Skip to content

Jak przyciąć bałagan i skonfigurować minimalną aplikację Mail.app w systemie Mac OS X?

25 de lipiec de 2021
Screen shot 2010 10 06 at 10.03.36 AM1

Przechodzenie przez tysiące e-maili jest trudne, gdy klient poczty jest rozdęty i zagracony. Domyślny klient poczty OS X, Mail.app, sam w sobie jest dość minimalną aplikacją, ale jak możemy uczynić ją bardziej minimalną, a co za tym idzie wydajniejszą?

Dzisiaj pokażemy Ci, jak rozebrać Mail.app do niezbędnych elementów, ponieważ tak naprawdę wszystko, czego potrzebujesz w kliencie poczty, to wyświetlanie wiadomości e-mail i odpowiadanie na nie.

Przed

Tak wygląda Mail.app przed naszymi modyfikacjami:

Podstawowe ustawienia

Pierwszym krokiem do uzyskania minimalnej aplikacji Mail.app jest ukrycie pasków narzędzi i przycisków. W większości przypadków nigdy nie będziesz musiał używać przycisków, ponieważ zwykle jest skrót klawiaturowy. Aby się ich pozbyć, kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pasku narzędzi i wybierz „Dostosuj pasek narzędzi”:

1627225004 86 Jak przyciac balagan i skonfigurowac minimalna aplikacje Mailapp w systemie

Następnie przeciągnij wszystko oprócz paska wyszukiwania z paska narzędzi:

1627225004 908 Jak przyciac balagan i skonfigurowac minimalna aplikacje Mailapp w systemie

Teraz możesz ukryć pasek narzędzi, naciskając przycisk eliptyczny po prawej stronie paska tytułowego lub przechodząc do Widok -> Ukryj pasek narzędzi:

1627225004 270 Jak przyciac balagan i skonfigurowac minimalna aplikacje Mailapp w systemie


Możesz uzyskać dostęp do paska wyszukiwania, naciskając Option (⌥)-Shift-F, więc jeśli potrzebujesz czegoś wyszukać, możesz szybko wyświetlić i ukryć pasek wyszukiwania.

Ostatnią rzeczą, którą powinieneś zrobić, to ukryć pasek boczny skrzynki pocztowej, przechodząc do Widok -> Ukryj skrzynki pocztowe lub naciskając Command-Shift-M:

1627225004 197 Jak przyciac balagan i skonfigurowac minimalna aplikacje Mailapp w systemie

To jest podstawowa konfiguracja. Dość minimalne, prawda? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak robić wszystko za pomocą skrótów klawiaturowych i jak uzyskać wydajniejsze okienko podglądu.

Nawigacja za pomocą skrótów klawiaturowych

Ponieważ ukryliśmy prawie wszystko w Mail, musimy poruszać się za pomocą skrótów klawiaturowych. Poniżej znajduje się mała lista podstawowych skrótów, których przeciętny człowiek używałby na co dzień:

  • Command (⌘)-Shift-N — Pobiera nową pocztę
  • ⌘-R — odpowiada na aktualnie wybraną wiadomość
  • ⌘-Shift-F — Przekazuje bieżącą wiadomość
  • ⌘-N — tworzy nową wiadomość
  • ⌘-Delete — Usuwa bieżącą wiadomość
  • ⌘-Shift-M — pokazuje wszystkie skrzynki pocztowe
  • Option (⌥)-Shift-F — pokazuje pasek wyszukiwania

Jeśli nie chcesz wyświetlać paska bocznego, aby przejść do innej skrzynki pocztowej, istnieje wtyczka shareware Mail o nazwie Poczta Act-On który pozwoli Ci przypisać skrót do każdej skrzynki pocztowej.

Bardziej wydajne okienko podglądu

Ponieważ większość dzisiejszych komputerów Mac jest wyposażona w monitory panoramiczne, bardziej wydajne jest ustawienie okienka podglądu Mail w orientacji pionowej, po prawej stronie, obok okienka wiadomości. Poczta domyślnie nie ma takiej opcji, ale na szczęście istnieją wtyczki, które mogą to zapewnić. Ten, którego używam, nazywa się Skrzynka na listy.


Instalacja Letterbox jest prosta: wystarczy pobrać obraz dysku z ich witryny i dwukrotnie kliknąć plik .mailbundle:

1627225005 813 Jak przyciac balagan i skonfigurowac minimalna aplikacje Mailapp w systemie

Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał usunąć Letterbox, na obrazie dysku Letterbox znajduje się również łącze do Mail Plugin Manager. Otwórz to, a będziesz mieć możliwość usunięcia Letterbox:

1627225005 772 Jak przyciac balagan i skonfigurowac minimalna aplikacje Mailapp w systemie

Dostępna jest również popularna alternatywa dla Letterbox, znana jako WideMail (podobno wycofana). Jest nieco inny, ponieważ wyróżnia wiadomości naprzemiennymi kolorami, co ułatwia ich rozróżnienie.

Po

I w końcu tak wygląda Mail.app po naszych modyfikacjach:

1627225005 574 Jak przyciac balagan i skonfigurowac minimalna aplikacje Mailapp w systemie

Czy ten post był pomocny?