Skip to content

Jak przypiąć aplikacje z niestandardowymi parametrami do paska zadań w systemie Windows 7?

21 de lipiec de 2021
sshot 231 1024x453 1

Czyli chcesz uruchomić program z parametrami, ale wolisz przypinać programy do paska zadań niż wszędzie mieć skróty? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz to osiągnąć w kilka sekund.

W naszym przykładzie użyjemy Google Chrome z przełącznikiem incognito, ale ta sztuczka będzie działać z każdym programem obsługującym przełączniki uruchamiania. Należy również pamiętać, że przełączniki będą różne dla każdego programu.

Uwaga: wielu naszych bardziej geekowych czytelników będzie już wiedziało, jak to zrobić. Proszę bądź miły dla początkujących w komentarzach.

Przypinanie niestandardowych aplikacji do paska zadań

Najpierw musisz utworzyć skrót do programu, który chcesz przypiąć. Aby to zrobić, otwórz menu Start i znajdź program, który chcesz przypiąć, po jego zlokalizowaniu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyślij do. Teraz wybierz utworzenie skrótu na pulpicie.

1626850312 238 Jak przypiac aplikacje z niestandardowymi parametrami do paska zadan w

Po utworzeniu skrótu na pulpicie musimy edytować jego parametry uruchamiania. Aby to zrobić, kliknij skrót prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości.

1626850312 695 Jak przypiac aplikacje z niestandardowymi parametrami do paska zadan w


Gdy otworzy się okno dialogowe właściwości, musimy dołączyć parametry do pola docelowego, co oznacza, że ​​plik, na który wskazuje skrót, będzie ujęty w cudzysłów, należy dołączyć parametry po zamykającym przecinku cudzysłowu. Ponieważ chcemy, aby Chrome uruchamiał się w trybie incognito, dodamy parametr –incognito.

Uwaga: Niektóre przełączniki będą miały przedrostek „-”, podczas gdy niektóre programy będą używać przedrostka „/” przed parametrem. Uważaj więc, aby uderzyć w Google i sprawdzić, jak Twój program formatuje swoje parametry.

1626850313 341 Jak przypiac aplikacje z niestandardowymi parametrami do paska zadan w

Po dodaniu parametrów. Możesz po prostu przypiąć ikonę do paska zadań, tak jak zwykle, klikając prawym przyciskiem myszy skrót i wybierając Przypnij do paska zadań z menu kontekstowego.

1626850313 472 Jak przypiac aplikacje z niestandardowymi parametrami do paska zadan w

Teraz możesz usunąć skrót z pulpitu.

1626850313 285 Jak przypiac aplikacje z niestandardowymi parametrami do paska zadan w

Po uruchomieniu programu z paska zadań będzie on nadal uruchamiany z parametrami.

1626850313 803 Jak przypiac aplikacje z niestandardowymi parametrami do paska zadan w

Czy ten post był pomocny?