Skip to content

Jak przesłać swoją kolekcję muzyki do Amazon Music (aby móc odtwarzać ją z echa)

15 de lipiec de 2021
amazon music upload

Chociaż jest coś, co można powiedzieć o wygodzie usług przesyłania strumieniowego muzyki, jest też coś, co można powiedzieć, aby cieszyć się muzyką z osobistej kolekcji, zwłaszcza jeśli dotyczy to rzadkich lub niejasnych rzeczy, których nie można znaleźć w usługach przesyłania strumieniowego. Jeśli chcesz mieć dostęp do osobistej biblioteki muzycznej online – na przykład, jeśli chcesz ją odtwarzać za pośrednictwem Amazon Echo – możesz przesłać wszystkie swoje utwory do Amazon Music, aby uzyskać dostęp w dowolnym miejscu.

Aktualizacja: Niestety Amazon jest zamknięcie tej usługi service 15 stycznia 2018 r. Jeśli jednak prześlesz swoją muzykę teraz, będzie ona dostępna do przesyłania strumieniowego do stycznia 2019 r., więc zrób to teraz!

Oczywiście, możesz sprawić, że Twoja osobista muzyka będzie pompowana przez Echo, parując telefon z Echo przez Bluetooth, ale nie będziesz mógł kontrolować muzyki za pomocą głosu, co jest przede wszystkim celem Echa. Dla większości ludzi, Google Play to prawdopodobnie lepszy sposób na przesyłanie muzyki, ponieważ jest bezpłatny dla 50 000 utworów. Ale jeśli chcesz integracji z Amazon Echo, musisz skorzystać z usługi muzycznej Amazon.

Niestety, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić za ten przywilej. Dveryone otrzymuje bezpłatnie miejsce na 250 utworów na swoim koncie Amazon, ale jeśli chcesz przesłać więcej niż 250 utworów, potrzebujesz Amazon Music bez ograniczeń konto (7,99 USD miesięcznie dla członków Prime, 9,99 USD miesięcznie dla wszystkich pozostałych). Konto Unlimited nie tylko zapewnia dostęp do dziesiątek milionów utworów przesyłanych strumieniowo, ale także zwiększa Twój osobisty limit pamięci z 250 do 250 000 utworów.

To powiedziawszy, żadna muzyka kupiona w Amazon nie wlicza się do tego miejsca. Dotyczy to nie tylko plików MP3 — wiele fizycznych zakupów multimediów na Amazon jest kwalifikują się do ich usługi „AutoRip”. Oznacza to, że nawet jeśli dostałeś płytę CD lub płytę winylową pocztą, cyfrowa kopia tego albumu została prawdopodobnie automatycznie dodana do Twojej kolekcji Amazon Music (bez względu na to, czy zdajesz sobie z tego sprawę) i nie jest wliczana do Twojego osobistego limitu miejsca. Aby zobaczyć całą kupioną muzykę Amazon (w tym przesłane przez AutoRip), po prostu zaloguj się na swoje konto Amazon i zajrzyj pod Moja muzyka > Kupione w Amazon Music. Nie musisz przesyłać żadnej muzyki, którą tu widzisz.


Przekonany? Oto jak przesłać swoją muzykę. Najpierw huśtaj się strona pobierania aplikacji Amazon Music i kliknij „Pobierz aplikację na komputer”, aby pobrać kopię programu do przesyłania muzyki dla swojego systemu operacyjnego.

Jak przeslac swoja kolekcje muzyki do Amazon Music aby moc

Uruchom instalator. Po zakończeniu instalacji i automatycznym uruchomieniu zainstalowanej aplikacji podłącz swoje dane uwierzytelniające Amazon i zaloguj się.

1626334231 55 Jak przeslac swoja kolekcje muzyki do Amazon Music aby moc

Po zalogowaniu zobaczysz interfejs iTunes z sugerowaną muzyką i tak dalej, jak widać poniżej, z paskiem narzędzi po prawej stronie.

1626334232 981 Jak przeslac swoja kolekcje muzyki do Amazon Music aby moc

Znajdziesz tam podsekcję menu „Działania” zatytułowaną „Prześlij (przeciągnij i upuść tutaj)” oraz „Prześlij (wybierz muzykę)”.

1626334232 331 Jak przeslac swoja kolekcje muzyki do Amazon Music aby moc

Oba są doskonałymi sposobami przesyłania muzyki do magazynu w chmurze Amazon Music. Możesz upuścić i upuścić pliki muzyczne na górny przycisk lub możesz kliknąć dolny przycisk i ręcznie wybrać pliki lub całe foldery do przesłania za pomocą eksploratora plików systemu operacyjnego. Wykorzystamy teraz łatwość przeciągania i upuszczania, aby wysłać fragment historii muzyki, Fraggle Rockin’ : A Collection box ustawiony na chmurę.

1626334232 26 Jak przeslac swoja kolekcje muzyki do Amazon Music aby moc

Po rozpoczęciu procesu przesyłania możesz ponownie kliknąć przycisk, aby wyświetlić postęp przesyłania.

1626334232 87 Jak przeslac swoja kolekcje muzyki do Amazon Music aby moc


Po zakończeniu procesu przesyłania Twoje utwory będą teraz dostępne zarówno za pośrednictwem dowolnej aplikacji Amazon Music na dowolnym urządzeniu, jak i (co najważniejsze) za pośrednictwem Alexy. Możesz teraz przejść do dowolnego urządzenia obsługującego Alexę, takiego jak Echo, i wydawać polecenia, takie jak „Alexa, graj [uploaded album name]” lub „Alexa, graj [uploaded song name]” i będzie przewijać piosenkę tak samo płynnie, jak w przypadku usługi przesyłania strumieniowego z premią — premia polega na tym, że nie ma „teraz odtwarzane [song name] from Prime Music” przed osobistą muzyką, piosenka po prostu się zaczyna.

Muzyka jest również natychmiast dostępna (nie jest wymagane skanowanie ani analiza). Wydaliśmy polecenie „Alexa, zagraj w Doozer Knitting Song” natychmiast po zakończeniu procesu przesyłania i obrocie utworu wraz z pasującą kartą potwierdzenia na naszym pulpicie nawigacyjnym alexa.amazon.com:

1626334232 394 Jak przeslac swoja kolekcje muzyki do Amazon Music aby moc

W tym momencie możesz cieszyć się osobistą kolekcją muzyki za pośrednictwem Echo i pełnej mocy sterowania głosowego opartego na Alexa. Po prostu powtórz prosty proces przesyłania, aby dodać więcej muzyki do swojego konta Amazon Music i ciesz się.

Czy ten post był pomocny?