Skip to content

Jak pozbyć się powiadomień Bitdefender i dołączonego oprogramowania?

28 de lipiec de 2021
img 588fad93f0979

Bitdefender, podobnie jak inne narzędzia antywirusowe, to coś więcej niż tylko program antywirusowy, który cicho chroni Twój komputer. Zainstaluj Bitdefender, a otrzymasz menedżera haseł, oddzielną przeglądarkę internetową i wiele innych powiadomień, których możesz nie chcieć widzieć.

Poniższe kroki zostały wykonane z Bitdefender Antivirus Plus 2017i powinien być podobny do innych płatnych wersji Bitdefender. Darmowy antywirus Bitdefenderjest bardzo minimalny w porównaniu z innymi darmowymi narzędziami antywirusowymi i nie wyświetla żadnych powiadomień, chociaż możesz zobaczyć sporadyczne reklamy płatnego oprogramowania antywirusowego Bitdefender. Ale nie możesz ich wyłączyć, więc w tym przewodniku skupimy się na płatnej wersji Bitdefender. Aby dowiedzieć się więcej o zalecanych przez nas programach antywirusowych, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Pozbądź się rozszerzeń przeglądarki Bitdefender

Bitdefender instaluje rozszerzenie przeglądarki „Bitdefender Wallet” w Google Chrome, Mozilla Firefox i Internet Explorer. Bitdefender Wallet to menedżer haseł wbudowany w oprogramowanie antywirusowe Bitdefender, ale zalecamy inne menedżery haseł. W rzeczywistości nie zalecamy korzystania z żadnych rozszerzeń przeglądarki dołączonych do oprogramowania antywirusowego. Powinieneś odinstalować Portfel Bitdefender.

W przeglądarce Google Chrome kliknij menu i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia. Kliknij kosz po prawej stronie rozszerzenia Bitdefender Wallet, aby go usunąć.

1627439315 286 Jak pozbyc sie powiadomien Bitdefender i dolaczonego oprogramowania

W przeglądarce Mozilla Firefox kliknij przycisk menu i wybierz „Dodatki”. Kliknij przycisk „Wyłącz” po prawej stronie dodatku Bitdefender Wallet.


W przeglądarce Internet Explorer kliknij przycisk menu i wybierz „Dodatki”. Wybierz każdy wpis „Portfel Bitdefender” w obszarze Paski narzędzi i rozszerzenia i kliknij przycisk „Wyłącz” u dołu okna, aby je wyłączyć.

Wyłącz większość powiadomień Bitdefender i s

Pozostałe opcje Bitdefender są dostępne w jego interfejsie. Aby go otworzyć, zlokalizuj ikonę Bitdefender w obszarze powiadomień, kliknij ją dwukrotnie lub kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Pokaż”. Ikona może być ukryta za strzałką w górę po lewej stronie ikon w zasobniku systemowym.

1627439315 591 Jak pozbyc sie powiadomien Bitdefender i dolaczonego oprogramowania

Aby upewnić się, że Bitdefender automatycznie wykonuje swoją pracę w tle i podejmuje decyzje dotyczące bezpieczeństwa bez zawracania Ci głowy wyskakującymi okienkami, upewnij się, że suwak „Autopilot” jest włączony. W trybie autopilota Bitdefender skonfiguruje się automatycznie i nie będzie wyświetlał wyskakujących okienek ani powiadomień.

1627439315 767 Jak pozbyc sie powiadomien Bitdefender i dolaczonego oprogramowania

Nawet po włączeniu trybu autopilota Bitdefender będzie wyświetlać cotygodniowe powiadomienia „Raport bezpieczeństwa” i „oferty specjalne” dla innych produktów Bitdefender.

Aby je wyłączyć, kliknij ikonę Ustawienia w kształcie koła zębatego w lewym dolnym rogu okna Bitdefender. Wyłącz tutaj opcje „Powiadom mnie, gdy będzie dostępny nowy raport bezpieczeństwa” i „Wyświetl powiadomienia z ofertami specjalnymi”.

Nadal możesz przeglądać cotygodniowe raporty bezpieczeństwa z panelu „Aktywność” w interfejsie Bitdefender, jeśli chcesz.

1627439315 517 Jak pozbyc sie powiadomien Bitdefender i dolaczonego oprogramowania

Ukryj komunikaty Safepay podczas bankowości internetowej

Bitdefender chce, abyś używał własnej wbudowanej przeglądarki, znanej jako „Bitdefender Safepay”, do wykonywania bankowości internetowej i innych transakcji. Aby to zrobić, wyświetla powiadomienia, gdy odwiedzasz witryny bankowości internetowej.


Aby zapobiec wyświetlaniu tych powiadomień, odwiedź witrynę bankowości internetowej, a zobaczysz monit SAFEPAY. Wybierz „Pamiętaj dla wszystkich stron bankowych” w monicie i kliknij „Nie”.

1627439315 471 Jak pozbyc sie powiadomien Bitdefender i dolaczonego oprogramowania

Zatrzymaj Bitdefender przed modyfikowaniem wyników wyszukiwania

Bitdefender oferuje usługę „Doradcy wyszukiwania”, która włącza się, gdy przeprowadzasz wyszukiwanie w Google, Bing, Yahoo lub Baidu. To nie jest zaimplementowane jako rozszerzenie przeglądarki. Zamiast tego oprogramowanie Bitdefender przechwytuje połączenie i przepisuje stronę internetową, aby dodać własne informacje o tym, czy wyniki wyszukiwania są bezpieczne.

Aby zatrzymać Bitdefender przed mieszaniem się z wynikami wyszukiwania, otwórz interfejs Bitdefender, kliknij „Wyświetl moduły” po prawej stronie Ochrona na ekranie głównym i kliknij „Ochrona sieciowa”. Wyłącz funkcję „Doradca wyszukiwania”.

1627439316 226 Jak pozbyc sie powiadomien Bitdefender i dolaczonego oprogramowania

Wyłącz powiadomienia o luce w zabezpieczeniach

Bitdefender ostrzega również o „podatnościach”. Na przykład ostrzeże Cię, gdy połączysz się z otwartą siecią Wi-Fi, że sieć jest podatna na podsłuchiwanie. Ale jeśli łączysz się z otwartą siecią Wi-Fi w kawiarni, hotelu lub na lotnisku, prawdopodobnie już o tym wiesz (i miejmy nadzieję, że korzystasz z VPN w tych sieciach). Ostrzeże Cię również, jeśli użyjesz słabego hasła do konta użytkownika systemu Windows, jeśli w systemie Windows jest włączone automatyczne uruchamianie oraz jeśli w twoich aplikacjach lub samym systemie Windows brakuje ważnych aktualizacji zabezpieczeń.

Aby wyłączyć powiadomienia o lukach, otwórz interfejs Bitdefender, kliknij „Wyświetl moduły” po prawej stronie Ochrona i kliknij „Luka”. Wyłącz powiadomienia o luce, których nie chcesz widzieć. Na przykład wyłącz „Powiadomienia doradcy ds. bezpieczeństwa Wi-Fi”, jeśli nie chcesz być ostrzegany podczas łączenia się z otwartymi sieciami Wi-Fi w przyszłości.

1627439316 999 Jak pozbyc sie powiadomien Bitdefender i dolaczonego oprogramowania


Bitdefender powinien teraz zejść Ci z drogi, automatycznie chroniąc Twój komputer w tle, nie przeszkadzając Ci.

Czy ten post był pomocny?