Skip to content

Jak przenieść swoje inteligentne żarówki do nowego mostka Philips Hue?

9 de lipiec de 2021
img 561e97c2cb1c8

Firma Philips wypuściła niedawno nowy mostek Hue z obsługą nowego mostka HomeKit firmy Apple. Czytaj dalej, ponieważ pokazujemy, jak przenieść stare żarówki Hue do nowego systemu, a także jak skorzystać z integracji HomeKit.

Jak i dlaczego chcę to zrobić?

Cały nacisk na nowy mostek Hue ma na celu dodanie obsługi systemu zarządzania domem i automatyzacji HomeKit firmy Apple. Jeśli nie korzystasz z iOS i nie zależy Ci na HomeKit, nie ma powodu, aby uaktualnić do nowego mostu.

Stary most działa dobrze (a nawet obsługuje nowsze żarówki Hue Lux, a także najnowsze zaktualizowane żarówki i produkty Hue, które zostały wydane w tym samym czasie, co zaktualizowany most). Najważniejsze jest to, że potrzebujesz tylko nowego mostu, jeśli chcesz zintegrować Apple HomeKit.

Jak przeniesc swoje inteligentne zarowki do nowego mostka Philips Hue

Nowy most możesz zdobyć na dwa sposoby. Jeśli chcesz mostu w tej chwili, możesz? kup nowy zestaw startowy Hue za 199 USD. W momencie publikacji tego przewodnika jest to jedyne miejsce, w którym dostaniesz swoje ręce na moście. (Ale za tę cenę otrzymasz również dodatkowe trzy nowe żarówki Hue, które są jaśniejsze i mają dokładniejszy kolor niż starsze żarówki Hue).

Gdy podaż dogoni popyt, będziesz mógł kupić Hue Bridge 2.0 jako samodzielny zakup za 59 USD według Philipsa i, na stronie produktu Hue Bridge 2.0, dotychczasowi użytkownicy Hue mogą użyć unikalnego identyfikatora swojego urządzenia Hue Bridge 1.0, aby uzyskać kod kuponu na 33% zniżki na aktualizację do urządzenia Bridge 2.0 (co obniżyłoby koszt aktualizacji do 40 USD). Rabat promocyjny dla obecnych użytkowników będzie dostępny od 1 listopada.


Migracja do nowego mostu nie jest herkulesowym zadaniem, ale ścieżka ulepszeń nie jest od razu jasna i jest kilka pułapek, których warto unikać. Przejdźmy teraz do ulepszania.

Jak przejść z Hue Bridge 1.0 do Bridge 2.0?

Proces migracji między pierwszą wersją mostka a drugą jest dość bezbolesny, ale jedną rzeczą, którą zauważysz od razu po rozpakowaniu zestawu startowego Hue lub mostka zastępczego, jest to, że nie ma żadnych natychmiastowych instrukcji. W rzeczywistości istnieje kreator migracji, ale kreator nie pojawia się, dopóki nie podłączysz nowego mostu i nie otworzysz aplikacji Hue (a wszystko musi być zrobione we właściwej kolejności), więc przejdźmy od razu do upewnienia się, że postępujesz zgodnie z tą kolejnością i unikaj niepotrzebnych bólów głowy.

Zanim pójdziesz dalej, zalecamy bardzo małe przygotowanie: obejdź swój dom i upewnij się, że wszystkie istniejące żarówki Hue (lub kompatybilne z Hue) są obecnie online i działają. Ponieważ niestrudzenie testujemy wszystko w Twoim imieniu, stwierdziliśmy, po licznych resetach i testach konfiguracyjnych, że przejście przebiegło najpłynniej, gdy wszystkie żarówki były „na żywo”, nawet jeśli nie były aktualnie używane.

DodajNowy most

Pierwszym zadaniem jest rozpakowanie nowego mostu, podłączenie go do routera za pomocą dołączonego kabla Ethernet, a następnie podłączenie kabla zasilającego.Nie usuwaj starego Bridge 1.0 z sieci ani nie wyłączaj go. Bardzo ważne jest, aby twój stary most pozostał na razie aktywny.

1625815456 807 Jak przeniesc swoje inteligentne zarowki do nowego mostka Philips Hue

Po włączeniu nowego mostka w sieci otwórz aplikację Philips Hue na urządzeniu z systemem iOS i przejdź do Ustawień za pomocą przycisku menu w lewym górnym rogu.

1625815456 267 Jak przeniesc swoje inteligentne zarowki do nowego mostka Philips Hue

W górnej części menu Ustawienia zanotuj numer identyfikacyjny bieżącego mostu (pod wpisem Mój most), a następnie kliknij „Znajdź most”. W kolejnym menu dotknij „Wyszukaj”, aby zlokalizować swój nowy Philips Huge Bridge 2.0 w sieci.

1625815456 754 Jak przeniesc swoje inteligentne zarowki do nowego mostka Philips Hue


Po wykryciu mostu zostanie wyświetlona lista istniejących mostów. Zauważ, że na powyższym obrazku są dwa wpisy, które zaczynają się od 12 (mostek fizyczny i wpis wirtualny „mój odcień”, który używa tego samego mostka fizycznego). Nowy wpis, który zaczyna się od 21 (numer identyfikacyjny nowego mostu fizycznego), jest tym, który chcemy wybrać. Twoje numery identyfikacyjne będą się różnić, ale ważne jest, aby wybrać identyfikator dla nowego urządzenia.

Rozpocznij transfer mostu

Po dodaniu nowego mostka możesz rozpocząć proces transferu, przechodząc do Ustawienia -> Mój most.

1625815456 955 Jak przeniesc swoje inteligentne zarowki do nowego mostka Philips Hue

Spowoduje to uruchomienie kreatora transferu, który w przeciwieństwie do samego procesu przejścia do samego kreatora transferu jest dość oczywisty.

1625815456 786 Jak przeniesc swoje inteligentne zarowki do nowego mostka Philips Hue

Wybierz „Przygotuj transfer”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Naciśniesz przycisk łącza na starym moście, a następnie przycisk łącza na nowym moście.

1625815456 934 Jak przeniesc swoje inteligentne zarowki do nowego mostka Philips Hue

Gdy obie komunikują się ze sobą, co jest oznaczone zielonym czekiem i tekstem „Odczytaj, aby przesłać”, wystarczy nacisnąć „Rozpocznij przesyłanie”, a stare żarówki zostaną przeniesione na nowy most.Jeśli wszystko pójdzie gładko, Otrzymam potwierdzenie i możliwość mrugnięcia wszystkimi światłami, aby wizualnie potwierdzić, że zostały dodane do nowego mostka kontrolnego.

1625815456 791 Jak przeniesc swoje inteligentne zarowki do nowego mostka Philips Hue

Ostatnim krokiem jest przejęcie starego mostu Hue, z naciskiem nastary części i naciśnij fizyczny przycisk resetowania znajdujący się z tyłu mostka za pomocą końcówki pióra lub spinacza do papieru, aby zresetować urządzenie. Po zresetowaniu po prostu odłącz stary most.


W tym momencie nadszedł czas, aby sprawdzić swoje sceny i ustawienia, aby potwierdzić, że wszystko przetrwało transfer A-OK. Jeśli okaże się, że konkretna żarówka nie wykonała skoku (jeśli tak się stanie, najczęściej zdarza się to w przypadku żarówek innych firm).

Łączenie nowego mostu z Siri/HomeKit

Podczas gdy głównym celem tego przewodnika była pomoc w migracji starych żarówek do nowego mostu, głównym powodem, dla którego każdy otrzymuje nowy most, jest używanie Siri i HomeKit z ich żarówkami.

Integrację Siri / HomeKit znajdziesz w Ustawienia -> Sterowanie głosowe Siri w aplikacji Hue. Chociaż aplikacja Hue wykonuje przyzwoitą pracę, prowadząc Cię przez proces konfiguracji, z pewnością istnieją pewne niuanse dotyczące płynnego i szczęśliwego doświadczenia Hue i HomeKit.

W związku z tym zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z naszym poprzednim artykułem Jak używać Siri do kontrolowania świateł w swoim domu, aby uzyskać bardziej dogłębny wygląd. Mimo że konfiguracja zajmuje kilka dodatkowych minut, a sterowana głosem automatyka domowa nadal ma pewne ostre krawędzie, naprawdę satysfakcjonujące na wszystkich poziomach futurologii / geeków jest powiedzenie „Hej Siri, wyłącz światła” na końcu dzień i światła faktycznie się wyłączają.

Masz pilne pytanie techniczne dotyczące inteligentnych żarówek, automatyki domowej, HomeKit lub innych problemów związanych z inteligentnym domem? Napisz do nas e-mail na adres [email protected] i nie tylko dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć, ale może to być ziarno przyszłego przewodnika.

Zdjęcia produktów dzięki uprzejmości firmy Philips.

Czy ten post był pomocny?