Skip to content

Jak robić zakupy za pomocą Apple Pay na macOS Sierra

26 de lipiec de 2021
img 57e2af74e3db6

Apple Pay, gdy domena użytkowników iPhone’a i zegarka pojawiła się na macOS Sierra. Oto jak z niego korzystać.

W tej chwili liczba sprzedawcy internetowi akceptujący Apple Pay jest trochę niewielka, ale można się spodziewać, że liczba ta będzie rosła, gdy coraz więcej osób wchodzi na pokład.

Aby korzystać z usługi Apple Pay na komputerze Mac, najpierw upewnij się, że została ona skonfigurowana. Nadal będziesz potrzebować iPhone’a do realizacji transakcji Apple Pay i upewnij się, że ciągłość działa również między Twoim iPhonem a komputerem Mac. Dodatkowo ta funkcja działa tylko w Safari.

Aby korzystać z Apple Pay na komputerze Mac, najpierw przechodzimy do witryny, która to obsługuje. Oczywiście Apple.com jest już skonfigurowany do obsługi takich transakcji, więc przeprowadzimy tam przykładową transakcję.

Najpierw wybierz przedmiot i umieść go w torbie. Jeśli witryna to obsługuje, zobaczysz opcję „Zapłać za pomocą Apple Pay”.

1627327765 74 Jak robic zakupy za pomoca Apple Pay na macOS Sierra


Przejdź przez resztę transakcji i kliknij czarny przycisk Apple Pay.

1627327765 646 Jak robic zakupy za pomoca Apple Pay na macOS Sierra

Pojawi się okno dialogowe z prośbą o potwierdzenie transakcji na iPhonie.

1627327766 906 Jak robic zakupy za pomoca Apple Pay na macOS Sierra

Na iPhonie pojawi się monit o potwierdzenie, umieszczając palec na czujniku Touch ID. Jeśli do płacenia używasz zegarka Apple Watch, musisz dwukrotnie nacisnąć boczny przycisk, aby sfinalizować transakcję.

1627327766 546 Jak robic zakupy za pomoca Apple Pay na macOS Sierra

Otóż ​​to. Po zakończeniu transakcji otrzymasz potwierdzenie transakcji i e-mailem fakturę.

Jeśli masz wątpliwości co do używania Apple Pay do kupowania rzeczy w Internecie, możesz być pewien, że jest to bezpieczniejsze niż korzystanie z karty kredytowej lub debetowej. Przy każdej transakcji Apple Pay wykorzystuje jednorazowy token, co oznacza, że ​​podczas sprzedaży nie przekazuje informacji o Twojej karcie. Zamiast tego proces odbywa się między komputerem Mac a iPhonem lub zegarkiem.

Samo jabłko opisuje proces takie jak:

Gdy korzystasz z Apple Pay do robienia zakupów na Macu w Safari, Apple Pay przesyła informacje o zakupach w zaszyfrowanym formacie między Twoim Macem a urządzeniem iOS lub Apple Watch w celu sfinalizowania transakcji.

Tak jak powiedzieliśmy, w tej chwili liczba obsługiwanych witryn jest niewielka, ale prawdopodobnie zmieni się to w nadchodzących miesiącach. W międzyczasie wypatruj czarnego logo Apple Pay, ponieważ oznacza to, że nie będziesz musiał szukać torebki lub portfela, aby odzyskać kartę.

Czy ten post był pomocny?