Skip to content

Jak przywrócić ustawienia fabryczne odtwarzacza Sonos?

30 de lipiec de 2021
img 570e996a35dc6

Konfiguracja odtwarzacza Sonos jest naprawdę łatwa, ale co, jeśli chcesz przekazać używane wcześniej urządzenia innemu członkowi rodziny lub przyjacielowi? Aby zarejestrować urządzenie Sonos na nowy adres e-mail, musisz przywrócić je do ustawień fabrycznych.

Zresetowanie urządzenia nie jest techniką rozwiązywania problemów, ponieważ usunie wszystko, co się na nim znajduje, w tym udostępnienia, listy odtwarzania, źródła muzyki i inne. Zresetowanie odtwarzacza Sonos do ustawień fabrycznych przywraca go do stanu wyjściowego po wyjęciu z pudełka, więc jeśli nie musisz tego robić, lepiej nie.

Istnieje kilka odmian urządzeń Sonos, ale tylko dwa sposoby przywracania ustawień fabrycznych. Dziś omówimy obie grupy.

Metoda pierwsza

Jeśli maszPLAY:1, PLAY:3, PLAY:5 (gen1), POŁĄCZ, POŁĄCZ:AMP lubPLAYBAR, będziesz chciał wykonać następującą procedurę.

Najpierw odłącz przewód zasilający od gniazdka. Nie musisz odłączać go od rzeczywistego urządzenia, chyba że jest to prostsze w ten sposób.


Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk Odtwarzaj / Wstrzymaj podczas ponownego podłączania urządzenia i trzymaj ten przycisk, aż lampka na górze urządzenia zacznie migać na pomarańczowo i biało.

Na koniec zwolnij przycisk Odtwórz/Wstrzymaj, a kontrolka powinna zaświecić na zielono, co oznacza, że ​​urządzenie zostało pomyślnie zresetowane. W tym momencie możesz dodać lub ponownie dodać urządzenie do swojego gospodarstwa domowego lub bezpiecznie je oddać.

Metoda druga

Jeśli masz GRA:5 (gen2), BOOST, MOST lubPOD, a następnie wykonaj poniższe czynności, aby przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia.

Ponownie, chcesz najpierw odłączyć urządzenie, czy to od ściany, czy od samego urządzenia.

Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk Połącz, a następnie przytrzymaj go podczas ponownego podłączania urządzenia. Przycisk na górze urządzenia będzie migać na pomarańczowo i biało.

Zwolnij przycisk i poczekaj, aż dioda zmieni kolor na zielony, co oznacza, że ​​Twoje urządzenie zostało pomyślnie zresetowane. Możesz teraz dodać lub ponownie dodać urządzenie do swojego gospodarstwa domowego lub bezpiecznie je oddać.


Pamiętaj, że jeśli zresetujesz urządzenie Sonos do ustawień fabrycznych, wszystko, co jest na nim zapisane, zostanie usunięte, więc będziesz musiał ponownie pobrać swoją kolekcję muzyki, a także wszelkie dodane wcześniej usługi strumieniowego przesyłania muzyki. Wiedząc o tym, upewnij się, że przywrócenie ustawień fabrycznych jest opcją ostateczności.

Czy ten post był pomocny?