Skip to content

Jak powstrzymać Roku od mówienia w menu?

30 de lipiec de 2021
img 5ae2428c739df

Odtwarzacze Roku i telewizory TCL Roku mają funkcję „Przewodnik audio”. Jeśli czterokrotnie naciśniesz przycisk * na pilocie, narrator wypowiada na głos nazwy opcji menu. Oto jak to włączyć i wyłączyć.

Naciśnij przycisk * cztery razy, aby włączyć lub wyłączyć przewodnik audio

Aby Twój telewizor Roku lub TCL Smart TV wypowiadał na głos opcje menu, po prostu spójrz w dół na pilota i szybko naciśnij * przycisk cztery razy. Ten przycisk może być również nazywany przyciskiem opcji lub przyciskiem gwiazdki. Po włączeniu Roku odczytuje na głos tekst, opcje menu i inne elementy na ekranie. Gdy wypowiada element ekranowy, który można wykonać, możesz nacisnąć przycisk OK, aby aktywować ten element.

Gdy Audio Guide do Ciebie mówi — niezależnie od tego, czy chciałeś, czy po prostu przypadkowo go uruchomiłeś — naciśnij* ponownie cztery razy z rzędu, aby go wyłączyć.

Jak powstrzymac Roku od mowienia w menu

Twój Roku może nie zawsze natychmiast reagować na naciśnięcia przycisków, ale możesz po prostu poczekać chwilę i powinno nadrobić zaległości.

Włączanie i wyłączanie przewodnika audio w menu

Możesz także włączać i wyłączać funkcję głosową przewodnika audio w menu Ustawienia Roku, jeśli wolisz. Ta opcja to to samo miejsce w inteligentnych telewizorach TCL, które mają wbudowane oprogramowanie Roku.


Naciśnij przycisk Home na pilocie Roku, a następnie wybierz „Ustawienia” w menu po lewej stronie ekranu głównego.

1627664459 885 Jak powstrzymac Roku od mowienia w menu

Na stronie Ustawienia wybierz menu „Ułatwienia dostępu”.

1627664459 311 Jak powstrzymac Roku od mowienia w menu

Na stronie Dostępność wybierz opcję „Przewodnik audio”. Po prawej stronie możesz włączyć przewodnik audio, aby zaczął mówić, lub wyłączyć, aby przestał.

1627664459 862 Jak powstrzymac Roku od mowienia w menu

Tak, ta opcja menu robi dokładnie to samo, co czterokrotne naciśnięcie przycisku *. Możesz nawet aktywować tę funkcję za pomocą przycisku * i obserwować, jak jej pozycja menu zmienia się z włączenia na wyłączenie.

Wyłącz skrót lub ustaw inne opcje

Możesz również wyłączyć ten skrót na ekranie Ustawienia> Ułatwienia dostępu. Wystarczy wybrać kategorię „Skrót” i wybrać opcję „Wyłączone”. Twój Roku nie uruchomi już automatycznie przewodnika audio po czterokrotnym naciśnięciu przycisku *, ale zawsze możesz wrócić do ekranu Ustawienia, aby włączyć lub wyłączyć przewodnik audio.

1627664459 630 Jak powstrzymac Roku od mowienia w menu

Tutaj możesz również zmienić niektóre inne opcje przewodnika audio. Opcja „Szybkość mowy” pozwala kontrolować szybkość mówienia przewodnika audio, dzięki czemu możesz mówić wolniej lub szybciej. Domyślnie jest ustawiony na „Normalny”, ale możesz też wybrać „Powoli”, „Szybko” lub „Bardzo szybko”.

1627664459 648 Jak powstrzymac Roku od mowienia w menu

Opcja „Głośność” kontroluje głośność mowy przewodnika audio w stosunku do standardowej głośności telewizora. Domyślnie jest ustawiony na „Średni”, ale możesz wybrać „Niski”, aby był cichszy lub „Wysoki”, aby był głośniejszy.

1627664459 147 Jak powstrzymac Roku od mowienia w menu

Źródło obrazu: Roku

Czy ten post był pomocny?