Skip to content

Jak przenieść muzykę z Google Play Music na Android Wear

3 de sierpień de 2021
IMG 1276 picsay 650x300

Są chwile, kiedy chcesz zabrać ze sobą muzykę, ale możesz nie chcieć zabierać ze sobą telefonu — na przykład podczas biegania. Dobrą wiadomością jest to, że możesz przenieść muzykę na zegarek Android Wear i zostawić telefon w domu.

Zanim wejdziemy wJakaby to zrobić, warto jednak zauważyć, że działa to tylko z Muzyką Google Play – jeśli używasz czegoś innego (zwłaszcza innej usługi przesyłania strumieniowego) do swoich utworów, prawdopodobnie nie masz szczęścia.

Warto też zauważyć, że ta funkcja jest dostępna tylko dla muzyki kupionej przez Ciebie lub przesłanej do biblioteki Google Play. W przeciwnym razie będziesz potrzebować subskrypcji Muzyki Google Play – All Access, która pozwoli Ci pobierać playlisty i albumy do odtwarzania offline.

Jeśli spełniłeś wszystkie te kryteria, jesteś gotowy do pracy.

Krok pierwszy: powiedz muzyce Play, aby wysłała melodie do zegarka

Ta podróż zaczyna się w Muzyce Google Play, więc jedź tam ze mną, jeśli chcesz.


W aplikacji przesuń w górę menu po lewej stronie, a następnie przewiń w dół do Ustawień.

Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear

Stamtąd przewiń w dół dobre sposoby, aż zobaczysz sekcję „Android Wear”. Dotknij pierwszego przełącznika — Pobierz na Android Wear — aby zezwolić na przesyłanie muzyki na zegarek.

1627994466 367 Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear

Jeśli muzyka, którą próbujesz pobrać na zegarek, jest już zapisana w telefonie (do odtwarzania lokalnego), możesz dotknąć opcji Zarządzaj pobieraniem, aby natychmiast rozpocząć przesyłanie muzyki.

Zawartość przechowywana lokalnie pojawi się w sekcji „Pamięć urządzenia” i wystarczy dotknąć szarej ikony zegarka po prawej stronie, aby rozpocząć transfer. Bułka z masłem.

1627994466 871 Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear

Krok drugi: przygotuj swoje listy odtwarzania lub albumy do przeniesienia

Jeśli Twoja muzyka nie jest jeszcze przechowywana lokalnie, przygotuj swoje listy odtwarzania (lub pełne albumy) do przeniesienia. Pamiętaj: ta opcja wymaga płatnej subskrypcji Muzyki Google Play – All Access.

Najpierw przejdź do listy odtwarzania lub albumu, który chcesz zapisać — w przypadku list odtwarzania przejdź do Biblioteki muzycznej (w wysuwanym menu po lewej stronie), a następnie do Listy odtwarzania. W przypadku albumów po prostu znajdź album, który chcesz zapisać. Wystarczająco łatwe.


Po znalezieniu listy odtwarzania lub albumu, który chcesz zapisać, dotknij wyszarzonej strzałki w dół po prawej stronie nazwy listy odtwarzania lub albumu. Zacznie wypełniać się na pomarańczowo i będzie całkowicie zapełniony po zakończeniu pobierania.

1627994466 265 Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear1627994466 941 Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear

Stamtąd nie musisz nic więcej robić – ponieważ poleciłeś Muzyce przeniesienie plików offline do Android Wear, automatycznie wyśle ​​nowo pobraną playlistę lub album na Twój zegarek.

Aby sprawdzić ten postęp, możesz wrócić do Ustawienia> Zarządzaj pobieraniem Wear. Ponownie szara ikona zegarka powoli zmieni kolor na pomarańczowy, gdy pliki zostaną przeniesione. Po zakończeniu ikona zegarka będzie całkowicie pomarańczowa.

1627994466 407 Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear1627994467 625 Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear

Jeśli chcesz usunąć pobrany plik z zegarka, po prostu dotknij pomarańczowej ikony i dotknij „Usuń” w oknie dialogowym.

1627994467 516 Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear

Krok trzeci: odtwarzanie muzyki na zegarku

Dobra, teraz, gdy cała muzyka na zegarku jest gotowa, zechcesz jej posłuchać, prawda? Ta część jest łatwa.

Teraz, jeśli Twój zegarek ma głośnik, tyMóc odtwarzaj muzykę bezpośrednio przez to… chociaż nie jestem pewien, dlaczego miałbyś chcieć (poważnie, te głośniki są malutkie). Zamiast tego zechcesz sparować zestaw słuchawkowy Bluetooth z zegarkiem.


Po sparowaniu i połączeniu zestawu słuchawkowego wsuń go z prawej strony tarczy zegarka, aby otworzyć zasobnik aplikacji. Następnie przewiń w dół, aż zobaczysz aplikację Muzyka Play. Dotknij go.

1627994467 692 Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear

Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację, pojawi się pytanie, czy chcesz odtwarzać muzykę na telefonie, czy w Wear. Wybierz to drugie.

1627994467 324 Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear

W tym momencie wszystko jest całkiem proste: możesz wybrać listę odtwarzania lub album, przetasować całą zawartość zegarka lub wybrać poszczególne utwory. Wszystko zależy od Ciebie. To jest moc wyboru, kochanie: jak tylko chcesz… cóż, pod warunkiem, że odbywa się to przez Muzykę Google Play.

1627994467 927 Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear1627994467 360 Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear1627994468 786 Jak przeniesc muzyke z Google Play Music na Android Wear

Warto wspomnieć, że większość zegarków Android Wear ma tylko 4 GB pamięci, a część tego zajmuje system operacyjny i zainstalowane aplikacje. Tak więc w dowolnym momencie możesz mieć tylko kilka gigabajtów na przechowywanie swojej muzyki. To tak, jakbyśmy zatoczyli tu koło, cofając się do czasów iPodów o pojemności 2 GB. Wybierajcie i wybierajcie uważnie swoją muzykę, chłopaki.

Czy ten post był pomocny?