Skip to content

Jak przekonwertować nieznany typ pliku multimedialnego na MP3?

28 de lipiec de 2021
how do you convert an unknown media file type to mp3 00

Jeśli masz plik multimedialny z nieznanym typem rozszerzenia, łatwe odtworzenie go w ulubionym odtwarzaczu multimedialnym może być frustrującym doświadczeniem. Czy należy przekonwertować plik, czy jest lepsze rozwiązanie? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser pomaga czytelnikowi poradzić sobie z problematycznym plikiem multimedialnym.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser Henry chce wiedzieć, jak przekonwertować nieznany typ pliku multimedialnego na mp3:

Mam problem z konwersją nieznanego typu pliku multimedialnego na mp3, aby móc go łatwo odtworzyć w VLC Media Player na moim systemie Windows 7. Jeśli przeciągnę i upuszczę plik do VLC Media Player, gra będzie dobrze.

Kiedy go otwieram i próbuję wybrać VLC Media Player jako program domyślny, pole wyboru „Zawsze wybieraj ten program do otwierania tego rodzaju pliku” jest wyszarzone i nie mogę go wybrać. Chcę mieć możliwość ustawienia VLC Media Player jako domyślnego programu dla wszystkich plików muzycznych, które mam.

Jak przekonwertować nieznany typ pliku multimedialnego na mp3?

Odpowiedź

Współtwórcy SuperUser AFH i Kamil Maciorowski mają dla nas odpowiedź. Po pierwsze, AFH:

Jeśli odtwarzasz plik metodą przeciągania i upuszczania, wstrzymaj go lub zatrzymaj, a następnie:

  • Iść do Lista odtwarzania
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy plik z problemem
  • Kliknij Informacja

ten Karta kodeków powie Ci, jaki to typ pliku multimedialnego, dzięki czemu możesz zamknąć program i dodać odpowiednie rozszerzenie do pliku.

Nie konwertuj pliku! Zajmie to czas i pogorszy jakość. Jeśli nie wiesz, jakie powinno być odpowiednie rozszerzenie, zmień nazwę pliku na NazwaPliku.vlc i powiąż rozszerzenie z VLC Media Player (można użyć dowolnego nieużywanego rozszerzenia, ale tego raczej nie będzie używane przez cokolwiek innego w Twoim systemie) .

Następnie odpowiedź Kamila Maciorowskiego:

Do każdego, kto ma dokładnie ten sam problem, nie pozwól, aby moja odpowiedź cię zmyliła. Odpowiedź AFH jest słuszna, lepiej całkowicie unikać konwersji pliku. Mimo to Henry prosił o to, więc Henry to dostaje.

Jeśli VLC Media Player może odtworzyć ten plik, prawdopodobnie może go przekonwertować. Jest Konwertuj/Zapisz wpis w Menu Plik (rzeczywisty wpis może się nieznacznie różnić w zależności od ustawień języka interfejsu użytkownika w systemie). Dodaj swój plik za pomocą Dodaj przycisk, następnie wybierz Konwertować z rozwijanego menu na dole. Moja instalacja VLC Media Player ma profil mp3 zaraz po wyjęciu z pudełka.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?