Skip to content

Jak przekonwertować login na „Zaloguj się za pomocą Apple”

5 de lipiec de 2021
man in front of apple logo

„Zaloguj się przez Apple” umożliwia rejestrację i logowanie się do usług przy użyciu swojego Apple ID, tak jak w przypadku Facebooka i Google. Jeśli już zarejestrowałeś się w usłudze, ale wolisz zalogować się za pomocą swojego konta Apple, oto jak możesz się przełączyć.

Co to jest „Zaloguj się przez Apple”?

„Zaloguj się przez Apple” umożliwia zarejestrowanie się lub zarejestrowanie się w usłudze bez konieczności podawania hasła i przechodzenia przez proces rejestracji. Usługa wymaga użycia identyfikatora Apple ID, który korzysta z uwierzytelniania dwuskładnikowego, więc każdy, kto ma iPhone’a, iPada lub Maca, może z niego skorzystać.

Zaloguj się za pomocą przycisku logowania Apple

Gdy logujesz się za pomocą Apple, w ogóle nie musisz podawać hasła. Zakładając, że jesteś już zalogowany do swojego Apple ID, zalogowanie się jest prostą kwestią dotknięcia przycisku i czekania. Zamiast hasła usługi identyfikują Cię za pomocą Twojego Apple ID, ale nadal zachowujesz kontrolę nad ujawnianymi informacjami.

Usługa współpracuje z istniejącymi metodami uwierzytelniania biometrycznego, takimi jak Touch ID i Face ID, aby umożliwić jak najszybsze logowanie. Nadal możesz logować się do usług z dowolnej przeglądarki internetowej (Windows, Android itd.), wystarczy najpierw zalogować się do swojego Apple ID.

Logowanie za pomocą Apple nie jest używane przez każdą usługę lub aplikację, ale coraz większa liczba programistów wprowadza wsparcie. Jeśli możesz użyć tej usługi do zalogowania się do aplikacji lub witryny, obok zwykłych opcji logowania zobaczysz przycisk „Zaloguj się przez Apple”.

Jak przekonwertować konta na „Zaloguj się przez Apple”

Od czasu wprowadzenia funkcji Zaloguj się za pomocą Apple, wielu innych programistów wskoczyło na pokład i dodało obsługę tej funkcji do swoich aplikacji i witryn internetowych. Jeśli masz już konto w usłudze, która obsługuje teraz logowanie przez Apple, możesz przełączyć się na szybszą metodę logowania.

Połącz WordPress.com z Apple Social Login


Sposób, w jaki to działa, zależy od tego, jak każda usługa to zaimplementuje. Przetestowaliśmy WordPress.com i znaleźliśmy opcję w Ustawieniach konta > Logowanie społecznościowe, z opcją „Połącz” z kontem Apple, aby w przyszłości szybciej się logować.

Inne usługi mogą konwertować dane logowania z aplikacji działających na Twoim urządzeniu. W przypadku Reddit uruchom aplikację, a następnie dotknij ikony użytkownika, a następnie Ustawienia konta. Na tym ekranie znajdziesz opcję „Połącz” swoje konto Apple (wraz z kontem Google, jeśli chcesz).

Reddit na iOS

W przypadku aplikacji, które nie oferują opcji konwersji, możesz spróbować się wylogować, a następnie użyć przycisku Zaloguj się przez Apple, aby „utworzyć” nowy login. Pamiętaj, że musisz wyraźnie udostępnić swój adres e-mail (zamiast wybierać „Ukryj mój adres e-mail”), aby usługa wiedziała, że ​​należy połączyć istniejące konto z nową metodą logowania.

Jak konwertować z aplikacji Ustawienia

Jeśli zapiszesz swoje hasła w Apple, są one synchronizowane między urządzeniami w iCloud. Niektóre usługi mogą umożliwiać konwersję na Zaloguj się przez Apple w sekcji Hasła w aplikacji Ustawienia.

Przejdź do Ustawienia> Hasła na iPhonie i iPadzie i uwierzytelnij się, aby zobaczyć listę zapisanych haseł. Stuknij w „Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa”, a następnie dotknij usługi, która wymaga uwagi. Jeśli dostępna jest opcja „Użyj Zaloguj się przez Apple”, dotknij jej, aby rozpocząć proces konwersji i postępuj zgodnie z instrukcjami.

W jaki sposób logowanie za pomocą Apple chroni Cię?

Logowanie za pomocą Apple oznacza, że ​​masz o jedno hasło mniej, o które musisz się martwić, co oznacza jedno hasło mniej do zmiany w przypadku naruszenia bezpieczeństwa. Ale to samo można powiedzieć o opcjach logowania społecznościowego Google i Facebook, więc w jaki sposób Zaloguj się za pomocą Apple może przejść o krok dalej?


Implementacja firmy Apple pozwala skutecznie zarejestrować się w usłudze anonimowo, bez ujawniania danych osobowych, takich jak adres e-mail. Po wybraniu opcji „Ukryj mój adres e-mail” podczas rejestracji Apple działa jako przekaźnik poczty e-mail, rejestrując Cię w celu założenia konta, jednocześnie przekazując wszelką korespondencję na adres e-mail zwykle powiązany z Twoim Apple ID.

Zaloguj się za pomocą Apple, aby utworzyć nowe konto

W przeciwieństwie do podobnych usług firm takich jak Facebook, Apple twierdzi, że nie będzie Cię śledzić ani profilować w aplikacjach i witrynach internetowych. Apple zarabia większość swoich pieniędzy na sprzedaży sprzętu, takiego jak smartfony i laptopy, z dodatkowymi przychodami ze sprzedaży w App Store i usług w chmurze.

Ponieważ musisz użyć uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA), aby skorzystać z funkcji Zaloguj się przez Apple, każda usługa, w której się zarejestrujesz, również domyślnie korzysta z 2FA. Większość usług umożliwia połączenie adresu e-mail i utworzenie hasła w celu bardziej tradycyjnego logowania, jeśli wolisz.

Wygodny i bezpieczny

Logowanie za pomocą Apple to niezwykle „przyjazny dla konsumenta” system logowania. Sposób, w jaki usługa traktuje priorytetowo prywatność i zapobiega śledzeniu użytkowników, stawia ją o głowę nad alternatywami, takimi jak Google i Facebook.

Wraz ze wzrostem liczby programistów usługa stanie się bardziej powszechna i opłacalna. Czy martwisz się rozdawaniem za dużo? Przeprowadź teraz kontrolę prywatności iPhone’a na swoim urządzeniu.

Czy ten post był pomocny?