Skip to content

Jak przesyłać filmy z YouTube i inne filmy internetowe do Kodi (jak Chromecast)

29 de lipiec de 2021
kodi chromecast featured

Czy marzyłeś kiedyś o przesyłaniu filmów z YouTube i innych stron internetowych z telefonu lub laptopa na telewizor? Jest to sztuczka, którą prawdopodobnie widziałeś, gdy użytkownicy Chromecasta i Apple TV wyciągają, ale nie czuj się pominięty: możesz go również uruchomić w Kodi.

Kodi ma wiele dodatków, które pozwalają odtwarzać filmy z YouTube, Twitch i innych witryn strumieniowych, ale czasami nie chcesz nawigować po Kodi za pomocą pilota tylko po to, aby coś odtworzyć – zwłaszcza jeśli masz już to na swoim telefon. Za pomocą tych narzędzi możesz przesyłać filmy z telefonu lub laptopa bezpośrednio na telewizor, tak jak na Chromecaście.

Niestety sposób, w jaki to działa, oznacza, że ​​​​możesz przesyłać filmy tylko z usług, do których Kodi ma dodatek – co oznacza brak Netflix. Ale YouTube i wiele innych usług powinno działać, o ile najpierw zainstalujesz odpowiedni dodatek. Oto jak to wszystko skonfigurować.

Po pierwsze: włącz zdalne sterowanie w Kodi

Zanim będziemy mogli wysłać multimedia do Kodi, musimy włączyć kilka rzeczy. W swoim centrum multimedialnym wybierz Ustawienia> Usługi.

1627541540 7 Jak przesylac filmy z YouTube i inne filmy internetowe do

Stąd przejdź do zakładki Serwer WWW.

1627541540 515 Jak przesylac filmy z YouTube i inne filmy internetowe do

Upewnij się, że zaznaczona jest opcja „Zezwalaj na zdalne sterowanie przez HTTP”. Jeśli chcesz, możesz ustawić niestandardowy numer portu, ale możesz zostawić domyślny „8080”, jeśli nie masz na myśli konkretnego portu. Możesz także ustawić nazwę użytkownika i hasło, co jest dobrym pomysłem, jeśli udostępniasz sieć i nie chcesz, aby ktokolwiek inny przejął kontrolę nad Twoim telewizorem.

Następnie przejdź do zakładki „Zdalne sterowanie”.

1627541540 969 Jak przesylac filmy z YouTube i inne filmy internetowe do


Upewnij się, że włączone są obie opcje „Zezwalaj na zdalne sterowanie przez programy w tym systemie” i „Zezwalaj na zdalne sterowanie przez programy w innych systemach”.

Na koniec, dla własnego odniesienia, znajdź lokalny adres IP komputera centrum multimedialnego, przechodząc do Informacje o systemie> Sieć.

1627541540 655 Jak przesylac filmy z YouTube i inne filmy internetowe do

Zapamiętaj ten adres IP. Idealnie byłoby również ustawić statyczny adres IP na routerze, aby nie trzeba było później zmieniać ustawień. Do skonfigurowania innych programów w tym artykule może być potrzebny zarówno ten adres IP, jak i numer portu.

Wysyłaj linki do YouTube (i innych filmów internetowych) z przeglądarki komputera

Na swoim komputerze możesz wysyłać linki z YouTube do Kodi za pomocą rozszerzeń przeglądarki. Oto kilka dla głównych przeglądarek:

  • Chrom: Zagraj w Kodi, który obsługuje nie tylko YouTube, ale także Hulu, Twitch i kilka innych witryn
  • Firefox: Wyślij do XBMC/Kodi, który pozwala również przesyłać lokalne filmy z komputera
  • Safari: KodiPlay, który obsługuje YouTube, Vimeo, DailyMotion, Hulu, Twitch i inne

Pamiętaj, że aby filmy działały, potrzebujesz odpowiedniego dodatku zainstalowanego w Kodi. Na przykład, aby odtwarzać filmy z YouTube, musisz zainstalować dodatek YouTube, a aby odtwarzać filmy Vimeo, musisz zainstalować dodatek Vimeo.

W przeciwnym razie wszystkie te rozszerzenia działają zasadniczo w ten sam sposób. Otwórz film z YouTube na komputerze, a następnie kliknij ikonę rozszerzenia.

1627541541 686 Jak przesylac filmy z YouTube i inne filmy internetowe do


Spowoduje to wysłanie wideo do Kodi lub da ci możliwość zrobienia tego. W Play To Kodi dla Chrome, jak widać powyżej, możesz również kontrolować Kodi całkowicie z rozszerzenia przeglądarki, co jest miłym dodatkiem, jeśli chcesz korzystać z laptopa podczas oglądania telewizji.

Wysyłaj filmy z YouTube z komputera Mac za pomocą tych widżetów

Oto bonus dla użytkowników komputerów Mac. Prawdopodobnie już wiesz, że możesz skonfigurować Centrum powiadomień z wszelkiego rodzaju widżetami i okazuje się, że jest tam całkiem niezły widżet dla Kodi, który możesz pobierz z forum Kodi.

1627541541 617 Jak przesylac filmy z YouTube i inne filmy internetowe do

Możesz użyć tego do sterowania Kodi za pomocą przycisków ekranowych lub możesz kliknąć widżet, a następnie sterować Kodi za pomocą klawiatury komputera Mac. To naprawdę jak magia. Ale wspominam tutaj o tym widżecie, ponieważ możesz również wkleić do niego adresy URL YouTube, aby odtwarzać je na komputerze kina domowego. Jeśli wolisz widżety w stylu oldschool, są widget Dashboard, który działa w ten sam sposób.

Niestety nie znalazłem takiego narzędzia dla Windowsa lub Linuxa, ale są one dobrą alternatywą dla użytkowników komputerów Mac, którzy nie lubią wspomnianych wyżej rozszerzeń przeglądarki.

Wysyłaj linki wideo z Androida za pomocą Kore lub Yatse

Rozmawialiśmy o Yatse, najlepszym pilocie Kodi na Androida. Jest także Kore, oficjalny pilot do Kodi. Jeśli masz skonfigurowany jeden z tych programów, możesz udostępniać YouTube i inne linki z telefonu z Androidem na komputerze kina domowego. W aplikacji YouTube dotknij przycisku „Udostępnij” dla dowolnego filmu.

1627541541 42 Jak przesylac filmy z YouTube i inne filmy internetowe do

Z listy opcji wybierz „Graj w Kodi”.

1627541541 42 Jak przesylac filmy z YouTube i inne filmy internetowe do

Po prostu wideo zacznie się odtwarzać na telewizorze.


YouTube to jedyna witryna obsługiwana przez Kore, oficjalny pilot Kodi. Pilot Yatse innej firmy obsługuje jednak kilka innych witryn: Vimeo, Justin.TV, DailyMotion i każdy film, do którego masz bezpośredni adres URL.

Wysyłaj muzykę, zdjęcia i filmy z YouTube z iOS lub Android za pomocą Pushbullet

Jeśli już skonfigurowałeś Pushbullet, aby wyświetlać powiadomienia Androida na komputerze PC lub Mac, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje również rozszerzenie dla Kodi. Przejdź do System> Dodatki> Zainstaluj z repozytorium> Wszystkie repozytoria> Usługi, a następnie znajdziesz Pushbullet.

1627541541 112 Jak przesylac filmy z YouTube i inne filmy internetowe do

Zainstaluj dodatek, a znajdziesz go w „Programy”. Po skonfigurowaniu możesz przesyłać zawartość z dowolnego urządzenia Pushbullet do Kodi.

1627541541 902 Jak przesylac filmy z YouTube i inne filmy internetowe do

Obsługiwane multimedia zaczną się automatycznie odtwarzać lub zostaną dodane do bieżącej listy odtwarzania. Warto zauważyć, że jest to jedyny sposób na wysyłanie linków do YouTube z iOS do Kodi.

Wysyłaj dźwięk przez AirPlay

To nie jest wideo, ale pomyśleliśmy, że wbudowana obsługa AirPlay w Kodi również zasługuje na wzmiankę tutaj. Kodi oferuje wbudowaną obsługę standardów Apple Airport, ale filmy są obsługiwane tylko na urządzeniach z systemem iOS 8 lub starszym. Dźwięk nadal działa jednak świetnie, co oznacza, że ​​możesz przesyłać strumieniowo muzykę z telefonu lub komputera.

Aby to włączyć, wybierz Ustawienia> Usługi> Airplay.

1627541541 549 Jak przesylac filmy z YouTube i inne filmy internetowe do


Włącz obsługę Airplay i opcjonalnie ustaw hasło. Możesz teraz przesyłać strumieniowo dźwięk z urządzeń iOS lub iTunes.

1627541542 418 Jak przesylac filmy z YouTube i inne filmy internetowe do

Pamiętaj, że użytkownicy systemu Windows będą musieli pobrać Bonjour dla Windows aby ta funkcja działała, użytkownicy Linuksa będą musieli zainstalować avahi-daemon za pomocą menedżera pakietów swojej dystrybucji.

Czy ten post był pomocny?