Skip to content

Jak pozbyć się powiadomień McAfee i dołączonego oprogramowania?

21 de lipiec de 2021
img 5891268154baf 1024x469 1

McAfee, podobnie jak większość innych nowoczesnych programów antywirusowych, nie przeszkadza. Instaluje rozszerzenia przeglądarki i wyświetla różne komunikaty ostrzegawcze, których możesz nie chcieć widzieć. Jeśli firma McAfee została dostarczona z komputerem, możesz regularnie widzieć komunikaty o wygaśnięciu subskrypcji. Oto jak pozbyć się tego hałasu.

Poniższe kroki zostały wykonane w programie McAfee LiveSafe, ale powinny być podobne do innych wersji oprogramowania antywirusowego firmy McAfee firmy McAfee. Aby dowiedzieć się więcej o zalecanych przez nas programach antywirusowych, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Czy McAfee przyszedł z twoim komputerem? Rozważ odinstalowanie

Jeśli zainstalowałeś McAfee, ponieważ chcesz go używać, w porządku. Jednak wiele osób nie decyduje się na instalację McAfee. Zamiast tego wielu producentów komputerów PC łączy ograniczoną czasowo wersję próbną McAfee na swoich nowych komputerach. Szybko zobaczysz powiadomienia, że ​​Twoja subskrypcja wygasła i musisz zapłacić za ochronę antywirusową McAfee. Firmy takie jak McAfeepay producenci komputerów PC instalują swoje oprogramowanie na nowych komputerach, aby mogli się reklamować.

Zamiast płacić, przejdź do Panelu sterowania> Odinstaluj program i odinstaluj oprogramowanie McAfee. Następnie możesz zainstalować lepszy produkt antywirusowy, z których niektóre są dostępne za darmo — lub po prostu skorzystać z programu antywirusowego Windows Defender wbudowanego w system Windows 10. Nawet jeśli szukasz płatnego produktu antywirusowego, McAfee nie jest naszym pierwszym wyborem.

1626869119 2 Jak pozbyc sie powiadomien McAfee i dolaczonego oprogramowania

Pozbądź się rozszerzeń przeglądarki McAfee

McAfee zawiera rozszerzenia przeglądarki „McAfee WebAdvisor” dla Google Chrome, Mozilla Firefox i Internet Explorer. To rozszerzenie znajduje się w Twojej przeglądarce i ostrzega przed słabymi hasłami i niebezpiecznymi plikami do pobrania. Jednak oprogramowanie antywirusowe skanuje już pobierane pliki bez względu na to, czy instalujesz rozszerzenie przeglądarki, czy nie, i nie zalecamy korzystania z rozszerzeń przeglądarki antywirusowej.


W przeglądarce Google Chrome kliknij menu i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia. Kliknij kosz po prawej stronie rozszerzenia McAfee WebAdvisor, aby go usunąć.

1626869119 869 Jak pozbyc sie powiadomien McAfee i dolaczonego oprogramowania

W przeglądarce Mozilla Firefox kliknij przycisk menu i wybierz „Dodatki”. Kliknij przycisk „Wyłącz” po prawej stronie dodatku McAfee WebAdvisor.

W przeglądarce Internet Explorer kliknij przycisk menu i wybierz „Dodatki”. Wybierz dodatek McAfee WebAdvisor w obszarze Paski narzędzi i rozszerzenia i kliknij przycisk „Wyłącz” u dołu okna. Możesz także przejść do Panelu sterowania> Odinstaluj program i odinstalować oprogramowanie „McAfee WebAdvisor”, które pojawia się tutaj, aby całkowicie usunąć je z Internet Explorera.

Wyłącz większość alertów McAfee

Pozostałe ustawienia McAfee znajdują się w jego interfejsie. Aby uzyskać do niego dostęp, znajdź ikonę McAfee w obszarze powiadomień – wygląda jak czerwona tarcza z literą „M” w środku – i kliknij ją dwukrotnie. Ta ikona może być ukryta za strzałką w górę po lewej stronie ikon w zasobniku systemowym.

1626869119 832 Jak pozbyc sie powiadomien McAfee i dolaczonego oprogramowania

Kliknij łącze „Nawigacja” w prawym okienku okna McAfee, a następnie kliknij „Ustawienia ogólne i alerty” w obszarze Ustawienia.

1626869119 268 Jak pozbyc sie powiadomien McAfee i dolaczonego oprogramowania

Kliknij tutaj kategorie „Alerty informacyjne” i „Alerty ochrony” i wybierz typ komunikatów alertów, których nie chcesz oglądać. Na przykład można powiedzieć firmie McAfee, aby nie wyświetlała alertów po włożeniu dysków wymiennych do komputera i gdy McAfee zezwala programom na łączenie się z Internetem.

1626869119 826 Jak pozbyc sie powiadomien McAfee i dolaczonego oprogramowania

Ukryj monity zapory

Wbudowaną zaporę sieciową McAfee można skonfigurować tak, aby pytała o pozwolenie za każdym razem, gdy program próbuje połączyć się z Internetem. Jeśli zobaczysz monity zapory, możesz je wyłączyć, a firma McAfee automatycznie zdecyduje, co jest najlepsze.


Aby znaleźć ustawienia zapory McAfee, kliknij łącze „Strona główna” po prawej stronie okna McAfee, aby uzyskać dostęp do ekranu głównego. Na ekranie głównym kliknij Zarządzaj zabezpieczeniami > Ochrona sieci Web i poczty e-mail > Zapora. Rozwiń tutaj kategorię „Inteligentne porady i ustawienia zaawansowane” i upewnij się, że jest ustawiona na „Włącz inteligentne porady” i „Zdecyduj automatycznie”.

1626869119 241 Jak pozbyc sie powiadomien McAfee i dolaczonego oprogramowania

Program McAfee powinien działać ciszej po zmianie tych ustawień, wyjściu z przeglądarki internetowej i wyświetlaniu jak najmniejszej liczby alertów.

Czy ten post był pomocny?