Skip to content

Jak powstrzymać domyślny pasek boczny Adobe Reader DC?

9 de lipiec de 2021
how do you stop adobe reader dcs sidebar from opening by default 00 1024x469 1

Nowy rok przyniósł nowe zmiany w działaniu ustawień i preferencji programu Adobe Acrobat Reader DC, co oznacza ponowne nauczenie się, jak dostosowywać rzeczy, aby uzyskać preferowaną konfigurację interfejsu użytkownika. Mając to na uwadze, dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser pokazuje czytelnikowi, jak pozbyć się tego nieznośnego paska bocznego.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser MonkeyZeus chce wiedzieć, jak domyślnie uniemożliwić otwieranie paska bocznego Adobe Acrobat Reader DC:

Czy w programie Adobe Acrobat Reader DC ktoś wie, jak domyślnie uniemożliwić otwieranie paska bocznego? Nie jest tak źle, gdy plik PDF jest w trybie pionowym, ale zajmuje zbyt dużo wizualnej nieruchomości podczas otwierania pliku PDF w trybie poziomym.

1625846557 105 Jak powstrzymac domyslny pasek boczny Adobe Reader DC

Jak zapobiec domyślnemu otwieraniu paska bocznego programu Adobe Acrobat Reader DC?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser Run5k ma dla nas odpowiedź:

Nowsze wersje programu Adobe Acrobat Reader DC (obecnie 15.023.20056) zmieniły zarówno sformułowanie, jak i funkcję w Preferencje. Zamiast odznaczać opcję otwierania option Panel narzędzi domyślnie aplikacja będzie teraz pamiętać, czy była wcześniej pokazana, czy ukryta.

Zanim wprowadzisz zmiany przez Preferencje, otwórz Adobe Acrobat Reader DC, przejdź do Pasek menui przejdź do Widok -> Pokaż ukryj -> Panel narzędzi aby odpowiednio to ukryć.

1625846557 693 Jak powstrzymac domyslny pasek boczny Adobe Reader DC

Gdy to zrobisz, wróć do Pasek menu i przejdź do Edytować -> Preferencje. W kolejnym otwartym oknie zaznacz Dokumenty w lewym górnym rogu i zaznacz pole, aby Zapamiętaj aktualny stan Panelu narzędzi, a następnie kliknij Przycisk OK.

1625846557 494 Jak powstrzymac domyslny pasek boczny Adobe Reader DC

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Źródło obrazu: Run5k (Superużytkownik)

Czy ten post był pomocny?