Skip to content

Jak powstrzymać Superhumana (i inne aplikacje) przed śledzeniem otwieranych wiadomości e-mail?

25 de lipiec de 2021
img 5cd379932b20c

Śledzenie wiadomości e-mail Superhuman informowało kogoś, kiedy otworzyłeś jego e-mail – i skąd. Nawet jeśli Superhuman całkowicie usunął tę funkcję w odpowiedzi na presję prywatności, inne aplikacje nadal będą mogły śledzić otwierane wiadomości e-mail. Oto jak to zatrzymać.

Podczas gdy Superhuman ma teraz usunięte śledzenie lokalizacji, nadal obsługuje śledzenie otwartych wiadomości e-mail. Inne aplikacje do śledzenia poczty e-mail mogą również pozwolić osobie, która wysyła do Ciebie e-maile, dowiedzieć się o Twojej lokalizacji geograficznej.

Jak aplikacja może śledzić otwieranie wiadomości e-mail?

Superhuman korzysta z funkcji, która istnieje od dawna. Osadza maleńki obraz piksela śledzącego w wysyłanych wiadomościach e-mail. Gdy otworzysz wiadomość e-mail, Twój klient poczty zażąda obrazu. Obraz jest unikalny dla każdego e-maila, więc Superhuman może dokładnie zobaczyć, kiedy otworzyłeś e-mail i Twoją ogólną lokalizację na podstawie Twojego adresu IP.

To nie jest wyjątkowe dla Superhumana! Chociaż zwykle nie jest to część konsumenckiej aplikacji e-mail, wiele biuletynów e-mail i innych e-maili marketingowych od dawna używa pikseli śledzących. Wiedzą, ile osób otwiera każdy e-mail — i widzą, które osoby z ich listy mailingowej otwierają każdy e-mail.


Pomimo całej furii, Superhuman po prostu używa istniejącej funkcji poczty e-mail i ujawnia ją w nowy sposób – choć dla wielu osób wydaje się on bardziej przerażający. Superhuman domyślnie wyłączył teraz funkcję śledzenia otwartego, ale każdy użytkownik Superhuman może ją włączyć.

Nawet jeśli Superhuman nadal będzie uginał się pod presją i całkowicie usunie tę funkcję, ludzie nadal będą mogli korzystać z innych narzędzi poczty e-mail — od dedykowanych aplikacji pocztowych po rozszerzenia przeglądarki integrujące się z Gmailem — do śledzenia otwieranych wiadomości e-mail.

Jak zatrzymać śledzenie otwartych wiadomości e-mail?

Aby zatrzymać śledzenie otwartych wiadomości e-mail, wystarczy wyłączyć ustawienie „automatycznie ładuj obrazy” w wybranym kliencie poczty e-mail.

Dyrektor generalny Superhuman, Rahul Vohra, zauważa, że ​​istnieją rozszerzenia przeglądarki, takie jak Brzydki e-mail oraz PixelBlock które mogą blokować piksele śledzące — bez blokowania innych obrazów — w Gmailu w przeglądarce internetowej. Jednak będą one działać tylko w Gmailu w Twojej przeglądarce i nie gwarantują blokowania wszystkich obrazów śledzących. Wyłączenie zdalnego ładowania obrazu to niezawodna metoda, która będzie działać wszędzie — przynajmniej będzie działać w każdym kliencie poczty e-mail, który pozwala wyłączyć ładowanie obrazów.

Po wyłączeniu tej opcji prawdopodobnie zobaczysz opcję ładowania obrazów za każdym razem, gdy otworzysz wiadomość e-mail. To zależy od tego, jak działa Twój klient poczty e-mail. Jeśli się nie zgadzasz, nie zobaczysz obrazów i nikt nie będzie mógł zobaczyć, że otworzyłeś tego e-maila. Wiele klientów poczty e-mail, takich jak Gmail, umożliwia automatyczne ładowanie obrazów od określonych nadawców, jeśli nie martwisz się, że nadawcy Cię śledzą.

Na przykład w Gmailu wybierz Ustawienia> Ogólne. Po prawej stronie opcji Obrazy wybierz „Zapytaj przed wyświetleniem obrazów zewnętrznych”. Przewiń w dół strony i zapisz zmiany.

Możliwość wyłączenia zewnętrznych obrazów, a tym samym śledzenia poczty e-mail w Gmailu

Jeśli używasz innego klienta poczty e-mail, wyszukaj w Internecie, jak wyłączyć automatyczne pobieranie obrazów w wiadomościach e-mail w wybranym przez Ciebie kliencie poczty e-mail.


Pamiętaj, że nawet jeśli zdecydujesz się wyłączyć automatyczne pobieranie obrazów, ludzie nadal będą mogli zobaczyć, że otworzyłeś ich wiadomości e-mail, jeśli zdecydujesz się wyświetlić obrazy po otwarciu wiadomości e-mail.

Możliwość wczytania obrazów do pojedynczego e-maila w Gmailu

Sam Superhuman nie pozwala jeszcze wyłączyć zdalnego ładowania obrazu, co oznacza, że ​​użytkownicy Superhuman nie mogą jeszcze blokować pikseli śledzących. Vohra obiecuje, że ta funkcja ma priorytet.

Czy ten post był pomocny?