Skip to content

Jak przeglądać i zatwierdzać to, co pojawia się na Twojej osi czasu na Facebooku?

25 de lipiec de 2021
img 57585fb92d432

Jeśli chcesz zachować ściślejszą kontrolę nad tym, co pojawia się na Twojej osi czasu na Facebooku (a tym samym nad wszystkimi, z którymi jesteś znajomymi na Facebooku), istnieje prosty, ale niewykorzystany mechanizm wbudowany bezpośrednio w Facebooka, aby dać Ci prawo do zatwierdzania wszystkiego, co ludzie oznaczają. wchodzisz w to.

Dlaczego chcesz to zrobić

Spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy mamy nanajmniej jedna z następujących osób w naszej stajni znajomych na Facebooku: osoba, która oznacza wszystkich w swoich [political/event/multi-level-marketing] posty, osoba, która lubi publikować losowe (i często nieodpowiednie) treści i oznaczać wszystkich, których uważa za zabawne, osoba, która robi milion zdjęć na każdym wydarzeniu i oznacza każdą osobę obecną na każdym z nich lub dowolną inną liczbę osób, które nadużywają funkcji oznaczania znajomych na Facebooku.

Jeśli masz dość znajomych oznaczających Cię w zapowiedziach „Super Awesome Rap Slam Battle!!!” będą w przyszły weekend, albo naprawdę nie chcesz, aby zdjęcia z imprezy z zeszłego weekendu automatycznie pojawiały się na Twoim kanale na Facebooku bez Twojej zgody, wtedyabsolutnie musisz skorzystać z funkcji „Przegląd osi czasu”. Krótko mówiąc, recenzja na osi czasu umieszcza każdą pojedynczą rzecz, którą oznaczysz w postach, komentarzach i zdjęciach, do recenzji, zanim zostanie opublikowana na osi czasu na Facebooku (i widoczna dla znajomych/rodziny/współpracowników).

Zanim przejdziemy do włączania tej funkcji, warto podkreślić kilka rzeczy dotyczących funkcji przeglądu osi czasu, aby nie było zamieszania. Po pierwsze, funkcja przeglądu osi czasu nie pozwala na cenzurowanie treści, których nie lubisz, poza Facebookiem, a jedynie pozwala zachować rzeczy, których nie lubisz, poza osobistą osią czasu, tak aby nie były tam widoczne (ani przepychane). do znajomych z Facebooka). Odrzucenie wpisu za pomocą przeglądu osi czasu nie powoduje jego usunięcia, a jedynie pozostawia go poza osią czasu.

Nie przeszkadza to również znajomym tagera w oglądaniu postów – więc jeśli masz wspólnych znajomych, wszyscy zobaczą te posty bez względu na wszystko. Może to tylko uniemożliwić wyświetlanie postów na stronie Twojego profilu i wyświetlanie w kanałach znajomych, których nie masz wspólnego z tagerem.


Podobnie, nie powstrzymuje to ludzi przed publikowaniem na Twojej ścianie na Facebooku, zgodnie z ustawieniami skonfigurowanymi dla Twojej ściany. Funkcja przeglądu osi czasu służy do filtrowania postów, w których jesteś oznaczony tagami, a nie do filtrowania postów, które Twoi znajomi zostawiają bezpośrednio na osi czasu. Jeśli chcesz ustalić, kto może publikować na Twojej tablicy na Facebooku, zapoznaj się z naszym samouczkiem tutaj.

Wreszcie, wszystko albo nic. Na razie nie ma funkcji w ramach przeglądu osi czasu, aby ustawić jakichkolwiek zaufanych przyjaciół lub tym podobnych. Oznacza to, że jeśli Twój współmałżonek oznaczy Cię mnóstwem zdjęć rodzinnych, nie ma sposobu, aby powiedzieć „Zatwierdź wszystko od użytkownika XYZ, ufam im”, a Ty musisz ręcznie zatwierdzać wszystkie te posty, zanim pojawią się na Twojej osi czasu.

Pomijając te zastrzeżenia, jest to niezwykle przydatny sposób, aby powstrzymać znajomych przed oglądaniem szalonych politycznych tyrad wuja (które nalega, aby cię oznaczyć) lub wszystkich członków twojej rodziny przed zobaczeniem wielopoziomowych śmieci marketingowych, które twój współpracownik zawsze oznacza wszystkich .

Jak włączyć przegląd osi czasu

Włączanie i używanie przeglądu osi czasu to dość prosta sprawa. Chociaż możesz przełączać ustawienie zarówno z witryny internetowej, jak i z aplikacji mobilnej Facebook (pokażemy Ci, jak to zrobić), jest to nieco szybsze, jeśli zrobisz to w witrynie.

Włączanie przeglądu osi czasu na stronie internetowej

Aby włączyć przegląd osi czasu za pośrednictwem witryny Facebook, zaloguj się na swoje konto i kliknij mały trójkąt menu w prawym górnym rogu niebieskiego paska nawigacyjnego, a następnie wybierz „Ustawienia”, jak pokazano poniżej.

1627222070 661 Jak przegladac i zatwierdzac to co pojawia sie na Twojej

W okienku nawigacji po lewej stronie wybierz „Oś czasu i tagowanie”.

1627222070 903 Jak przegladac i zatwierdzac to co pojawia sie na Twojej


W menu „Oś czasu i tagowanie” poszukaj wpisu „Przeglądaj wpisy, które znajomi oznaczyli, zanim pojawią się na Twojej osi czasu?”; domyślnie to ustawienie jest wyłączone. Stuknij w „Edytuj”, aby to zmienić.

1627222071 74 Jak przegladac i zatwierdzac to co pojawia sie na Twojej

W otwartym menu kliknij menu rozwijane i przełącz „Wyłączone” na „Włączone”.

1627222071 818 Jak przegladac i zatwierdzac to co pojawia sie na Twojej

Zmiany zaczną obowiązywać natychmiast, nie ma potrzeby naciskania przycisku potwierdzania ani zapisywania.

Włączanie przeglądu osi czasu w aplikacji mobilnej

Jeśli czytasz ten samouczek na telefonie i chcesz od razu przejść do zmiany ustawień, oto jak to zrobić z aplikacji mobilnej Facebook. Chociaż istnieją niewielkie różnice między układami aplikacji na różnych platformach mobilnych, powinieneś być w stanie łatwo śledzić, korzystając z tych zrzutów ekranu iOS.

Stuknij przycisk menu „Więcej” na pasku nawigacyjnym i wybierz „Ustawienia” w wyświetlonym menu, jak pokazano poniżej.

1627222071 584 Jak przegladac i zatwierdzac to co pojawia sie na Twojej

Wybierz „Ustawienia konta” w wyskakującym menu.

1627222071 336 Jak przegladac i zatwierdzac to co pojawia sie na Twojej

Wybierz „Oś czasu i tagowanie” w menu „Ustawienia”.

1627222071 546 Jak przegladac i zatwierdzac to co pojawia sie na Twojej

Podobnie jak w witrynie, wybierz „Przeglądaj posty, które znajomi oznaczyli Cię tagami, zanim pojawią się na Twojej osi czasu?”

1627222071 565 Jak przegladac i zatwierdzac to co pojawia sie na Twojej

Włącz opcję „Przegląd osi czasu”.

1627222071 401 Jak przegladac i zatwierdzac to co pojawia sie na Twojej


Ponownie, podobnie jak w przypadku przełącznika witryny, nie ma potwierdzenia, a zmiany zaczynają obowiązywać natychmiast.

Jak korzystać z przeglądu osi czasu

Teraz, gdy włączyłeś funkcję przeglądu osi czasu, rzućmy okiem na to, jak to wygląda w akcji. Aby zademonstrować, że zwerbowaliśmy przyjaciela, aby opublikował mema Minionki i oznaczył nas. Na ruchomej skali rzeczy, w których wolelibyśmy nie być oznaczeni, będziemy solidnie umieszczać memy Minionki między zaproszeniami na imprezy, na których sprzedawane są zbyt drogie świece, a postami, które wplątują oznaczonych użytkowników w międzystanowe operacje przemytu narkotyków.

Gdy ktoś Cię oznaczy, otrzymasz takie powiadomienie.

1627222071 334 Jak przegladac i zatwierdzac to co pojawia sie na Twojej

Powiadomienie zawsze wygląda mniej więcej tak: „[user] oznaczył Cię w poście. Aby dodać to do swojej osi czasu, przejdź do przeglądu osi czasu” z miniaturą posta. Kliknij pogrubiony „Przegląd osi czasu” lub miniaturę, aby przejść do posta.

1627222072 743 Jak przegladac i zatwierdzac to co pojawia sie na Twojej

Tam możesz wybrać „Dodaj do osi czasu” lub „Ukryj”.

Gdy dodasz lub ukryjesz elementy, zobaczysz skondensowane wpisy dla każdego elementu, które odzwierciedlają sposób, w jaki post będzie wyglądał na Facebooku.

1627222072 92 Jak przegladac i zatwierdzac to co pojawia sie na Twojej


Pamiętaj, że dodanie posta do osi czasu wstawia go do kanału informacyjnego Twoich znajomych, umieszcza go na Twojej ścianie i w inny sposób integruje go z Twoim śladem na Facebooku. Ukrycie wpisu na osi czasu zapobiega występowaniu tych rzeczy, ale nie usuwa wpisu ani nie usuwa tagu. Jeśli chcesz, możesz odwiedzić post i ręcznie wybrać „usuń tag”, aby całkowicie usunąć link do swojego konta na Facebooku z postu lub, jeśli post jest czymś więcej niż irytującym i faktycznie narusza zasady Facebooka lub jest nielegalny, możesz kliknąć przycisk raportu.

Chociaż przegląd osi czasu nie jest doskonały, jest to świetny sposób na złapanie wielu głupich postów, na które możesz zostać otagowany, a przy okazji unikaj zaśmiecania swojej osi czasu (i irytowania znajomych) postami w garażu.

Czy ten post był pomocny?