Skip to content

Jak powstrzymać ludzi przed przeglądaniem zdjęć ze smartfona?

27 de lipiec de 2021
img 58caf15f38dee

Jeśli chcesz pokazać komuś zdjęcia na swoim telefonie, ale nie chcesz, aby bezmyślnie przewijały resztę rolki aparatu, możesz zastosować kilka sprytnych sztuczek, aby upewnić się, że widzi to, co chcesz, aby zobaczyli… i nic więcej .

Smartfony stały się naszymi przenośnymi komputerami, które można zabrać wszędzie i robić wszystko, na których zarządzamy (i nagrywamy!) przez całe nasze życie. W przeciwieństwie do wręczania komuś małej fotoksiążki z portfela, którą nosiliśmy ze sobą, wręczenie komuś smartfona daje mu dostęp do Twoich osobistych zdjęć i nie tylko. I wszyscy wręczyliśmy komuś nasz telefon, aby pokazał mu jedno zdjęcie, tylko po to, aby zaczął przeglądać, aby obejrzeć wszystko inne.

Zamiast po prostu to zaakceptować, możesz łatwo użyć tych sztuczek, aby położyć kres szaleństwu przewijania rolki aparatu i utrzymać wzrok tylko na zdjęciach, które chcesz udostępnić.

W przypadku pojedynczych zdjęć: po prostu powiększ trochę

Ta wskazówka nie wymaga dużego nakładu pracy i najlepiej nadaje się do pokazywania komuś pojedynczego zdjęcia na telefonie, gdy jesteś tam, aby go nadzorować.

W prawie wszystkich aplikacjach galerii obrazów, w tym domyślnych aplikacjach galerii na iPhone’a i Androida, użycie funkcji powiększania zdjęcia przez szczypanie „blokuje” je na miejscu. Ten mechanizm blokujący nie jest celowo przeznaczony do blokowania użytkownika na tym zdjęciu, ale jest efektem ubocznym tego, w jaki sposób aktywacja funkcji powiększania aktywuje również funkcję przeciągnięcia, aby przesunąć, dzięki czemu można poruszać się po powiększonym obrazie.


W zależności od systemu operacyjnego i aplikacji zdjęcie pozostaje zablokowane do momentu pomniejszenia lub próby wielokrotnego przeciągnięcia — na iPhonie, na przykład, przesuwając palcem po wybrzuszeniach na boki ekranu i trzeba przeciągać wiele razy przed pomniejszeniem i wznowieniem normalnej funkcji rolki aparatu.

Jak powstrzymac ludzi przed przegladaniem zdjec ze smartfona

Aby skorzystać z tej niezamierzonej funkcji, po prostu lekko uszczypnij i powiększ zdjęcie (powiększenie nawet najmniejszego rozmiaru załatwi sprawę). O ile osoba patrząca na zdjęcie nie rozumie zarówno koncepcji powiększania przez uszczypnięcie, jak i przyczyny, dla której nie powiodło się przesunięcie w lewo/w prawo, prawdopodobnie po prostu podrapie się w głowę i odda ją z powrotem. Jest to idealne rozwiązanie, które nie wymaga dużego wysiłku w przypadku, gdy przekazujesz telefon, powiedzmy, krewnemu, który nie rozumie pojęcia prywatności cyfrowej (lub gdy masz w telefonie nawet pikantne lub prywatne zdjęcia pierwsze miejsce).

Twórz albumy zawierające grupy zdjęć

A co z tymi czasami? chcieć ludzie, aby przeglądać niektóre zdjęcia, ale nie inne? Nasza mała sztuczka z powiększeniem i zablokowaniem może być idealna do pojedynczego zdjęcia dziecka, ale jeśli masz całą masę zdjęć z projektu remontu domu, widz będzie musiał przesunąć je zobaczyć.

1627383145 382 Jak powstrzymac ludzi przed przegladaniem zdjec ze smartfona

W takim przypadku lepiej umieścić wszystkie zdjęcia dotyczące danej rzeczy — czy to przebudowy kuchni, czy recitalu baletowego dziecka — w jednym albumie lub folderze w aplikacji do zdjęć. Następnie, gdy wręczasz komuś telefon, upewnij się, że oglądasz daną galerię, a nie pełną rolkę z aparatu.

Tak, osoba trzymająca telefon zawsze może opuścić galerię i zacząć przeglądać Twoje inne zdjęcia, ale praktycznie rzecz biorąc większość ludzi nie jest złośliwie wścibska — są przypadkowo (umiarkowanie?) wścibscy i nie wyjdą im z drogi. zobacz, czego nie powinni.

Korzystaj z aplikacji innych firm, aby zwiększyć kontrolę

Korzystanie z aplikacji innej firmy to świetny sposób na oddzielenie codziennego użytku od zdjęć, które faktycznie pokazujesz rodzinie i przyjaciołom. Używając odrębnej aplikacji (w przeciwieństwie do powiększania lub używania albumu w domyślnej aplikacji), odtwarzasz starą analogową koncepcję fotoksiążki w swoim portfelu: oddzielne miejsce tylko na zdjęcia, które możesz udostępniać.


Nie musisz nam mówić, że sąsetki aplikacji do zdjęć w App Store i Play Store do wyboru. Możesz znaleźć wszystko, od aplikacji zastępujących domyślną galerię po aplikacje do ukrywania porno i wszystko pomiędzy. Wśród wielu przetestowanych przez nas aplikacji jest jednak jedna, która nam się podobadużo: Pokaż zdjęcie stopera, dostępne dla obu Android oraz iOS. Jeśli chodzi o cel, na którym koncentrujemy się w tym artykule, możliwość przekazania telefonu babci lub przyjacielowi Steve’owi bez konieczności przeglądania wszystkich osobistych zdjęć, jest to idealne rozwiązanie.

1627383145 496 Jak powstrzymac ludzi przed przegladaniem zdjec ze smartfona

Dlaczego jest tak doskonały? Po pierwsze, wygląda jak domyślne aplikacje, więc nawet jeśli wścibska osoba patrzy na aplikację, nie zauważy, że nie jest to domyślna. Po drugie, nakłada się bezpośrednio na istniejącą rolkę aparatu, więc podczas konfiguracji zapewnia zerowe tarcie. Po trzecie, możesz po prostu wybrać garść zdjęć lub utworzyć za ich pomocą rzeczywiste albumy. Wreszcie, aplikacja ma system PIN, który blokuje osobę na wybranych zdjęciach lub w galerii i — to nasza ulubiona część — odblokowanie kodu PIN naśladuje wygląd platformy, na której się znajduje (Android lub iOS), więc jeśli dana osoba próbuje opuścić galerię, wygląda na to, że Twój telefon jest zablokowany. Jest genialny i działa doskonale. Podstawowa aplikacja (obsługująca do 4 zdjęć w trybie „wybierz i udostępnij”) jest bezpłatna; odblokowanie pełnej aplikacji z nieograniczoną liczbą zdjęć i galerii to tylko 0,99 USD.

Zablokuj je w aplikacji za pomocą kontroli rodzicielskiej

Mimo że ShowStopper ma kod PIN, który uniemożliwia im powrót do samej aplikacji i rozglądanie się, ten kod PIN nie blokuje osoby do aplikacja – tylko je blokuje z innych funkcji aplikacji.

Jeśli naprawdę próbujesz powstrzymać celowego szpiega, lepiej po prostu nie daj mu swojego telefonu. Ale możesz także zablokować ludzi w jednej aplikacji dzięki wbudowanej kontroli rodzicielskiej w telefonie. Użytkownicy iPhone’a powinni szukać funkcji o nazwie „Dostęp z przewodnikiem” – szczegółowo opisujemy, jak z niej korzystać w naszym przewodniku na temat blokowania urządzenia z systemem iOS dla dzieci. Możesz go skonfigurować tak, aby blokował je w domyślnej aplikacji galerii lub aplikacji takiej jak ShowStoppers, dopóki nie użyjesz kodu PIN lub TouchID do odblokowania rzeczy. Ta sama sztuczka działa na urządzeniach z Androidem 5.0 lub nowszym, możesz zablokować użytkowników w jednej aplikacji za pomocą funkcji „przypinania ekranu”.

Niezależnie od tego, czy chcesz, aby dziadek nie przesuwał i nie znajdował zdjęć w bikini, czy chcesz mieć możliwość zablokowania wszystkich w albumie ze zdjęciami ukończenia szkoły, aby móc wyjść z pokoju bez obawy, że dostaną się do twoich osobistych rzeczy, jest rozwiązanie dla każdego .

Czy ten post był pomocny?