Skip to content

Jak przesyłać strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos?

15 de lipiec de 2021
img 57571a1d93e83 1024x471 1

Jeśli kiedykolwiek chciałeś słuchać podcastów na głośnikach Sonos, istnieje kilka sposobów ich przesyłania strumieniowego, czy to z Internetu, komputera lub urządzenia mobilnego, takiego jak telefon lub tablet.

System Sonos charakteryzuje się dużą wszechstronnością i funkcjonalnością. Konfiguracja to wirtualna łatwizna, a stamtąd możesz zrobić wiele fajnych rzeczy, w tym dodać usługi przesyłania strumieniowego muzyki i używać go jako wyłącznika czasowego lub alarmu. Podcasty nie różnią się od siebie.

Przesyłaj podcasty bezpośrednio z Internetu

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo podcasty z Internetu, nie szukaj dalej niż oprogramowanie Sonos.

Najpierw kliknij „Radio by TuneIn” w źródłach muzyki.

Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Wybierz „Rozmowa” z wynikowej listy, a następnie „Podcasty”.

1626349046 398 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Możesz dodać dowolny podcast dostępny spośród wybranych, a następnie kliknąć małą strzałkę po prawej stronie wyboru, a następnie możesz go odtworzyć, dodać do ulubionych, a także sprawdzić wszelkie dostępne informacje i opcje.

1626349046 180 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos


Liczba podcastów jest stosunkowo duża i istnieje szansa, że ​​nie zobaczysz swojego ulubionego podcastu w selekcjach TuneIn. W takim przypadku możesz spróbować Zszywacz lub Rozrzutnik, które są usługami przesyłania strumieniowego, które możesz dodać. Pamiętaj, że aby móc z nich korzystać, konieczne może być utworzenie kont dla tych usług przesyłania strumieniowego.

1626349047 310 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Jeśli te opcje naprawdę Ci się nie podobają, możesz także przesyłać strumieniowo podcasty ze swojego komputera.

Przesyłaj podcasty ze swojego komputera

Jeśli wolisz pobrać pliki podcastów na komputer, korzystając z programu takiego jak iTunes lub MediaMonkey, musisz udostępnić folder, w którym zapisujesz podcasty. Aby to zrobić, otwórz aplikację komputerową Sonos na swoim komputerze. Kliknij „Zarządzaj”, a następnie „Ustawienia biblioteki muzycznej”.

1626349047 996 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Na ekranie Preferencje musisz dodać lokalizację, w której chcesz zapisać podcasty. Na komputerze Mac kliknij symbol „+” lub na komputerze PC kliknij „Dodaj”.

1626349047 374 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Jeśli podcasty znajdują się w domyślnym folderze muzycznym, pozostaw tę opcję bez zmian. Jeśli są zapisane w innej lokalizacji, przejdź do niej i wybierz tę lokalizację.

1626349047 488 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Twoje podcasty będą wymienione w aplikacji pod Biblioteka muzyczna > Artysta. W zależności od tego, czy podcast zawiera jakieś metadane, możesz je również zobaczyć w:Biblioteka muzyczna > Gatunek > Podcasty.


Niestety za każdym razem, gdy dodajesz nowe podcasty, musisz ponownie zindeksować swoją bibliotekę muzyczną. Aby to zrobić, kliknij „Zarządzaj”, a następnie „Aktualizuj bibliotekę muzyczną teraz”.

Przesyłaj podcasty z telefonu lub tabletu

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo podcasty z urządzenia mobilnego, możesz to zrobić.

OniOS

Twój iPhone lub iPad jest fabrycznie wyposażony w aplikację Podcast, więc gdy zasubskrybujesz i pobierzesz nowe odcinki, będą one automatycznie dostępne w aplikacji Sonos. Po prostu dotknij otwórz menu muzyki, a następnie „Na tym iPhonie”.

1626349047 931 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Teraz dotknij otwórz „Podcasty”.

1626349047 215 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Wszystkie pobrane podcasty będą dostępne tutaj, dzięki czemu można je łatwo przesyłać strumieniowo do odtwarzacza lub odtwarzaczy Sonos.

1626349047 242 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Na koniec zwróćmy się do Androida i pokażmy, jak to zrobić z tej platformy.

Na Androidzie

W systemie Android musisz pobrać podcasty do folderu „Podcasty” w katalogu głównym. Jak Ty to robisz? To całkiem proste, ale nie całkiem wygodne. Pokażmy ci jak.


Na większości urządzeń z Androidem wszystko, co pobierasz, jest automatycznie zapisywane w lokalizacji Pobrane, co oznacza, że ​​musisz skopiować lub przenieść wszystkie podcasty z tego folderu do folderu Podcasty (jeśli nie zostały jeszcze całkowicie zapisane).

Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest użycie narzędzia do zarządzania plikami (jest wiele dostępnych w Sklepie Play). W tym przypadku korzystamy z popularnej aplikacji Astro. Wybierzemy nasz podcast, który właśnie pobraliśmy, i przeniesiemy go.

1626349047 884 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Tutaj zobaczysz katalog Podcastów w lokalizacji głównej systemu pamięci masowej naszego urządzenia z Androidem, do którego będziemy przenosić nasze pliki podcastów.

1626349048 431 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Po przeniesieniu tam (prawdopodobnie powinieneś pobrać i przenieść wszystkie podcasty jednocześnie, a nie pojedynczo), możesz je teraz znaleźć w aplikacji Sonos.

Otwórz menu Muzyka i wybierz „Na tym urządzeniu mobilnym”.

1626349048 504 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Następnie wybierz „Podcasty” z opcji.

1626349048 346 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos


Powinieneś teraz widzieć i odtwarzać dowolne podcasty na swoim urządzeniu z Androidem.

1626349048 524 Jak przesylac strumieniowo podcasty do odtwarzacza Sonos

Nie jest to tak proste, jak na iPhonie czy iPadzie, ale kiedy już to opanujesz, nie powinieneś mieć problemów.

Istnieją oczywiście inne prostsze sposoby słuchania podcastów na urządzeniu z Androidem, ale aby przesłać ten dźwięk do odtwarzacza Sonos, musisz przeskoczyć przez kilka kółek. Ogólnie jednak najprostszym sposobem jest słuchanie ich bezpośrednio z samej aplikacji Sonos.

Czy ten post był pomocny?