Skip to content

Jak przełączyć iPhone’a lub iPada w „tryb nadzorowany”, aby odblokować zaawansowane funkcje zarządzania?

21 de lipiec de 2021
img 571e9ee9b8e6e

Tryb nadzorowany jest przeznaczony dla organizacji, ale możesz go włączyć na swoim iPhonie lub iPadzie. Tryb nadzorowany zapewnia kilka dodatkowych funkcji, takich jak ukrywanie dołączonych aplikacji i zawsze włączone VPN.

Aby to zrobić, potrzebujesz komputera Mac, a Twoje urządzenie zostanie wyczyszczone podczas procesu konfiguracji. Tryb nadzorowany może być używany do poważnego zablokowania urządzenia dziecka, tak jak organizacja zablokowałaby również urządzenie pracownika.

Co musisz wiedzieć o nadzorze

Jeśli zarządzasz urządzeniami dużej organizacji, prawdopodobnie będziesz chciał używać urządzeń firmy Apple Program rejestracji urządzeń aby zamiast tego bezprzewodowo włączyć nadzór na swoich urządzeniach. Omówimy tutaj metodę ręczną, której każdy użytkownik komputera Mac może użyć do ręcznego włączenia nadzoru na jednym lub większej liczbie posiadanych iPhone’ów lub iPadów.

Metoda ręczna wykorzystuje program Apple Configurator, który Apple oferuje tylko dla komputerów Mac. Starsze wersje Apple Configurator były również oferowane dla systemu Windows, ale już nie są. Nie da się tego obejść: do tego potrzebny jest komputer Mac.

Po przełączeniu urządzenia w tryb nadzorowany dane na nim zostaną usunięte. Nadal możesz zalogować się na swoje konto iCloud i przywrócić kopię zapasową iCloud później – lub utworzyć ręczną kopię zapasową w iTunes z wyprzedzeniem i przywrócić tę kopię zapasową później – ale będziesz musiał ponownie skonfigurować iPhone’a lub iPada.

Po pierwsze: wyłącz Znajdź mój iPhone lub Znajdź mojego iPada

Zanim przejdziesz dalej, zechcesz wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone lub Znajdź mój iPad na swoim urządzeniu. Spowoduje to wyłączenie „Blokady aktywacji”, co w przeciwnym razie uniemożliwi automatyczne skonfigurowanie urządzenia Apple Configurator bez identyfikatora iCloud. Nie martw się — możesz to ponownie włączyć po ponownym nadzorowaniu iPhone’a lub iPada.


Aby to zrobić, otwórz aplikację „Ustawienia” na urządzeniu, dotknij „iCloud”, dotknij „Znajdź mój iPhone” lub „Znajdź mojego iPada” i wyłącz opcję „Znajdź mój iPhone” lub „Znajdź mój iPad”.

Jak przelaczyc iPhonea lub iPada w „tryb nadzorowany aby odblokowac

Jak przełączyć iPhone’a lub iPada w tryb nadzorowany?

Aby rozpocząć, musisz otworzyć Mac App Store i zainstalować bezpłatną „Konfigurator Apple 2” aplikacja firmy Apple.

Zostaniesz poproszony o podłączenie urządzenia iPhone, iPad, iPod Touch lub Apple TV do komputera Mac. Użyj standardowego kabla USB, którego zwykle używasz do ładowania telefonu lub tabletu, aby podłączyć go do komputera Mac.

1626852609 522 Jak przelaczyc iPhonea lub iPada w „tryb nadzorowany aby odblokowac

Na iPhonie lub iPadzie pojawi się pytanie, czy chcesz zaufać podłączonemu komputerowi Mac. Kliknij przycisk „Zaufaj”.

Po chwili w oknie Apple Configurator pojawi się podłączone urządzenie.

1626852609 508 Jak przelaczyc iPhonea lub iPada w „tryb nadzorowany aby odblokowac


Kliknij dwukrotnie podłączone urządzenie w oknie, a zobaczysz więcej informacji na jego temat. Kliknij przycisk „Przygotuj” na pasku narzędzi, aby przygotować urządzenie do nadzoru.

1626852609 347 Jak przelaczyc iPhonea lub iPada w „tryb nadzorowany aby odblokowac

Wybierz konfigurację „Ręczna” i kliknij „Dalej”, aby kontynuować ręczną konfigurację nadzoru.

1626852609 787 Jak przelaczyc iPhonea lub iPada w „tryb nadzorowany aby odblokowac

Jeśli masz serwer zarządzania urządzeniami mobilnymi, możesz tutaj zarejestrować swoje urządzenie na serwerze MDM. Jeśli tego nie zrobisz – a nie zrobisz tego, jeśli robisz to tylko na własnych urządzeniach – wybierz „Nie rejestruj się w MDM” i kliknij „Dalej”, aby kontynuować.

1626852609 573 Jak przelaczyc iPhonea lub iPada w „tryb nadzorowany aby odblokowac

Włącz tutaj opcję „Nadzór urządzeń”.

Domyślnie zaznaczona jest również opcja „Zezwalaj urządzeniom na parowanie z innymi komputerami”. Umożliwi to parowanie iPada lub iPhone’a z innymi komputerami – na przykład synchronizacja z iTunes na innych komputerach. Możesz uniemożliwić parowanie iPhone’a lub iPada z komputerami innymi niż Mac, odznaczając opcję „Zezwalaj urządzeniom na parowanie z innymi komputerami”.

Kliknij „Dalej”, gdy będziesz gotowy, aby kontynuować.

1626852610 418 Jak przelaczyc iPhonea lub iPada w „tryb nadzorowany aby odblokowac

Aby kontynuować, musisz wpisać tutaj nazwę organizacji. Ta nazwa organizacji pojawi się na urządzeniu, wskazując „organizację”, przez którą urządzenie jest nadzorowane. Wpisz tutaj cokolwiek chcesz i kliknij „Dalej”, aby kontynuować. Jeśli chcesz, możesz też podać numer telefonu, adres e-mail i adres organizacji — ale nie musisz.

1626852610 735 Jak przelaczyc iPhonea lub iPada w „tryb nadzorowany aby odblokowac

Teraz będziesz chciał wybrać „Wygeneruj nową tożsamość nadzoru”, chyba że zrobiłeś to wcześniej. Kliknij „Dalej”, a narzędzie wygeneruje nową „tożsamość nadzoru” dla Twojej organizacji. Jeśli masz już utworzoną tożsamość nadzoru — być może nadzorujesz więcej niż jedno urządzenie — możesz wybrać opcję „Wybierz istniejącą tożsamość nadzoru”.


Każda tożsamość nadzoru ma swój własny certyfikat bezpieczeństwa. Jeśli po prostu będziesz pracować z nadzorowanym urządzeniem na jednym komputerze Mac, nie musisz się tym martwić — będzie działać tylko z komputerem Mac. Inne komputery Mac nie będą mogły zarządzać Twoim urządzeniem, chyba że wyeksportujesz do nich tożsamość nadzoru.

1626852610 940 Jak przelaczyc iPhonea lub iPada w „tryb nadzorowany aby odblokowac

Teraz możesz wybrać, które kroki pojawią się podczas pierwszego uruchomienia asystenta konfiguracji na nadzorowanym urządzeniu. Dzięki temu organizacje mogą dostosować proces konfiguracji do swoich użytkowników. Na przykład organizacja może zdefiniować te ustawienia w profilu konfiguracji, a następnie ukryć powiązane ekrany przed pierwszym procesem konfiguracji.

Zakładając, że chcesz tylko nadzorować własne urządzenie, możesz po prostu pozostawić włączoną opcję „Pokaż wszystkie kroki”, aby nie dostosowywać procesu pierwszej konfiguracji. Kliknij przycisk „Przygotuj”, a Apple Configurator będzie nadzorował Twoje urządzenie.

Ostrzeżenie: Apple Configurator wyczyści urządzenie po kliknięciu „Przygotuj”!

1626852610 351 Jak przelaczyc iPhonea lub iPada w „tryb nadzorowany aby odblokowac

Apple Configurator przejdzie teraz przez proces czyszczenia urządzenia, konfigurowania go i nadzorowania.

Po zakończeniu możesz podłączyć urządzenie do komputera Mac za pomocą kabla USB i zarządzać nim za pomocą programu Apple Configurator, tworząc profile konfiguracji i stosując je — nawet jeśli wymagają one nadzorowanego urządzenia. Oznacza to, że możesz teraz ukryć te dołączone aplikacje, włączyć zawsze dostępną sieć VPN i zmienić inne zaawansowane ustawienia.

1626852610 475 Jak przelaczyc iPhonea lub iPada w „tryb nadzorowany aby odblokowac

Jeśli nadzorowałeś urządzenie za pomocą programu Apple Configurator i chcesz usunąć ten nadzór, możesz po prostu zresetować urządzenie do domyślnych ustawień fabrycznych. Spowoduje to usunięcie „nadzoru” na urządzeniu i wróci do normy.


Aby uniemożliwić użytkownikom usunięcie nadzoru, możesz użyć profili konfiguracyjnych, aby zablokować iPhone’a lub iPada i wyłączyć dostęp do opcji na ekranie „Resetuj” w Ustawieniach.

Czy ten post był pomocny?