Skip to content

Jak przechowywać grafikę Kodi w tym samym folderze, co filmy?

21 de lipiec de 2021
img 58e27effb9634

Domyślnie Kodi nie przechowuje grafiki i innych metadanych z rzeczywistymi mediami, ale jest to bardzo korzystne. Dzięki szybkiej zmianie ustawień możesz zaparkować swoje filmy i powiązane z nimi metadane w tym samym miejscu.

Dlaczego warto przechowywać dane lokalnie?

Kodi zwykle pobiera i przechowuje metadane z samą instalacją Kodi – więc jeśli masz ją zainstalowaną na komputerze z centrum multimedialnym w swoim salonie, tam również znajdują się metadane. Istnieją dwa ważne powody, dla których chciałbyś odejść od domyślnej konfiguracji i przechowywać swoją grafikę i metadane z rzeczywistymi mediami.

Po pierwsze, przyspiesza zarówno odbudowę bibliotekii doświadczenie biblioteczne w gospodarstwach domowych z centrum multimedialnym. Przeglądanie metadanych i pobieranie całej grafiki podczas pierwszej konfiguracji Kodi to dość intensywna operacja, która może zająć wiele godzin, aby przejść przez dużą kolekcję – więc jeśli masz wiele pudeł Kodi, tracisz dużo czasu (i miejsca). Jeśli przechowujesz swoją grafikę i metadanez Twoje media, a następnie Kodi odbierze te metadane, które skanuje. Proces jest nie tylko radykalnie szybszy, ale i bardziej spójny – grafika, którą wybrałeś za pierwszym razem, zostaje zachowana i nie musisz bawić się przy zmienianiu plakatów filmowych lub grafik sezonów telewizyjnych.

Po drugie, zachowuje wszystkie metadane z mediami, więc jeśli zmienisz oprogramowanie centrum multimedialnego, zarchiwizujesz swoje treści lub udostępnisz je znajomemu, grafika pozostanie z mediami, zamiast pozostać zablokowana (i potencjalnie utracona) z lokalnym Kodi instalacja.

Jak wyeksportować aktualne metadane grafiki Kodi

Jeśli rzucisz okiem na swoje multimedia przed rozpoczęciem procesu, zobaczysz, że w twoich folderach multimediów nie ma nic poza samym nośnikiem podstawowym. Na poniższym zrzucie ekranu, na przykład, naszPowrót do przyszłości folder zawiera tylko sam plik wideo. Wszystkie metadane filmu są zablokowane w bazie danych Kodi.

Jak przechowywac grafike Kodi w tym samym folderze co filmy


Aby to zmienić, musimy zmusić Kodi do wyeksportowania wszystkich metadanych dla wszystkich naszych plików wideo do poszczególnych folderów. Na szczęście jest to banalnie proste, jeśli wiesz, gdzie szukać. Aby rozpocząć proces, uruchom Kodi i kliknij ikonę Ustawienia.

1626866350 956 Jak przechowywac grafike Kodi w tym samym folderze co filmy

W menu Ustawienia wybierz „Ustawienia multimediów”.

1626866350 886 Jak przechowywac grafike Kodi w tym samym folderze co filmy

W menu Ustawienia multimediów przejdź do Biblioteka> Biblioteka wideo> Biblioteka eksportu.

1626866351 616 Jak przechowywac grafike Kodi w tym samym folderze co filmy

Po wyświetleniu monitu wybierz „Oddzielne” – chcemy oddzielnych plików metadanych dla każdego wpisu w bibliotece wideo.

1626866351 498 Jak przechowywac grafike Kodi w tym samym folderze co filmy

Potwierdź „Tak”, aby eksportować miniatury i fanart.

1626866351 777 Jak przechowywac grafike Kodi w tym samym folderze co filmy

Następnie Kodi zapyta, czy chcesz wyeksportować miniatury aktorów. W naszych testach żaden przycisk nie miał żadnego efektu – kciuki aktora nie pojawiły się w naszym folderze multimediów. Na razie zalecamy wybranie „Nie” (ponieważ szanse na to, że i tak zaśmiecają folder multimediów, są niewielkie).

1626866351 969 Jak przechowywac grafike Kodi w tym samym folderze co filmy

Na pytanie „Zastąp stare pliki” masz wybór. Jeśli eksportujesz po raz pierwszyi wiesz, że nie masz starych metadanych w folderach (lub chcesz je wszystkie zastąpić), a następnie kliknij „Tak”. Jeśli chcesz wyeksportować metadane do folderów, które nie mają jeszcze lokalnych metadanych (ale nie chcesz nadpisywać żadnych istniejących metadanych w tym folderze), kliknij „Nie”. Nadal będziesz eksportować niektóre metadane, ale nie nadpiszą one żadnych starszych metadanych, które mogłeś tam umieścić w przeszłości.

1626866351 137 Jak przechowywac grafike Kodi w tym samym folderze co filmy

Daj mu chwilę na pracę, a po zakończeniu odwiedź jeden ze swoich folderów wideo. Jeśli ponownie odwiedzimy folder dlaPowrót do przyszłości ponownie stwierdzamy, że plakat filmowy i fanart w tle zostały wyeksportowane do folderu, a także plik .NFO, który zawiera wszystkie metadane tekstowe dotyczące filmu (w tym ogólne dane, takie jak nazwiska aktorów i podsumowanie, a także określone dane, takie jak ile razy oglądaliśmy film).

1626866351 718 Jak przechowywac grafike Kodi w tym samym folderze co filmy


Należy pamiętać tylko o dwóch drobnych zastrzeżeniach. Po pierwsze, nie ma możliwości automatycznego skonfigurowania tego procesu, więc jeśli wprowadzisz jakiekolwiek poważne zmiany w swojej bibliotece, musisz ponownie ręcznie uruchomić proces, aby wyeksportować zmiany do katalogów multimediów.

Po drugie, jeśli chcesz, aby dodatkowe centra multimedialne Kodi w Twoim domu odebrały wprowadzone zmiany, musisz zaktualizować ich biblioteki. Możesz włączyć automatyczne aktualizacje, odwiedzając Ustawienia> Biblioteka> Biblioteka wideo> Aktualizuj bibliotekę podczas uruchamiania, aby była to prosta sprawa ponownego uruchomienia komputera. Gdy aktualizacja biblioteki zostanie wyzwolona na komputerach pomocniczych, zobaczą lokalne metadane i będą z nich korzystać.

To wszystko! Dzięki prostej zmianie możesz wyeksportować wszystkie swoje metadane i bezpiecznie przechowywać je z filmami.

Czy ten post był pomocny?