Skip to content

Jak przetestować połączenie internetowe Roku

25 de lipiec de 2021
Roku Ultra TV Home Screen

Masz wielkie plany na dzisiejszy wieczór i wszystkie kręcą się wokół Netflix. Odpalasz Roku i… nie działa. Czy Twój Internet nie działa, czy Netflix?

Istnieje wiele sposobów rozwiązywania problemów z połączeniem internetowym, ale jesteś mocno zakorzeniony na kanapie i nie chcesz iść wystarczająco daleko, aby znaleźć telefon lub laptop. To uczciwe. Dzięki nowej funkcji w Roku OS 8 możesz teraz testować rzeczy na samym Roku.

Przejdź do Ustawienia> Sieć, a znajdziesz nową opcję Sprawdź połączenie.

Wybierz to, a Roku sprawdzi, czy masz połączenie z siecią i czy internet jest dostępny. W większości przypadków powiedzą ci, że wszystko jest w porządku.

1627213686 736 Jak przetestowac polaczenie internetowe Roku

Jeśli Twoje połączenie internetowe nie działa, zamiast tego otrzymasz kilka odwiecznych porad:

1627213686 216 Jak przetestowac polaczenie internetowe Roku


A jeśli próbujesz połączyć się z siecią z uwierzytelnianiem opartym na przeglądarce, która wygasła, zostaniesz skierowany do funkcji Dorm i Hotel Connect Roku.

1627213686 242 Jak przetestowac polaczenie internetowe Roku

Chyba i tak będziesz musiał znaleźć ten laptop. Roku nie ma własnej przeglądarki do uwierzytelniania takich usług, więc aby zakończyć proces, musisz połączyć się z nim za pomocą laptopa lub telefonu.

1627213686 943 Jak przetestowac polaczenie internetowe Roku

Po prostu połącz się z Roku i postępuj zgodnie z instrukcjami w przeglądarce.

Teraz, gdy już wiesz, co jest nie tak z twoim połączeniem, czas wrócić do oglądania The Good Place. Trzymaj się tego do końca pierwszego sezonu. To jest całkowicie tego warte, obiecuję.

Czy ten post był pomocny?