Skip to content

Jak przywrócić lub zmienić domyślny wygląd tekstu ikon pulpitu systemu Windows 10?

29 de lipiec de 2021
restore or change default appearance of text for windows 10 desktop icons 00

Z jakiegoś powodu, prędzej czy później wszyscy mamy kogoś lub coś zamieszania z naszymi klawiaturami i tworzymy „interesujące” wyniki. Mając to na uwadze, dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami SuperUser ma prosty i elegancki sposób, aby pomóc sfrustrowanemu czytelnikowi przywrócić tekst ikony na pulpicie z powrotem do domyślnego wyglądu.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Zrzut ekranu dzięki uprzejmości Lucjusz Hipan (Superużytkownik).

Pytanie

Czytnik SuperUser Lucius Hipan chce wiedzieć, jak przywrócić domyślny wygląd tekstu ikon pulpitu Windows 10:

Kot spał na klawiaturze mojego komputera, a wszystkie ikony na pulpicie wyglądają teraz tak, jak pokazano na poniższym obrazku. Po prawej stronie każdej ikony na pulpicie znajdują się trzy wiersze tekstu. Jak mogę to naprawić, aby przywrócić normalny wygląd (jedna linia tekstu pod ikonami)?

Uwaga: Próbuję Ctrl + kółko myszy nie pomogło.

1627564868 417 Jak przywrocic lub zmienic domyslny wyglad tekstu ikon pulpitu systemu

Jak przywrócić (lub zmienić) domyślny wygląd tekstu ikon pulpitu Windows 10?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser Jonno ma dla nas odpowiedź:

Nie jestem pewien, jak udało się to twojemu kotu, ponieważ skrót klawiaturowy to Ctrl + Shift + 8. Aby jednak przywrócić go do normalnego domyślnego stylu, kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie, przejdź do (kliknij) Pogląd, a następnie klikając dowolną z dostępnych opcji (tj Średnie ikony).

Ponieważ było trochę zainteresowania tym, Ctrl + Shift + numer (wymienione poniżej) tworzy różne widoki, gdy jest używany w dowolnym folderze (w tym na pulpicie systemu Windows).

  1. Bardzo duże ikony
  2. Duże ikony
  3. Średnie ikony
  4. Małe ikony
  5. Widok listy
  6. Detale
  7. Płytki
  8. Treść

Zostało to przetestowane i działa w systemach Windows 10, Windows 8.1 i Windows Server 2012/2016. Należy pamiętać, że skrót klawiszowy może się różnić w zależności od wydania, ponieważ inni tutaj wskazali, że tak jest Ctrl + Alt + cyfra na przykład w systemie Windows Server 2016 (TP4 – chiński uproszczony).

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?