Skip to content

Jak przenieść swoje poświadczenia Google Authenticator na nowy telefon lub tablet z Androidem?

4 de sierpień de 2021
1628063201 image61

Większość danych aplikacji na Twoim Androidzie jest prawdopodobnie zsynchronizowana online, automatycznie zsynchronizuje się z nowym telefonem lub tabletem. Jednak Twoje dane uwierzytelniające Google Authenticator nie będą — nie są synchronizowane z oczywistych względów bezpieczeństwa.

Jeśli przywracasz ustawienia fabryczne, kupujesz nowy telefon lub po prostu chcesz skopiować swoje dane uwierzytelniające na drugie urządzenie, te czynności pomogą Ci przenieść dane uwierzytelniające, aby nie utracić kodów dostępu.

Przejdź do innego telefonu

Google umożliwia teraz przeniesienie danych logowania na inny telefon. Uzyskać dostęp do Strona weryfikacji dwuetapowej, Kliknij Przenieś się na inny telefon link i zeskanuj kod QR lub wprowadź swoje dane uwierzytelniające do nowego telefonu. Twoja stara aplikacja uwierzytelniająca przestanie działać.

1628063201 519 Jak przeniesc swoje poswiadczenia Google Authenticator na nowy telefon lub

Inne usługi korzystające z Google Authenticator mogą nie oferować tej funkcji, więc może być konieczne wyłączenie i ponowne włączenie konta lub wyodrębnienie kodów. Jeden z poniższych procesów pozwoli również włączyć Google Authenticator na wielu urządzeniach – takich jak telefon i tablet – chociaż Google twierdzi, że tego nie obsługuje.

Wyłącz i ponownie włącz uwierzytelnianie dwuetapowe

Jeśli przeprowadzasz przywracanie ustawień fabrycznych i nie chcesz polegać na wydrukowanych kodach zabezpieczających ani weryfikacji SMS-em, możesz wcześniej wyłączyć uwierzytelnianie dwuetapowe. Aby to zrobić, kliknij link Usuń na strona weryfikacji dwuetapowej. To tymczasowo wyłącza uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

1628063201 499 Jak przeniesc swoje poswiadczenia Google Authenticator na nowy telefon lub


Przywróć ustawienia fabryczne, a następnie ponownie dodaj aplikację uwierzytelniającą z tej strony. Gdy dojdziesz do etapu, w którym otrzymasz kod QR i kod, który możesz wpisać ręcznie, wprowadź go ponownie w telefonie. Jeśli chcesz włączyć Google Authenticator na wielu urządzeniach, wprowadź kod na wielu urządzeniach przed zamknięciem tego okna.

Chociaż możesz zapisać wyświetlony tutaj kod i przechowywać go w bezpiecznym miejscu, niekoniecznie jest to dobry pomysł – każdy, kto go znajdzie, będzie mógł wprowadzić go do własnego telefonu i zobaczyć kody uwierzytelniające oparte na czasie.

1628063201 416 Jak przeniesc swoje poswiadczenia Google Authenticator na nowy telefon lub

Utwórz kopię zapasową i przywróć dane Google Authenticator [Root Only]

Jeśli Twój Android jest zrootowany, możesz użyć Kopia zapasowa tytanu, o którym pisaliśmy już wcześniej, aby wykonać kopię zapasową danych aplikacji Google Authenticator. Ze względów bezpieczeństwa inna aplikacja zwykle nie może odczytać tych danych — dlatego wymagany jest dostęp do konta root.

Zlokalizuj Authenticator w zakładce Kopia zapasowa/Przywracanie i użyj opcji kopii zapasowej, aby wykonać kopię zapasową jego danych. Skopiuj dane kopii zapasowej z folderu TitaniumBackup na swoim urządzeniu na komputer. Następnie możesz skopiować go na nowe urządzenie i przywrócić później.

1628063201 416 Jak przeniesc swoje poswiadczenia Google Authenticator na nowy telefon lub

Pamiętaj, że może to nie działać na urządzeniach z różnymi wersjami systemu operacyjnego Android, ale doskonale nadaje się do przywracania po przywróceniu ustawień fabrycznych.

Ręcznie wyodrębnij swoje poświadczenia [Root Only]

Jeśli masz dostęp do konta roota do swojego urządzenia, możesz ręcznie wyodrębnić poświadczenia, chociaż jest to więcej pracy niż tylko użycie Titanium Backup.


adb będzie potrzebować dostępu do roota, aby to zrobić – jeśli używasz niestandardowej pamięci ROM, możesz już mieć adb z dostępem do roota. Jeśli używasz standardowej pamięci ROM, potrzebujesz do tego czegoś takiego jak adbd Insecure. Możesz pobrać adb Niebezpieczne z Google Play lub za darmo na forach programistów XDA. Użyj aplikacji, aby umieścić adbd w trybie niezabezpieczonym.

Notatka: Jeśli masz uprawnienia administratora, możesz również pobrać plik bazy danych z /data/data/com.google.android.apps.authenticator2/databases/databases za pomocą eksploratora plików root i skopiować go na komputer

1628063201 198 Jak przeniesc swoje poswiadczenia Google Authenticator na nowy telefon lub

Gdy adb jest w trybie niezabezpieczonym, możesz podłączyć urządzenie z Androidem do komputera i użyć polecenia adb (instrukcje konfiguracji tutaj), aby pobrać plik baz danych Google Authenticator i skopiować go na komputer:

adb pull /data/data/com.google.android.apps.authenticator2/bazy danych/bazy danych

Następnie możesz użyć edytora sqlite, aby otworzyć plik i wyświetlić jego zawartość. Jeśli używasz program wiersza poleceń sqlite3, użyj następujących poleceń:

sqlite3 ./bazy danych

wybierz * z kont;

Zobaczysz klucze Google Authenticator, które możesz teraz ponownie dodać na innym urządzeniu.

1628063201 242 Jak przeniesc swoje poswiadczenia Google Authenticator na nowy telefon lub

Na szczęście Google nie resetuje już haseł aplikacji – nawet jeśli wyłączysz i ponownie włączysz Google Authenticator, hasła aplikacji pozostaną ważne.


Dzięki Danowi w kadencji za inspirujące wiele z tego postu!

Czy ten post był pomocny?