Skip to content

Jak sideloadować aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick?

1 de sierpień de 2021
img 5a39143b712a1

Fire TV i Fire TV firmy Amazon technicznie działają na Androidzie… ale nie poznasz tego na pierwszy rzut oka. Amazon ma ścianę treści dla swojego dekodera i nie chce, aby Google (z własną konkurencyjną platformą) rozbił imprezę. Ale chociaż Fire TV ma tylko oficjalny dostęp do sklepu Amazon Appstore, możesz również instalować inne aplikacje.

Większość aplikacji na Androida jest tworzonych dla telefonów i brakuje im niezbędnych wywołań API i projektu do pracy ze zdalnym interfejsem telewizora. Istnieje kilka wyjątków, z których większość jest już dostępna dla Android TV lub Fire TV. Proste gry, takie jak 2048, można również odtwarzać na telewizorze. Nie zdziw się jednak, jeśli zobaczysz wizualne błędy lub awarie aplikacji, które oficjalnie nie obsługują platformy Fire TV.

Po pierwsze: włącz aplikacje innych firm w ustawieniach

Aby zainstalować aplikacje spoza sklepu Amazon Appstore — proces znany jako „sideloading” — musisz najpierw włączyć ustawienie. Przejdź do strony głównej Fire TV, a następnie przejdź do zakładki Ustawienia po prawej stronie. Zaznacz „Urządzenie”, a następnie „Opcje programisty”.

Jak sideloadowac aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick

Zaznacz „Aplikacje z nieznanych źródeł”, a następnie naciśnij środkowy przycisk. Wybierz „Włącz” na ekranie ostrzeżenia. To wszystko — możesz już instalować aplikacje spoza sklepu Amazon Appstore.

1627834674 473 Jak sideloadowac aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick

Teraz musisz po prostu znajdować aplikacje, które chcesz, w postaci instalatorów APK. Możesz to zrobić na kilka sposobów: możesz załadować je z telefonu z Androidem, przeglądać sieć z Fire TV lub załadować je z usługi przechowywania w chmurze, takiej jak Dropbox.

Opcja pierwsza: załaduj aplikacje z telefonu z Androidem

Najszybszym i najprostszym sposobem na przeniesienie aplikacji do Fire TV bez konieczności korzystania z aplikacji innych firm lub żmudnego zdalnego pisania na telewizorze jest użycie telefonu z Androidem (jeśli go masz). ten Aplikacja Apps2Fire w Sklepie Play umożliwia przeniesienie dowolnej aplikacji, która jest już zainstalowana w telefonie, do dekodera. Pobierz aplikację, a następnie upewnij się, że telefon jest w tej samej sieci Wi-Fi, co urządzenie Fire TV. Musisz także upewnić się, że „Debugowanie ADB” jest włączone na ekranie Ustawienia> Urządzenie> Opcje programisty w Fire TV.

1627834674 182 Jak sideloadowac aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick


Otwórz aplikację na telefonie, a następnie dotknij przycisku z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz „Konfiguracja”. Na tym ekranie dotknij „Sieć”. Poczekaj na zakończenie skanowania, a zobaczysz wszystkie urządzenia podłączone do Twojej sieci lokalnej, identyfikowane przez ich adres IP i nazwę urządzenia.

1627834674 851 Jak sideloadowac aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick

W moim przypadku urządzenie oznaczone jako „amazon-c630d5b29” to oczywiście mój Fire TV. Jeśli nie możesz stwierdzić, które z nich jest właściwym urządzeniem, użyj pilota Fire TV, aby przejść do Ustawienia> Urządzenie> Informacje> Sieć. Adres IP jest na wyświetlaczu po prawej stronie. Stuknij właściwe urządzenie, a następnie wybierz „aplikacje lokalne” z zakładek u góry ekranu.

1627834674 607 Jak sideloadowac aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick

Z tej listy możesz dotknąć dowolnej aplikacji w telefonie, a następnie „Zainstaluj”, a zostanie ona wysłana przez sieć do Fire TV. Nie musisz nawet nic robić na telewizorze, zainstaluje się on w tle i automatycznie pojawi się na ekranie głównym.

Opcja druga: Pobierz aplikacje z Internetu na Fire TV

Jeśli nie masz telefonu z Androidem, możesz ręcznie pobierać aplikacje do Fire TV z Internetu. Wróć do menu Ustawienia, aż dojdziesz do strony głównej Fire TV. Następnie, korzystając z narzędzia wyszukiwania po lewej stronie lub przycisku wyszukiwania głosowego Alexa na pilocie, wyszukaj „Downloader”. Zaznacz wynik poniżej, aby przejść do strony aplikacji w sklepie Amazon Appstore.

1627834674 661 Jak sideloadowac aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick

Ta mała aplikacja istnieje z jednego powodu: do pobierania innych aplikacji. Jest to przeglądarka typu barebone, która pozwoli Ci przejść do dowolnej witryny w Internecie i pobrać pliki APK, a następnie automatycznie otworzyć okno instalatora. Nawigacja odbywa się bezpośrednio do adresu pobierania ze strony głównej lub za pomocą przeglądarki w menu bocznym. Możesz użyć pilota do przesuwania kursora i klawiatury ekranowej do wpisywania adresów URL stron internetowych lub wyszukiwanych haseł.

1627834674 93 Jak sideloadowac aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick


Możesz znaleźć APK na Androida wszędzie, ale uważaj na strony, których nie znasz. Zalecamy używanie Lustro APK. Jest to wysoce godne zaufania źródło, które akceptuje tylko zweryfikowane aplikacje, które zostały przeskanowane pod kątem modyfikacji, i udostępnia tylko swobodnie dostępne rzeczy, więc nie ma w tym piractwa. (Pełne ujawnienie: kiedyś pracowałem dla właściciela APK Mirror.)

1627834674 389 Jak sideloadowac aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick

Po wybraniu pliku aplikacja Downloader automatycznie rozpocznie proces instalacji. Zaznacz i wybierz „Zainstaluj”, aby rozpocząć, a następnie „Gotowe”, aby zakończyć. Twoja aplikacja pojawi się na stronie głównej i w sekcji „Aplikacje”.

Opcja trzecia: pobierz na komputer i załaduj z pamięci masowej w chmurze

Co jednak, jeśli masz już pliki APK, które chcesz zainstalować? (A co, jeśli wolisz przeglądać z komputera niż z Fire TV?) W takim przypadku możesz pobrać pliki APK na swój komputer, a następnie wrzucić je do swojego ulubionego klienta pamięci masowej w chmurze, na przykład Dropbox, dysk Google, lub OneDrive. Następnie przełącz się z powrotem na urządzenie Fire TV i użyj menu wyszukiwania lub przycisku głosowego Alexa, aby wyszukać „ES File Explorer”.

1627834674 329 Jak sideloadowac aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick

Zaznacz Eksplorator plików ES w oknie wyników, kliknij go, a następnie pobierz aplikację. Gdy jest otwarty, użyj przycisków kierunkowych, aby przejść do ostatniej kolumny z lewej strony, a następnie kliknij „Sieć”. Zaznacz „Chmura” i kliknij ją.

1627834674 191 Jak sideloadowac aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick

Tutaj możesz wybrać preferowaną usługę przechowywania w chmurze, zalogować się i połączyć ze swoimi plikami.

1627834674 538 Jak sideloadowac aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick


Zaznacz pliki APK w utworzonym powyżej folderze, kliknij je i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby je pobrać i zainstalować. Łatwo.

1627834674 233 Jak sideloadowac aplikacje na Fire TV i Fire TV Stick

Istnieją inne sposoby ładowania plików APK na urządzenie Fire TV, ale są one nieco bardziej zaangażowane. Możesz użyć Debug Bridge (ADB) Androida albo przez bezpośrednie połączenie USB lub Wi-Fi, albo możesz załadować pliki APK na dysk flash i użyć eksploratora plików, aby otworzyć je bezpośrednio (jeśli masz jedną ze starszych wersji sprzęt ze standardowym portem USB). ES File Explorer ma nawet dostępne połączenia z lokalnym serwerem i FTP. Ale te trzy opcje powinny wystarczyć, aby zacząć, więc możesz pobrać dowolne aplikacje bezpośrednio na telewizor.

Czy ten post był pomocny?