021
img 573ca58bd0c64

Jeśli jesteś fanem hibernacji komputera, prawdopodobnie zauważyłeś, że ani system Windows 8, ani Windows 10 nie oferują hibernacji jako domyślnej opcji menu zasilania. Nie martw się, przywrócenie opcji hibernacji jest naprawdę proste.

Czytelnicy niezaznajomieni z trybem hibernacji mogą być ciekawi, dlaczego tak wiele osób tęskni za tą funkcją i chce ją odzyskać. Chociaż pisaliśmy o tym szczegółowo wcześniej, krótkie podsumowanie jest konieczne.

Prawdopodobnie znasz tryb uśpienia, który przełącza komputer w stan niskiego zużycia energii, który utrzymuje stan komputera w pamięci, co pozwala na bardzo szybkie uruchomienie kopii zapasowej.

Jak ponownie wlaczyc hibernacje w Windows 8 i 10

Hibernacja, jak sama nazwa wskazuje, jest jak głęboka wersja trybu uśpienia. Jednak zamiast przechowywać stan komputera w pamięci, tryb hibernacji zapisuje stan komputera na dysku twardym. Pozwala to na całkowite wyłączenie, zużywając nawet mniej energii niż tryb uśpienia. W tamtych czasach było to trochę hitem wydajności – uruchomienie komputera i wznowienie pracy zajęłoby więcej czasu. Ale dzięki nowoczesnym i szybkim dyskom półprzewodnikowym wchodzenie i wychodzenie z hibernacji jest prawie tak samo szybkie jak tryb uśpienia, więc jest bardzo niewiele wad.

Całkowite wyłączenie oznacza, że ​​w laptopie nie zabraknie energii, jeśli zostawisz go uśpionego w torbie, co jest świetne. (Lub, jeśli przełączysz komputer w stan hibernacji i utracisz zasilanie na kilka dni, nadal będziesz mógł wznowić pracę później).

Jak włączyć tryb hibernacji?

Dźwięk przydatny? Kto wie, dlaczego opcja hibernacji jest domyślnie wyłączona w Windows 8 i 10, ale na szczęście jej włączenie jest łatwe.


W systemie Windows 8 możesz nacisnąć Windows + It, aby wyświetlić menu „Ustawienia”, a następnie wybrać „Panel sterowania”, a następnie „Opcje zasilania”.

Użytkownicy systemu Windows 10 również naciskają Windows + I, ale zamiast tego wybierają „System”, następnie „Zasilanie i uśpienie” z panelu nawigacyjnego po lewej stronie, a na końcu „Dodatkowe ustawienia zasilania” u dołu menu Zasilanie i uśpienie.

W obu wersjach systemu Windows jest to znacznie bardziej wydajne, jednak wystarczy nacisnąć WIN + R, aby wyświetlić okno dialogowe uruchamiania, wpisać „powercfg.cpl” i nacisnąć enter.

1627378227 35 Jak ponownie wlaczyc hibernacje w Windows 8 i 10

To polecenie jest bezpośrednim skrótem do menu „Opcje zasilania”. Od tego momentu kroki są absolutnie identyczne dla obu systemów operacyjnych.

Wybierz „Wybierz przyciski zasilania” z lewego panelu nawigacyjnego.

1627378227 573 Jak ponownie wlaczyc hibernacje w Windows 8 i 10


W górnej części okna kliknij „Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne”, aby włączyć opcje, które musimy przełączać.

1627378228 867 Jak ponownie wlaczyc hibernacje w Windows 8 i 10

Przewiń do dołu okna i zaznacz „Hibernacja: Pokaż w menu zasilania”. a następnie kliknij „Zapisz zmiany”.

1627378228 739 Jak ponownie wlaczyc hibernacje w Windows 8 i 10

Śmiało i zamknij panel sterowania Opcje zasilania. Zmiany wchodzą w życie natychmiast; nie wymaga ponownego uruchomienia.

1627378228 662 Jak ponownie wlaczyc hibernacje w Windows 8 i 10

Teraz, gdy wybierzesz menu opcji zasilania, zobaczysz żądany wpis konfiguracji zasilania: „Hibernacja”. Kliknij, a system Windows zapisze pamięć na dysku twardym, całkowicie się wyłączy i poczeka, aż powrócisz do miejsca, w którym zostało przerwane.

Czy ten post był pomocny?