Skip to content

Jak przeszukiwać każdą witrynę strumieniową na raz za pomocą wyszukiwania Roku

22 de lipiec de 2021
roku voice search doctor who 1 1024x469 1

To jedna z największych irytacji ery mediów strumieniowych: zastanawianie się, które programy i filmy są dostępne w jakich usługach. Przeszukiwanie Netflix, Hulu, Amazon Prime i innych witryn indywidualnie zajmuje zbyt dużo czasu, zwłaszcza gdy chcesz się po prostu zrelaksować i obejrzeć coś.

Jeśli jednak masz Roku, możesz przeszukiwać wszystkie te i inne witryny jednocześnie. Każdego roku 2017 Roku save the Express jest dostarczany z pilotem wyszukiwania głosowego, w tym Streaming Stick, Streaming Stick + i Ultra. Przed 2017 rokiem Roku 3, Roku 4 i Roku Ultra oferowały wyszukiwanie głosowe na pilocie.

Użytkownicy innych urządzeń Roku mogą używać urządzenia z systemem Android lub iOS do wyszukiwania głosowego dzięki poręcznej aplikacji. Obie metody pozwalają wyszukać dowolny program lub film, a następnie szybko odkryć, które usługi przesyłania strumieniowego oferują to, czego szukasz. Począwszy od Roku OS 8, możesz również użyć tej funkcji do wyszukiwania określonych gatunków i aktorów, a nawet bezpośrednio uruchamiać kanały.

Wyszukiwanie głosowe za pomocą pilota Roku

Jeśli masz zgodny pilot, pod strzałką w dół znajduje się przycisk lupy. Przytrzymaj ten przycisk, a następnie przyłóż pilota do ust jak mikrofon i powiedz, co chcesz oglądać. Twój Roku rozpocznie wyszukiwanie w następujący sposób:


Jeśli nie masz mikrofonu na pilocie, w menu głównym Roku dostępna jest opcja „Szukaj”, ale wymaga to pisania za pomocą niezdarnej klawiatury ekranowej. Naprawdę dużo łatwiej jest korzystać z telefonu, więc przejdź do poniższej sekcji, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Przewiń wyniki, aby znaleźć program lub film, który chcesz obejrzeć. Jeśli szukasz programu, możesz przeglądać poszczególne sezony i sprawdzać, jakie usługi je oferują.

1626961683 990 Jak przeszukiwac kazda witryne strumieniowa na raz za pomoca wyszukiwania

Szukałem Doktora Who. Użytkownicy Amazon Prime mogą przesyłać strumieniowo program za darmo, ale jeśli nie subskrybujesz Amazon Prime lub Amazon Video, jest on również dostępny w sprzedaży na Vudu. Dotknięcie wyniku Amazon Prime spowoduje natychmiastowe uruchomienie wideo, zakładając, że jesteś subskrybentem Amazon Prime z aplikacją zainstalowaną na Twoim Roku. Możesz także śledzić programy na Roku, aby otrzymywać aktualizacje o nowych odcinkach, jeśli tego chcesz.

Najwyraźniej Doctor Who nie jest już na Netflix, co jest rozczarowujące. Skąd mam to wiedzieć? Bo gdyby serial był na Netflix, Roku by nam powiedział. Oto jak wygląda to menu w przypadku szerzej dostępnego programu Parks and Recreation:

1626961683 226 Jak przeszukiwac kazda witryne strumieniowa na raz za pomoca wyszukiwania

W tym przypadku nie mamy końca opcji przesyłania strumieniowego. Przewijając listę, widzę, że ten program można przesyłać strumieniowo na Netflix, Seeso, Hulu i Amazon Prime, a odcinki są sprzedawane osobno w kilku innych usługach. Zepsuty na wybór!

Masz pomysł: naciśnij przycisk, powiedz, co chcesz obejrzeć, a następnie znajdź to. Jest to proste i umożliwia porównywanie, jeśli dany program lub film nie jest oferowany do bezpłatnego przesyłania strumieniowego lub subskrypcji.

Począwszy od Roku OS 8, który powinien być dostępny na większości urządzeń Roku od jesieni 2017 r., możesz również wyszukiwać określonych aktorów i gatunki. Po prostu powiedz imię aktora, a zobaczysz jego prace.

1626961684 842 Jak przeszukiwac kazda witryne strumieniowa na raz za pomoca wyszukiwania


Według Roku można nawet powołać się na język naturalny, ale jest to ograniczone. Kombinacje, takie jak „komedie z Jimem Carreyem” i „filmy z Tomem Hanksem”, działały, nieco zawężając wyszukiwanie. Inne wyszukiwania, takie jak „filmy bożonarodzeniowe” lub „horrory z Robinem Williamsem”, nie przyniosły żadnych wyników. Twój przebieg może się różnić.

Możesz także uruchamiać kanały bezpośrednio za pomocą wyszukiwania głosowego. Powiedz „Netflix”, a otworzy się Netflix; powiedz „NHL”, a otworzy się kanał NHL.tv. Jest całkiem fajny, więc spróbuj.

Wyszukaj filmy lub programy w swoim telefonie

Jeśli Twoje urządzenie Roku nie oferuje wyszukiwania głosowego na pilocie, nie martw się: nadal możesz wyszukiwać za pomocą telefonu. Najpierw musisz zainstalować Aplikacja mobilna Roku, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Uruchom aplikację, a zobaczysz ikonę wyszukiwania w prawym górnym rogu ekranu głównego.

1626961684 754 Jak przeszukiwac kazda witryne strumieniowa na raz za pomoca wyszukiwania

Kliknij tę ikonę i możesz rozpocząć wyszukiwanie. Możesz pisać za pomocą telefonu lub kliknąć ikonę mikrofonu w prawym górnym rogu, aby wyszukiwać za pomocą głosu.

1626961684 905 Jak przeszukiwac kazda witryne strumieniowa na raz za pomoca wyszukiwania

Gdy skończysz, zobaczysz wyniki, ułożone tak samo, jak wcześniej na Roku.

1626961684 135 Jak przeszukiwac kazda witryne strumieniowa na raz za pomoca wyszukiwania

Przeglądaj, które usługi oferują dany film lub program telewizyjny, a następnie uruchamiaj je bezpośrednio na swoim Roku, a wszystko to z telefonu. Znajdziesz to znacznie szybciej niż Google, które oferują usługi, co pokazuje, co rzadko się opłaca.


Obsługiwane są również wszystkie funkcje opisane powyżej: możesz wyszukać aktora lub gatunek za pomocą tego narzędzia, a nawet bezpośrednio uruchomić kanały Roku. Cieszyć się!

Czy ten post był pomocny?