Skip to content

Jak przeszukiwać (i usuwać) stare tweety

1 de sierpień de 2021
img 5b56198fa54d3

„Internet nigdy nie zapomina” to aforyzm, który nie do końca jest prawdziwy, ale warto o nim pomyśleć za każdym razem, gdy publikujesz w mediach społecznościowych. Jeśli uważasz, że Twój profil na Twitterze wymaga trochę szorowania, oto jak wyszukiwać i usuwać te stare tweety.

Charakter Twittera pozwala ludziom zgromadzić tysiące postów po kilku latach użytkowania, z których być może nie wszystkie są dobrze przemyślane. Znani celebryci i politycy na Twitterze często żałują źle sformułowanego lub po prostu obraźliwego posta. Ale przeglądanie tego ogromnego zaległości w tweetach może być trudnym zadaniem. Oto kilka sposobów, aby zrobić to wydajniej.

Metoda pierwsza: znajdź konkretne tweety za pomocą zaawansowanego wyszukiwania na Twitterze

Aby przeszukać Twoją oś czasu na Twitterze — i tylko Twój oś czasu — w przypadku określonych terminów możesz skorzystać z wbudowanej w witrynę funkcji wyszukiwania. Na stronie głównej Twittera użyj paska wyszukiwania u góry strony, aby wyszukać cokolwiek:

1627806407 373 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

Główna strona wyników pokazuje popularne tweety wszystkich użytkowników. Kliknij „Pokaż” obok menu „Filtry wyszukiwania” po lewej stronie, a następnie kliknij opcję „Wyszukiwanie zaawansowane”, która się pojawi.

1627806407 717 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

Na tej stronie możesz wyszukiwać bardzo szczegółowe zakresy tweetów. Narzędzia „Słowa” są dość oczywiste, ale to, czego szukasz, to narzędzia „Ludzie”. Umieść swój własny uchwyt na Twitterze, w tym symbol @, w polu „Z tych kont”. Wpisz co najmniej jedno słowo w jednym z pól „Słowa”, aby rozpocząć wyszukiwanie, a następnie kliknij przycisk na dole strony.

1627806407 728 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety


Na stronie wyników możesz użyć zwykłych narzędzi Twittera, aby usunąć dowolne znalezione tweety.

1627806408 564 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

Metoda druga: użyj AllMyTweets, aby zobaczyć wszystko, co opublikowałeś na jednej stronie

Z technicznego punktu widzenia możesz zobaczyć wszystkie swoje posty na Twitterze we własnym profilu na Twitterze, po prostu przewijając w dół i czekając na załadowanie strony. Ale to zajmuje bardzo dużo czasu, a jeśli publikujesz więcej niż tysiąc razy, twoja karta przeglądarki pochłonie całą pamięć RAM twojego komputera, zanim zdołasz zajść bardzo daleko. Narzędzie innej firmy o nazwie AllMyTweets usuwa formatowanie i udostępnia wszystkie posty na Twitterze w postaci zwykłego tekstu, z linkami do poszczególnych tweetów w celu lepszego zarządzania.

1627806408 144 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

Aby rozpocząć, przejdź do allmytweets.net w przeglądarce na komputerze. Zaloguj się i zezwól aplikacji na dostęp do Twojego konta na Twitterze. (Nie martw się, narzędzie ma uprawnienia tylko do odczytywania Twoich publicznych postów, nie do publikowania niczego nowego, a po zakończeniu możesz odwołać jego dostęp).

1627806408 695 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

Po zalogowaniu wprowadź swoją nazwę użytkownika w polu wyszukiwania, a następnie kliknij przycisk „POBIERZ TWEETY”.

1627806408 826 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

AllMyTweets zaczyna ładować wszystko, co kiedykolwiek opublikowałeś, w odwrotnej kolejności chronologicznej. Przewiń w dół strony, aby utrzymać ładowanie narzędzia. Na moim koncie na Twitterze z około 12 000 postów zajęło mi tylko kilka minut, aby dostać się do mojego pierwszego tweeta.

Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

Stąd możesz po prostu przeczytać całą historię osi czasu lub użyć funkcji wyszukiwania tekstu w przeglądarce (Ctrl + F w systemie Windows, Command + F w systemie macOS), aby szybko przeszukać tę stronę pod kątem określonych terminów.

1627806408 844 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety


Po znalezieniu tweeta, który chcesz usunąć, kliknij link po prawej stronie tekstu, aby przejść do strony Twittera z tym konkretnym tweetem.

1627806408 636 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

Stąd możesz użyć menu tweet, aby go usunąć.

Metoda trzecia: Pobierz całą swoją historię na Twitterze

Jeśli chcesz skrupulatnie przeszukiwać każdą część swojej historii na Twitterze, a także kilka danych analitycznych, które Twitter zebrał na Twój temat, musisz trochę poszukać. Twitter umożliwia pobieranie wszystkich danych, które mają na Twój temat, ale nie jest to usprawnione ani łatwe.

Aby rozpocząć, przejdź do Twittera i zaloguj się. Kliknij swoje zdjęcie awatara obok przycisku „Tweetuj” w prawym górnym rogu, a następnie kliknij opcję „Ustawienia i prywatność”.

1627806409 420 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

Na stronie Konta przewiń w dół, gdzie znajdziesz sekcję „Twoje archiwum tweetów”, a następnie kliknij przycisk „Poproś o archiwum”. Rozpoczyna to proces zbierania na serwerach Twittera.

1627806409 920 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

Teraz czekasz. Twitterowi zajmie trochę czasu zebranie wszystkich Twoich danych i dostarczenie ich e-mailem, używając adresu powiązanego z Twoim kontem (znajduje się na górze tej samej strony, co przycisk). Dotarcie e-maila nie powinno zająć więcej niż godzinę, a wygląda to tak:

1627806409 350 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety


Kliknij link „Pobierz” w wiadomości e-mail, a przeglądarka internetowa pobierze plik ZIP. Użyj narzędzia do dekompresji systemu operacyjnego, aby rozpakować plik do nowego folderu.

Wewnątrz znajdziesz wszystkie dane powiązane z Twoim kontem. Jest tu dużo rzeczy, ale najbardziej interesują Cię następujące pliki:

  • wiadomość-bezpośrednia.js: historię wszystkich bezpośrednich wiadomości, które wysłałeś do innych użytkowników Twittera.
  • jak.js: lista wszystkich tweetów, które „polubiłeś”.
  • List-created.js: listę wszystkich utworzonych przez Ciebie list użytkowników Twittera.
  • Listy-subscribed.js: lista wszystkich publicznych list Twittera utworzonych przez innych użytkowników, których subskrybujesz.
  • tweety.js: lista wszystkiego, co kiedykolwiek tweetowałeś.

1627806409 71 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

Te pliki JavaScript są bardzo gęste i niełatwo je przeanalizować. Aby je przeczytać, musisz je otworzyć w edytorze tekstu, takim jak Notatnik lub Wordpad. (W systemie Windows kliknij plik prawym przyciskiem myszy, wskaż menu „Otwórz za pomocą”, a następnie wybierz opcję „Wybierz inną aplikację”, jeśli nie otworzy się od razu w edytorze tekstu).

1627806409 282 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

Po otwarciu plików możesz użyć narzędzia wyszukiwania edytora tekstu (zwykle Ctrl+F lub Command+F), aby wyszukać określone terminy. Po znalezieniu tweeta, który chcesz usunąć, musisz zanotować sygnaturę czasową w pobliskim polu „created_at”.

1627806409 384 Jak przeszukiwac i usuwac stare tweety

Gdy masz sygnaturę czasową, użyj narzędzi serwisu Twitter, aby znaleźć konkretny tweet i go usunąć.

Ta metoda jest znacznie bardziej czasochłonna niż inne, ale daje Ci plik offline do wyszukiwania i pokazuje pełną, szczegółową historię Twojej aktywności na Twitterze.

Jeśli wszystko inne zawiedzie…

Jeśli martwisz się, że twoja historia na Twitterze źle na ciebie odbija, na przykład w przypadku nowej pracy, najlepiej po prostu usunąć cały profil. Jest to szczególnie ważne, jeśli przez jakiś czas nie korzystałeś z usługi. Pamiętaj jednak, że opublikowane przez Ciebie rzeczy mogą nadal być dostępne do przeszukiwania w formie zarchiwizowanej lub niektórzy z Twoich obserwatorów mogą mieć zapisane zrzuty ekranu.


W przyszłości najlepiej byłoby zachować bardziej rygorystyczną politykę dotyczącą mediów społecznościowych. Lubię myśleć o tym w ten sposób: jeśli wstydzisz się powiedzieć przed babcią, to może mimo wszystko nie warto tego publikować.

Czy ten post był pomocny?