Skip to content

Jak przywrócić ustawienia fabryczne konsoli Xbox One?

15 de lipiec de 2021
img 573124565c2e1 1024x469 1

Zanim sprzedasz swoją konsolę Xbox One lub przekażesz ją komuś innemu, przywróć ustawienia fabryczne. Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich Twoich danych osobowych. Ktokolwiek zdobędzie konsolę Xbox One, będzie musiał ponownie przejść proces pierwszej konfiguracji, logując się przy użyciu własnego konta Microsoft.

Jeśli nie przywróciłeś ustawień fabrycznych swojej konsoli Xbox One i nie masz już do niej dostępu, nie ma możliwości zdalnego wyczyszczenia danych konsoli Xbox One. Możesz jednak zdalnie zablokować swój profil Xbox, upewniając się, że nikt nie będzie mógł z niego korzystać i uzyskać dostępu do powiązanych z nim danych osobowych bez hasła. Szczegółowo opiszemy, jak zablokować swój profil na końcu tego artykułu.

Jak wyczyścić konsolę Xbox One

Aby zresetować konsolę, włącz ją i naciśnij przycisk Xbox na środku kontrolera. Spowoduje to przejście do pulpitu nawigacyjnego.

Jeśli z jakiegoś powodu konsola Xbox One nie odpowiada, naciśnij przycisk Xbox z przodu konsoli i przytrzymaj go przez dziesięć sekund. To na siłę go wyłączy. Następnie możesz nacisnąć przycisk Xbox na konsoli lub kontrolerze, aby ponownie uruchomić go ponownie. Jest to znane jako „cykl zasilania” i powinno być wykonywane tylko wtedy, gdy konsola Xbox One jest zawieszona i nie odpowiada.

Jak przywrocic ustawienia fabryczne konsoli Xbox One

Naciśnij lewy drążek kierunkowy w lewo lub naciśnij lewy przycisk na klawiaturze kierunkowej, aby otworzyć menu po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do ikony koła zębatego i wybierz „Wszystkie ustawienia”, naciskając przycisk A.

1626321077 78 Jak przywrocic ustawienia fabryczne konsoli Xbox One


Przejdź do System > Informacje o konsoli i aktualizacje na ekranie Ustawienia.

1626321077 472 Jak przywrocic ustawienia fabryczne konsoli Xbox One

Wybierz „Resetuj konsolę”, aby kontynuować.

1626321077 531 Jak przywrocic ustawienia fabryczne konsoli Xbox Onet

Zostaniesz zapytany, jak chcesz zresetować konsolę. Dostępne są dwie opcje: „Zresetuj i usuń wszystko” oraz „Zresetuj i zachowaj moje gry i aplikacje”.

Pierwsza opcja całkowicie wyczyści urządzenie i przywróci je do stanu fabrycznego. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli sprzedajesz swoją konsolę.

Druga opcja zresetuje system do stanu domyślnego i usunie wszystkie Twoje dane osobowe. Zachowa jednak zainstalowane gry, aplikacje i aktualizacje. Nie będziesz musiał ponownie pobierać gier i aktualizacji gier, co może zaoszczędzić dziesiątki, a nawet setki gigabajtów przepustowości pobierania. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli resetujesz konsolę Xbox One, aby rozwiązać problem, lub po prostu chcesz usunąć swoje dane osobiste bez długiego ponownego pobierania.

Konsola Xbox One rozpocznie się natychmiast po wybraniu jednej z tych opcji. Wybierz „Anuluj”, jeśli nie chcesz go resetować.

1626321077 629 Jak przywrocic ustawienia fabryczne konsoli Xbox One

Pomocy, zapomniałem przywrócić ustawienia fabryczne!

Jeśli nie masz już fizycznego dostępu do konsoli Xbox One, ale nie zresetowałeś jej do ustawień fabrycznych, możesz chcieć ją zdalnie wyczyścić, tak jak zdalnie czyścisz telefon lub komputer. Niestety nie można wykonać pełnego zdalnego resetu do ustawień fabrycznych. Możesz jednak wyłączyć dostęp do swojego profilu Xbox i swoich danych osobowych.


Aby to zrobić, musisz zmienić hasło na swoim koncie Microsoft. Następnym razem, gdy ktoś spróbuje użyć Twojego profilu na konsoli Xbox One, będzie musiał zalogować się przy użyciu nowego hasła. Jeśli nie zalogują się, nie będą mogli uzyskać dostępu do Twojego profilu i jego danych osobistych, takich jak pliki przechowywane w OneDrive.

Aby to zrobić, przejdź do Konto Microsoftstronie internetowej. Zaloguj się przy użyciu tego samego konta, za pomocą którego zalogowałeś się do konsoli Xbox One.Przejdź do Bezpieczeństwo i prywatność > Zmień hasło.Podaj tutaj nowe hasło.

Inne osoby nie będą już mogły uzyskać dostępu do profilu zapisanego na konsoli Xbox One bez wpisania nowego hasła, więc nie będą miały do ​​niego dostępu. Będziesz musiał ponownie wprowadzić nowe hasło na innych urządzeniach i aplikacjach, do których zalogowałeś się za pomocą swojego konta Microsoft. Na przykład, jeśli logujesz się do systemu Windows 10 przy użyciu tego hasła i masz skonfigurowany kod PIN, przed zalogowaniem się przy użyciu kodu PIN musisz podać nowe hasło. W razie potrzeby pojawi się prośba o wprowadzenie nowego hasła na innych urządzeniach.

1626321077 778 Jak przywrocic ustawienia fabryczne konsoli Xbox One

Dostępne opcje resetowania konsoli Xbox One są podobne do opcji resetowania komputera z systemem Windows 10, co nie jest niespodzianką – oprogramowanie Xbox One opiera się na systemie Windows 10 pod maską.

Czy ten post był pomocny?