Skip to content

Jak przesyłać strumieniowo filmy lub filmy VR do urządzenia Oculus Go z komputera PC lub Mac?

4 de sierpień de 2021
img 5af30f0f0406c

Oculus Go to świetny zestaw słuchawkowy VR, ale nie ma dużo miejsca. Wszystkie Twoje filmy i filmy są na Twoim komputerze, więc zamiast kopiować je do Oculusa, dlaczego nie po prostu przesyłać strumieniowo? Oto jak to zrobić.

Oglądanie filmu w goglach VR to bardzo fajne przeżycie — możesz w zasadzie oglądać film w ogromnym wirtualnym kinie, w którym czujesz się, jakbyś naprawdę tam był. Ale to dopiero początek, ponieważ możesz uzyskać filmy 3D wyświetlane w VR, a także pełne filmy VR, które pozwalają rozejrzeć się dookoła i naprawdę poczuć się jak tam.

Czy masz serwer Plex? Po prostu użyj klienta Plex

Jak przesylac strumieniowo filmy lub filmy VR do urzadzenia Oculus

Jeśli jesteś poważnym typem osoby oglądającej media, prawdopodobnie masz uruchomiony i zorganizowany serwer Plex. Jeśli tak, możesz po prostu pobierz klienta Plex ze sklepu Oculus. Otwórz go, połącz się z serwerem Plex i gotowe. To zdecydowanie nasze preferowane rozwiązanie do organizowania filmów i oglądania ich w dowolnym miejscu.

Brak serwera Plex lub chcesz oglądać filmy nie w Plex? Użyj odtwarzacza Skybox VR

Może nie chcesz umieszczać swoich bardziej żenujących rzeczy – takich jak wszystkie filmy z fanklubów linuksowych – na swoim serwerze Plex. A może nie chcesz konfigurować czegoś tak w pełni funkcjonalnego jak Plex i po prostu chcesz szybko obejrzeć kilka filmów, aby zobaczyć, o co w nich chodzi. Dużo łatwiej jest pobierać rzeczy na komputer i przesyłać je strumieniowo do urządzenia Oculus Go, zamiast próbować wyczyścić usunięte pliki w samym zestawie słuchawkowym. Poza tym w urządzeniu Oculus Go nie ma zbyt wiele miejsca.

Jeśli masz kilka filmów pobranych na komputer i chcesz je po prostu przesłać strumieniowo do gogli Oculus Go, najłatwiejszym rozwiązaniem jest Skybox VR Player. Działa to poprzez uruchomienie małego serwera na twoim rzeczywistym komputerze PC lub Mac. Dodajesz do niego filmy, a następnie możesz uzyskać do nich dostęp za pomocą elementu przeglądarki na rzeczywistym zestawie słuchawkowym.


Działa to w przypadku każdego rodzaju wideo, niezależnie od tego, czy jest to pełne doświadczenie wideo VR, film 3D, czy nawet zwykły film 2D, który chcesz oglądać w wirtualnym kinie. Czytaj dalej, jak to skonfigurować, ale to naprawdę proste.

Skonfiguruj swój komputer PC lub Mac z serwerem Skybox

1628077085 905 Jak przesylac strumieniowo filmy lub filmy VR do urzadzenia Oculus

Konfiguracja serwera Skybox na komputerze PC lub Mac jest niezwykle łatwa — po prostu pobierz i zainstaluj aplikację serwerową. Po zainstalowaniu uruchom go i kliknij przycisk „Otwórz”. Możesz dodawać pliki filmowe pojedynczo lub możesz dodać cały folder pełen filmów naraz. Skybox przeszukuje nawet podfoldery.

Gdy wszystkie filmy zostaną dodane, powinny pojawić się na liście, używając nazw plików jako nazwy wideo. Prawdopodobnie będziesz musiał poczekać kilka minut, aż wygeneruje miniatury dla wszystkiego, ale kiedy to się skończy, to wszystko.

Zainstaluj klienta Skybox VR na swoim zestawie słuchawkowym

Teraz, gdy masz już uruchomiony serwer, nadszedł czas na zainstalowanie klienta na urządzeniu Oculus Go. To też jest łatwe — po prostu przejdź do Sklepu Oculus i znajdź Odtwarzacz Skybox VRi zainstaluj go.

Po zainstalowaniu otwórz aplikację, spójrz w menu po lewej stronie na opcję Airscreen, a następnie możesz wyszukać i połączyć się z serwerem, który powinien pojawić się jako nazwa komputera.

1628077085 518 Jak przesylac strumieniowo filmy lub filmy VR do urzadzenia Oculus

Po nawiązaniu połączenia powinieneś widzieć wszystkie swoje filmy. Wystarczy kliknąć jeden, aby rozpocząć odtwarzanie.

1628077085 314 Jak przesylac strumieniowo filmy lub filmy VR do urzadzenia Oculus

Jak naprawić filmy, jeśli nie są odtwarzane we właściwym formacie?

Jeśli masz film 3D lub VR, który nie jest odtwarzany w 3D lub VR, możesz to naprawić, podnosząc elementy sterujące. Po prostu kliknij raz, a następnie kliknij małą kostkę po prawej stronie menu. Spowoduje to wyświetlenie okna z opcjami odtwarzania w trybie 2D, 3D lub VR (oraz przełączania między VR 180 i VR 360). .

1628077085 434 Jak przesylac strumieniowo filmy lub filmy VR do urzadzenia Oculus


Warto zauważyć, że Skybox może również odtwarzać filmy, które są lokalne na urządzeniu, więc jeśli pobierzesz coś bezpośrednio na zestaw słuchawkowy, pojawi się w Skybox, a także w obszarze Wszystkie pliki zamiast Airscreen. Upewnij się tylko, że korzystasz z trybu przeglądania prywatnego i wiesz, jak usunąć pobrane pliki. W przeciwnym razie będziesz musiał wyczyścić historię przeglądarki, a nikt tego nie chce.

Źródło obrazu: Oculus

Czy ten post był pomocny?