Skip to content

Jak przełączać zadania na ekranie startowym w systemie Windows 8.1?

5 de sierpień de 2021
00 lead image switch tasks

Ekran Start lub Nowoczesny nie ma paska zadań, więc po uruchomieniu nowoczesnych aplikacji możesz stracić orientację, które aplikacje są uruchomione. Istnieje kilka sposobów sprawdzenia, które nowoczesne aplikacje są uruchomione i przełączania się między wszystkimi uruchomionymi aplikacjami.

Jednym ze sposobów sprawdzenia, które aplikacje Modern są uruchomione, jest naciśnięcie Alt + Tab. Wyświetlone zostanie okno dialogowe z miniaturami wszystkich aplikacji uruchomionych na ekranie Modern. Dopóki przytrzymasz Alt + Tab, okno dialogowe pozostanie na ekranie. Aby przełączać się między otwartymi aplikacjami, przytrzymaj klawisz Alt i naciśnij klawisz Tab. Za każdym razem, gdy naciśniesz klawisz Tab, w oknie dialogowym zostanie wybrana następna aplikacja. Gdy dojdziesz do aplikacji, na którą chcesz się przełączyć, zwolnij oba klawisze.

UWAGA: Na ekranie dotykowym wielokrotne przesuwanie od lewej strony powoduje przechodzenie przez uruchamianie nowoczesnych aplikacji.

1628152507 199 Jak przelaczac zadania na ekranie startowym w systemie Windows 81

Możesz także przesunąć mysz do skrajnego, górnego, lewego rogu ekranu startowego. Wyświetla się miniatura ostatniej aktywnej aplikacji Modern. Kliknij go, aby aktywować tę aplikację.

1628152507 421 Jak przelaczac zadania na ekranie startowym w systemie Windows 81

Zwróć uwagę, że pod miniaturą znajdują się częściowe kontury pól. Jeśli przesuniesz mysz w dół do tych pól, pasek boczny wyświetli miniatury otwartych nowoczesnych aplikacji. Kliknij miniaturę, aby aktywować tę aplikację.

Ten pasek boczny wyświetla się również na pulpicie.

1628152507 85 Jak przelaczac zadania na ekranie startowym w systemie Windows 81


Kliknięcie przycisku Start na dole paska bocznego również wydaje się przenosić do ostatniej aktywnej aplikacji, chyba że jesteś na pulpicie. W takim przypadku przeniesie Cię do ekranu startowego.

1628152507 553 Jak przelaczac zadania na ekranie startowym w systemie Windows 81

Możesz także ponownie uruchomić aplikację Modern, aby ją aktywować. Jeśli aplikacja już działa, stanie się aktywna. Aby przełączać się między ekranem Start a ostatnio uruchomioną nowoczesną aplikacją, naciśnij klawisz Windows.

Czy ten post był pomocny?