Skip to content

Jak ręcznie dodać lub usunąć sieci Wi-Fi z OS X?

25 de lipiec de 2021
img 5660ac318771b

Jedną z rzeczy, które robi OS X, jest zapisywanie każdej sieci Wi-Fi, z którą się łączysz. Jest to świetne, jeśli przechodzisz z sieci Wi-Fi do sieci Wi-Fi i nie chcesz za każdym razem wprowadzać swoich poświadczeń, ale ma to wadę.

Po pierwsze, jeśli łączysz się z siecią o wspólnej nazwie, na przykład „xfinitywifi”, Twój komputer może łączyć się z tą siecią, gdy tylko jest dostępna.

Inny przykład, załóżmy, że Twoja sieć nie jest od razu dostępna i połączyłeś się z inną siecią po drugiej stronie ulicy. Jednak sygnał tej sieci jest słaby i chociaż możesz się z nią połączyć, będzie frustrująco powolny. Co więcej, możesz nawet natychmiast zorientować się, co się stało, więc nie zrozumiesz, dlaczego Twój dostęp do Internetu jest tak cholernie powolny.

Dzisiaj chcemy pokazać, jak dodawać i usuwać sieci Wi-Fi w OS X, aby takie sytuacje się nie zdarzały. Co więcej, bardzo wskazane jest, aby od czasu do czasu przeglądać i przycinać zapisaną sieć, więc jeśli masz na liście kilka starych, może nadszedł czas, aby posprzątać dom.

Usuwanie sieci

Aby rozpocząć, najpierw otwórz preferencje sieciowe i kliknij przycisk „Zaawansowane”.

1627210546 743 Jak recznie dodac lub usunac sieci Wi Fi z OS X


Po otwarciu panelu zaawansowanego upewnij się, że jesteś na karcie Wi-Fi i wybierz sieć, z której już nie korzystasz, i kliknij przycisk „-”.

1627210546 256 Jak recznie dodac lub usunac sieci Wi Fi z OS X

Pojawi się okno dialogowe z ostrzeżeniem z prośbą o potwierdzenie, kliknij „Usuń”, aby usunąć sieć z zapisanej listy.

Jak recznie dodac lub usunac sieci Wi Fi z OS X

Ponownie, zalecamy od czasu do czasu przeglądanie zapisanych sieci i odpowiednie czyszczenie.

Dodawanie sieci

Dodawanie sieci, na przykład jeśli chcesz dodać ukrytą sieć, jest tak proste, jak kliknięcie „+” i wprowadzenie niezbędnych informacji.

1627210546 362 Jak recznie dodac lub usunac sieci Wi Fi z OS X

Będziesz musiał wprowadzić SSID lub nazwę sieci i wybrać rodzaj zabezpieczenia (WEP, WPA/WPA2 itd.).

1627210546 194 Jak recznie dodac lub usunac sieci Wi Fi z OS X

Teraz, gdy połączysz się z tą siecią, będziesz musiał wprowadzić hasło (jeśli sieć ma zabezpieczenia). Oczywiście, ponieważ wszedłeś do sieci ręcznie, zostanie ona już zapisana, ale teraz wiesz, jak ją usunąć.


Być może zauważyłeś na poprzednich zrzutach ekranu, że możesz przeciągać sieci w preferowanej kolejności, co oznacza, że ​​jeśli masz zapisanych wiele sieci i nie chcesz ich usuwać, możesz je zmienić, co omówimy w dalszej części długość w tym wcześniejszym artykule.

Uwaga, rozmawialiśmy również o tym, jak ręcznie usunąć zapisane sieci z komputera z systemem Windows 8.1, jeśli używasz również tej platformy.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, które chciałbyś wnieść do tego artykułu, zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?