Skip to content

Jak przypiąć dysk zewnętrzny do paska zadań systemu Windows

5 de lipiec de 2021
00 lead image pin drive to taskbar 1024x469 1

Czy masz dysk zewnętrzny podłączony do komputera z systemem Windows i chcesz uzyskać do niego dostęp z paska zadań? Tutaj pokazujemy obejście, które pozwoli ci przypiąć go do paska zadań.

Pokażemy Ci, jak dodać ikonę dysku zewnętrznego do paska zadań w systemie Windows 10, ale ta sztuczka będzie działać również w systemie Windows 7 i 8.

Można by pomyśleć, że proces byłby tak prosty, jak przeciągnięcie ikony dysku zewnętrznego na pasek zadań. Niestety tak nie jest. Jeśli spróbujesz przeciągnąć ikonę dysku zewnętrznego na pasek zadań, po prostu doda ją do Eksploratora plików.

1625476484 845 Jak przypiac dysk zewnetrzny do paska zadan systemu Windows

Następnie, jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy ikonę Eksploratora plików, będziesz mógł uzyskać do niej dostęp z tego miejsca. Dla niektórych użytkowników może to wystarczyć, ale chcemy dodać go do paska zadań jako ikonę.

1625476484 388 Jak przypiac dysk zewnetrzny do paska zadan systemu Windows

Dzięki szybkiemu obejściu możemy dodać dysk jako ikonę do paska zadań. Jednak zanim to zrobimy, musimy przypisać stałą literę dysku do naszego dysku zewnętrznego. Zamierzamy dodać literę dysku do ikony dysku zewnętrznego na pasku zadań, aby litera dysku musiała pozostać taka sama za każdym razem, gdy podłączasz dysk do komputera.


Po przypisaniu litery dysku do dysku zewnętrznego kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar na pulpicie i przejdź do opcji Nowy> Dokument tekstowy.

1625476484 725 Jak przypiac dysk zewnetrzny do paska zadan systemu Windows

Następnie nazwij plik tekstowy, jak chcesz i zmień .txt rozszerzenie do .exe . W naszym przykładzie dodajemy zewnętrzny dysk N:, więc nazwaliśmy go Drive N.exe . Naciśnij enter.

1625476484 843 Jak przypiac dysk zewnetrzny do paska zadan systemu Windows

Po naciśnięciu klawisza Enter zobaczysz okno dialogowe z pytaniem, czy na pewno chcesz zmienić rozszerzenie. Kliknij przycisk „Tak”, aby zakończyć zmianę nazwy pliku.

1625476484 632 Jak przypiac dysk zewnetrzny do paska zadan systemu Windows

Teraz na pulpicie mamy „atrapowy” plik wykonywalny (.exe). Kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz „Przypnij do paska zadań” z menu podręcznego.

1625476485 120 Jak przypiac dysk zewnetrzny do paska zadan systemu Windows

Ikona pliku zostanie dodana do paska zadań. Teraz dodamy stałą literę dysku przypisaną do dysku zewnętrznego do właściwości ikony. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę pliku, kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę pliku w menu podręcznym, a następnie wybierz „Właściwości” z drugiego menu podręcznego.

1625476485 744 Jak przypiac dysk zewnetrzny do paska zadan systemu Windows

Na karcie Skrót w oknie dialogowym Właściwości zmień „Cel” na literę dysku zewnętrznego, na przykład N:i zmień „Rozpocznij za” również na tę samą literę dysku, jak pokazano na poniższym obrazku.


Jeśli chcesz otworzyć określony folder na dysku zewnętrznym za pomocą tej ikony, wprowadź ścieżkę do folderu w polach Cel i Rozpocznij w, na przykład N:My Work . W rzeczywistości możesz użyć tej techniki, aby dodać dowolny folder do paska zadań. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest zmiana Celu i Startu na właściwą ścieżkę.

Nie zamykaj jeszcze okna dialogowego Właściwości. Gdy jesteśmy w tym oknie dialogowym, chcemy zmienić ikonę na coś bardziej odpowiedniego, na przykład ikonę dysku twardego, więc kliknij przycisk „Zmień ikonę” na karcie Skrót.

1625476485 658 Jak przypiac dysk zewnetrzny do paska zadan systemu Windows

Możesz zobaczyć okno dialogowe ostrzeżenia informujące, że plik nie ma ikon. W porządku. Kliknij przycisk „OK”, aby zamknąć to okno dialogowe. Jeśli plik nie ma ikon, system Windows automatycznie otworzy shell32.dll plik w %SystemRoot%System32 folder, który zawiera wiele ikon, z których możesz wybierać. Kliknij ikonę w polu „Wybierz ikonę z poniższej listy” i kliknij OK.

Jeśli chcesz zmienić ikonę na coś, czego nie ma w systemie Windows, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak dostosować ikony w systemie Windows.

1625476485 767 Jak przypiac dysk zewnetrzny do paska zadan systemu Windows

Ikona na pasku zadań nie zmienia się natychmiast. Aby wyświetlić wybraną ikonę, należy ponownie uruchomić explorer.exe.

1625476485 842 Jak przypiac dysk zewnetrzny do paska zadan systemu Windows

Teraz mamy bardziej odpowiednio wyglądającą ikonę dysku twardego i szybką metodę dostępu do naszego dysku zewnętrznego.

1625476485 834 Jak przypiac dysk zewnetrzny do paska zadan systemu Windows


Chociaż może się to wydawać głupią metodą prostego przypinania dysku lub innego folderu do paska zadań, obejście jest skuteczne. Umożliwi to dostęp do dysku zewnętrznego za pomocą jednego kliknięcia i zapisanie kilku kroków w nawigowaniu do niego.

Czy ten post był pomocny?