Skip to content

Jak robić zrzuty ekranu na iPhonie X, XR, XS i XS Max

30 de lipiec de 2021
iPhoneSS hero

Wraz z pojawieniem się iPhone’a X i brakiem przycisku Home, Apple musiało zmienić sposób obsługi niektórych stosunkowo powszechnych zadań. Jednym z nich jest zrobienie zrzutu ekranu, a ta sama metoda została przeniesiona na iPhone’a XR, XS i XS Max.

Robienie zrzutu ekranu na iPhonie X, XR, XS i XS Max to ta sama kombinacja naciśnięć przycisków, bez względu na to, jakie urządzenie posiadasz, i spodziewamy się, że tak pozostanie w dającej się przewidzieć przyszłości, gdy Apple podjął kolejny krok długa droga firmy do całkowitego usunięcia fizycznego przycisku Home. To wszystko w porządku, ale jeśli nie wiesz, jak zrobić zrzut ekranu teraz, gdy nie ma już przycisku Home, nie masz szczęścia, bez względu na to, jak świetnie może wyglądać ten ekran Liquid Retina lub OLED. Nie musisz się jednak martwić. Jesteśmy tutaj, aby wyprostować sprawę.

Oto kroki, które musisz zrobić, aby zrobić zrzut ekranu na jednym z ostatnich iPhone’ów Apple.

Podobnie jak w przypadku poprzednich iPhone’ów, proces wymaga jednoczesnego naciśnięcia dwóch przycisków. Tym razem te przyciski to przycisk boczny i przycisk zwiększania głośności. Przycisk boczny to ten sam przycisk, którego używasz podczas snu lub budzenia urządzenia; podświetliliśmy oba przyciski poniżej.

1627667690 442 Jak robic zrzuty ekranu na iPhonie X XR XS i


Po naciśnięciu i zwolnieniu dwóch przycisków usłyszysz znajomy dźwięk migawki (chyba że masz wyciszony telefon) i zrzut ekranu zostanie wykonany. Zobaczysz też podgląd zrobionego właśnie zrzutu ekranu. Podgląd zniknie po kilku sekundach, ale jeśli chcesz edytować lub oznaczyć zrzut ekranu, możesz go dotknąć i zrobić przed zapisaniem go w aplikacji Zdjęcia lub całkowitym odrzuceniem.

Umiejscowienie dwóch przycisków używanych do robienia zrzutu ekranu ma swoje zalety i wady. Z drugiej strony znacznie łatwiej jest zrobić zrzut ekranu jedną ręką, teraz, gdy nie musisz jednocześnie naciskać przycisków Home i Side. Z drugiej strony (i nie jest to aż tak duży minus), łatwo jest przypadkowo zrobić zrzut ekranu, jeśli naciśniesz te przyciski, gdy tylko trzymasz telefon.

Czy ten post był pomocny?