Skip to content

Jak przesyłać wrażenia VR ze smartfona na telewizor?

21 de lipiec de 2021
IMG 20170123 101450 650x300

Dzięki smartfonom Wirtualna Rzeczywistość przeszła długą drogę w ciągu ostatniego roku lub dwóch. Ale VR jest naprawdę fajny tylko dla osób, które w tym czasie z niego korzystają. Chcesz, aby Twoi znajomi widzieli to, co widzisz? Możesz udostępniać swój ekran osobom wokół Ciebie, o ile masz Chromecasta (dla urządzeń z systemem Android) lub Apple TV (dla urządzeń z systemem iOS).

Czego potrzebujesz

Zanim zaczniemy, porozmawiajmy o kompatybilności. Testowałem tę metodę na Samsung Gear VR z Galaxy S7 Edge, Tektura Google z Nexusem 5, Google Cardboard z iPhonem 5S i Marzenie Google z Pixelem XL. Działa bezbłędnie z Cardboard i Daydream zarówno na Androidzie, jak i iOS, ale Gear VR było strzałem w dziesiątkę – niektóre rzeczy pojawiały się na urządzeniu przesyłającym, inne wyświetlały tylko ogólny ekran „Gear VR” i nic więcej. Zasadniczo Twój przebieg może się różnić. Na szczęście łatwo to przetestować, więc tak naprawdę nie rezygnujesz z niczego, próbując.

OK, pomijając to, oto co musisz zacząć:

  • Gogle VR do smartfona: preferowane są Google Daydream lub Cardboard, Gear VR może działać
  • Telefon kompatybilny ze smartfonem z wybranym zestawem VRheadset
  • Aplikacja Google Home na urządzeniach z Androidem
  • Chromecast (dla urządzeń z systemem Android) lub Apple TV (dla urządzeń z systemem iOS)

Jeśli masz już wszystkie te rzeczy, jesteś gotowy do pracy. Ale najpierw kilka szczegółów na temat tego, czego się tutaj spodziewać.

Po pierwsze, nie pokaże to rzeczy dokładnie tak, jak wydajesz się przez zestaw słuchawkowy – VR działa, wyświetlając dwa podobne obrazy na każdej połowie wyświetlacza, które są tłumaczone na pojedynczy obraz 3D, gdy oglądasz go przez przeglądarkę. Ponieważ telewizor pokazuje tylko dokładnie to, co jest na ekranie telefonu, pojawi się jako te dwa pojedyncze obrazy. Tak więc, chociaż nie udostępnia dokładnie tego, co widzisz jako pojedynczy obraz, nadal daje innym ludziom wyobrażenie o tym, co się dzieje, gdy podążają. To nie jest idealne, ale i tak jest lepsze niż tylko próba wyjaśnienia, co się dzieje.

1626877178 147 Jak przesylac wrazenia VR ze smartfona na telewizor

Jak przesyłać swoje wrażenia VR za pomocą Androida i Chromecasta?

Jeśli masz urządzenie z Androidem i zestaw słuchawkowy VR – czy to Samsung Gear VR, Cardboard, Daydream, czy jakaś inna opcja – proces jest taki sam na całym świecie.


Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że odpowiednie urządzenia są skonfigurowane i połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację towarzyszącą, przeprowadzi Cię ona przez proces konfiguracji, który będzie inny dla każdego typu jednostki.

Śmiało i zainstaluj Aplikacja Google Home jeśli jeszcze go nie masz – jest to aplikacja służąca do zarządzania Chromecastami, urządzeniami Android TV i jednostkami Google Home w Twojej sieci. Jeśli wcześniej korzystałeś z Chromecasta lub Android TV, prawdopodobnie masz już to zainstalowane.

Następnie otwórz menu kupna aplikacji Home, przesuwając się z lewej strony. Stamtąd wybierz „Przesyłaj ekran / dźwięk”.

Jak przesylac wrazenia VR ze smartfona na telewizor

Spowoduje to wyświetlenie strony przesyłania ekranu – wystarczy dotknąć przycisku „Przesyłaj ekran / dźwięk” u dołu, a następnie wybierz urządzenie przesyłające.

1626877179 677 Jak przesylac wrazenia VR ze smartfona na telewizor1626877179 890 Jak przesylac wrazenia VR ze smartfona na telewizor

W tym momencie wszystko, co dzieje się na ekranie telefonu, pojawi się na telewizorze. Jeśli używasz Cardboard, śmiało otwórz aplikacja Cardboard w tym momencie i wybierz aplikację z biblioteki. W przeciwnym razie wrzuć telefon do gogli VR, a aplikacja powinna uruchomić się automatycznie.

1626877179 248 Jak przesylac wrazenia VR ze smartfona na telewizor


Stamtąd po prostu idź naprzód jak zwykle – wszystko będzie działać tak, jak zawsze, z wyjątkiem wszystkiego, co dzieje się w telefonie, pojawi się również na telewizorze.

Jak dzielić się swoimi doświadczeniami VR z urządzeniem iOS i Apple TV?

Ponieważ udostępnianie ekranu do Chromecasta nie jest obsługiwane w iOS, będziesz potrzebować Apple TV, aby transmitować swoje wrażenia VR z iPhone’a.

Najpierw przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby otworzyć Centrum sterowania, a następnie wybierz „AirPlay Mirroring”. Wybierz swój Apple TV.

1626877179 305 Jak przesylac wrazenia VR ze smartfona na telewizor1626877179 75 Jak przesylac wrazenia VR ze smartfona na telewizor

Podobnie jak w przypadku Androida i Chromecasta, wszystko, co dzieje się na Twoim telefonie od tego momentu, pojawi się na telewizorze.

1626877180 189 Jak przesylac wrazenia VR ze smartfona na telewizor

Testuję to z Tektura Google, ale proces powinien być taki sam (lub bardzo podobny) niezależnie od używanego zestawu słuchawkowego. Nie mogę jednak mówić w ich imieniu, więc pamiętaj, że Twój przebieg może się różnić.


W tym momencie możesz otworzyć aplikację towarzyszącą przeglądarki VR, uruchomić aplikację VR, a następnie upuścić telefon do przeglądarki. Stamtąd po prostu rób swoje.

1626877180 515 Jak przesylac wrazenia VR ze smartfona na telewizor

Jak powiedziałem wcześniej, nie jest to idealne rozwiązanie. Idealnie byłoby, gdybyś mógł udostępnić pojedynczy obraz na telewizorze, ale niestety to po prostu nie działa i nie ma na to łatwego rozwiązania. Dopóki coś takiego nie stanie się dostępne, jest to kolejna najlepsza rzecz — przynajmniej możesz pokazać innym ludziom, co się dzieje, co jest połową zabawy.

Czy ten post był pomocny?