Skip to content

Jak przenieść ikony aplikacji z powrotem do zasobnika systemowego Unity?

21 de lipiec de 2021
1626885636 banner 015 1024x469 1

Nowa Unity w Ubuntu jest zgrabnym interfejsem, ale ograniczyli wszystko, aby tak pozostało. W zasobniku systemowym pojawia się niewiele ikon, nawet w przypadku uruchomionych aplikacji. Na szczęście dla nas jest łatwe rozwiązanie.

Interfejs Unity jest nadal dość szorstki na obrzeżach, na tyle, że wielu użytkowników wróciło do Gnome. Jeśli jednak nadal używasz Unity, zauważysz, że bardzo niewiele ikon aplikacji w zasobniku systemowym jest wyświetlanych w zasobniku systemowym.

taca przed

To sprawia, że ​​interfejs jest bardzo przejrzysty, ale co z tymi aplikacjami, których ikony potrzebujesz? Co jeśli lubisz mieć je wszystkie wyświetlane? Jest dość proste rozwiązanie tych problemów, ale najpierw musimy zainstalować edytor konfiguracji.

Dla odmiany użyjemy Centrum oprogramowania Ubuntu opartego na graficznym interfejsie użytkownika. Otwórz go i wyszukaj „dconf”.

centrum oprogramowania

Pojawi się „edytor dconf”. Kliknij przycisk, aby go zainstalować, a następnie po wyświetleniu monitu wprowadź hasło.


Następnie naciśnij kombinację klawiszy Alt + F2. Zobaczysz monit o wprowadzenie polecenia, więc wpisz:

edytor dconf

uruchom dconf

Naciśnij Enter, aby uruchomić edytor konfiguracji dconf.

W drzewie nawigacyjnym po lewej stronie przejdź tutaj:

pulpit> jedność> panel

lokalizacja konfiguracji

(Kliknij na obrazek powyżej, aby zobaczyć większą wersję.)

Widać, że istnieje wpis o nazwie „biała lista zasobnika”. Wartości domyślne to:

„JavaEmbeddedFrame”, „Mumble”, „Wino”, „Skype”, „hp-systray”, „scp-dbus-service”

To dość wąska lista między tymi nawiasami, a większość bardziej przydatnych aplikacji nie jest wymieniona. Możesz rozszerzyć tę listę, dodając przecinek, spację, a następnie nazwę aplikacji w pojedynczych cudzysłowach. Oto przykład:

„JavaEmbeddedFrame”, „Mumble”, „Wino”, „Skype”, „hp-systray”, „scp-dbus-service”, „migawka”, „easycrypt”

Aby zezwolić na wszystkie ikony w zasobniku systemowym, po prostu zamień cały ciąg na 'all’ (w pojedynczych cudzysłowach).

konfiguracja zezwalaj na wszystko

Aby te ustawienia zaczęły obowiązywać, po prostu wyloguj się i zaloguj ponownie.

taca po


Jeśli ci się to nie podoba, możesz ponownie otworzyć edytor dconf, wrócić do odpowiedniego wpisu i kliknąć przycisk „Ustaw na domyślne” w prawym dolnym rogu.

konfiguracja przywrócona do wartości domyślnych

Unity nie jest jeszcze niesamowicie dopracowane, co z pewnością zmieni się w nadchodzących wydaniach Ubuntu. Takie drobne poprawki pomagają w międzyczasie zwiększyć jego użyteczność.

Kochasz jedność? Nienawidzisz tego? Podoba Ci się estetyka, ale nie lubisz, jak jest niekompletna? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach, a także innymi poprawkami, które możesz mieć!

Czy ten post był pomocny?